Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Recepty - refluxná dieta

Čítajte viac

Gima

Hladinu kyselin v žaludku upravuje acidofilne mlieko. Acid - kyslosť, fill - zníženie. Bežná hodnota kyselín v žalúdku je 7 - 7,40. Niekedy sú tráviace kyseliny v nerovnováhe a to vám spôsobuje pálenie , grganie a nepríjemnosti. Ak je táto hodnota vysoká 14 a viac, môže to mať súvis s rakovinou. Preto sa odporúčajú dlhotrvajúce diety. Tie predpisuje lekár.
Existuje žlčníková dieta, pečenova dieta a podobne. Taktiež musíte prehodnotiť doterajší spôsob stravovania.
diety.doktorka.cz

RNG

Opakujem, reflux je nasledok kvasenia a hnitia v zaludku. To moze nastat len pri NEDOSTATKY kyselin,,inac kyseliny znicia prakticky vsetky mikroby, tj kvasenie ani hnitie nemoze nastat.
Zialbohu to drviva vacsina lekarov nevie a predpisuje na refluc potlacanie kyselin, aby nemalo v pazeraku co palit. Tym ale uplne znicia zaludocnu kyselinovu barieru proti mikrobom, na surovych jedlach a samozrejme cely traviaci proces.

daads

Prosím viete poradiť nejaký rýchly liek na to keď už ten reflux cítim v hrdle? Reflux mám už dva roky no stále som sa asi nenaučila čo zaberá...Prosím poraďte, už som zúfalá.. Vďaka.

MARIA56

mam 58rokov pred 5rokmi my diadnistikovali reflux v poslednych rokoch sa my stale zhorsuje u mojho lekara stale iba lieky a stav sa nic nezlepsuje ale teraz sa my stalo to ze uz 5 tyzdnov nerozpravam bola som na vysetreni na krcnom on ma poslal na foniatricke vysetrenie tam som bola velmi prekvapena s postojom lekarky tak som si vybavila sama este raz krcneho len ma poriadne vysetril a povedal my ze toto ma na svedomi reflux ktory je zle lieceni mohli by sctce my pomoc vy a povedat ako to je.Aaka dieta je na to dobra a spravna dakujem

eriks

dobry vecer mojmu synovi zistili pred mesiacom reflux 1.stupna ma obmedzene nejakeu stravu ale cchem sa spytat v skolke to uple nedodrziava ci to moze neskor vyustit do niecoho aj horsieho,doma uz nezakasla vyse tyzdna

RNG

Ked si zvysis hladinu kyselin v zaludku na dostatocnu,a nebudes si ju rozriedovat pitim vela tekutin s jedlom, nemozu ti ziadne doplnky s mierou brane uskodit. Pit reba a to hojne ale az 3 hodiny po jedle, ked je dostatocne stravene a treba ho splachnut do criev.
Doplnky podla definicie lekarov co ich schvaluju nemozu mat ziadne skodlive ucinky. Inac nie su na trh pripustene.

radoslav

ahojte mam reflux dodrzal som vstko ako mi nariadila doktorka vsetko ,,,schodol som za 4mesiace 25kg vaha sa mi drzala asi 8mesiacou potom som si vsimol za sa mi ukladaly tuky na bruchu zacal som priberat spet ale stravu som dodrziaval ako som mal aj som jedol kazde 3hodiny vsetko ako predtim ,,,,zacal som chodit do posilovne ale nic som nespozoroval na sebe a co je najhorsie clovek s refluxom nemoze brat ani nejake vytamini ci nejake proteini dost smutne co vi nato ak ma l nejaky podobny problem

- mira

Refluxom trpia ľudia, ktorí jedia veľa bielkovín a hlavne živočíšneho pôvodu. Stav zhoršuje mäso, syry, vajcia, mliečne výrobky a cukor, ktorý spôsobuje ďalšie prekyseľovanie a kvasenie. Ak chceš reflux celkom vyliečiť, je potrebné znížiť bielkoviny a jesť zásadotvornú stravu, ktorá lieči žalúdok. Z obilnín prospieva hlavne pšeno, ale i ostatné obilniny. Zelenina dodá zásaditú reakciu a predchádza kvasným procesom. Kvasenie u citlivých ľudé zhoršuje i ovocie a surová zelenina. Zelninu dávaj prevažne tepelne upravenú a v kombinácii s obilnými kašami a obilninami v inej forme. Prospieva kvasený zelenina v malom množstve na konci jedla a malé množstvo strukovín pripravených tak, aby nenadúvali. Takto sa zbavíš refluxu bez liekov a nebudeš ním trpieť niekoľko rokov, desaťročí.

anele

Používateľ
jajkafr...dakujem velmi pekne aj ja..ja mam doma takmer 5 rocnu dceru, ktora ma reflux 4 stupen a nie je to lahke jej pripravovat jedlo..v skolke nam vobec nevysli v ustrety(ani len s pecivom :-() a tak bojujeme doma, no paradox je, ze Taminka je papkacik a tak jej je velmi tazko odopierat jedlo a obmedzovat vsetko co ma rada :-(....teraz sme dostali helicid a o 3 mesiace na kontrolu tak som zvedaa :(..myslis, ze jej moze skodit ked v skolke maju kazde rano na desiatu celozrnne pecivo?..obedy jej uz davam ja, ale mam pocit, ze sa tocime dokola a uz jej to nechuti :(..preto aj ja by som brala par receptikov na refluxnu dietu

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Recepty - refluxná dieta - Fórum - ZDRAVIE.sk