Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

University of New york in prague

nyky20

Ach, ide ma švihnút. Viem že som si raz na pokeci z jedným písala čo tam študoval ale teraz si neviem spomenút na jeho nick. Ak ho zistím dám ti vediet : ))

ana_bella

jajajaa presne moj nazor :) dnes je velmi vela veci o kontaktoch stasti a hlavne priebojnosti :( Na UNYP ma prijali ale nejdem tam :/ Na aky odbor chodi tvoj kamarat na VSE? Lebo ja si tam tiez davam:) A este k tym odborom- v cudzom jazyku som na komenskeho nic nenasla, iba nejake predmety. V BB su IR ale iba magistersky odbor...

jajajaa

vies co, ja sice nemam osobnu skusenost s UNYP, ale chodi tam kamarat a dost nadava, pretoze plati nenormalne peniaze, a uci sa tam presne to iste co ja na VSE v prahe :) ono kaza skola je taka zatka akou si ju urobis... :) podla mna dnes uz nezalzi an tom, kto aku skolu studoval, ale to kto je aky priebojny a sikovny a kam sa prebojuje, preto by som ja osobne na sukromnu nesla, ale tak kolko ludi tolko chuti :)

polepetkova

UK ponuka niekolko programov v ang jazyku.. okrem nadrapovania sa tu by si mohla vediet aj prezerat webove stranky poriadne..

ana_bella

Ohanate sa tu tym, ze si mame vybrat program v AJ na statnych skolach. Fajn, ukazte mi taky jeden program. Prezrela som snad vsetky skoly a nikde nic take v odbore International Relations nie je. Odbory v Aj su max na Karlovej a to len lekarske spoplatnene. Myslite ze nechcem studovat zadarmo? Jasne ze ano, ale este raz, na statnych skolach ziadne programy v AJ NIE SU.

ministrom

Ahojte - Silwa, v USA ma city university nic moc povest... Je to najlacnejsia vysoka skola a ako som uz napisala, nic moc...
Ja som vystudovala na SUNY, ale v USA a ta kvalita sa neda porovnat so slovenskymi vyskami. Samozrejme, stoji to kopec prachov, ale stoji to za to!!!!!!!!!

veves

Na strednej som sa učila na samé jednotky... a chodím na súkromnú za hranice. Nad verejnymi tu na Slovensku som ani neuvažovala. V prvom rade som pozerala na kvalitu výučby, možnosti, prístup, vybavenie... takže súkromka (škoda, že nie každý má peniaze na takú školu, poznám dosť inteligentných ľudí, ktorí strácajú nervy nad systémom v Nitre, Trenčíne, Bratislave).
V čom je to iné? V kvalite. Ovšem, tá kvalita bola riadne dotovaná od študentov. Je dnes vari niečo kvalitné zadarmo?Najnovšie PC-plne funkčné, virtuálna mechanika, profesori neustále k dispozícii, nie obyčajní Mgr. z učiteľstva ale ľudia z oboru, aktualizované skriptá okamžite k dostatiu (pre každého vyjde!!), ústretové nestresové jednanie zo strany študijného, dekana a vedenia, žiadne biflovanie textov - reálne problémy, ubytovanie jednoduché ale pekné, čisté, nepoškodené a mnoho iných.
Teraz k tomu uprednostňovaniu... ešte som sa nestretla s názorom, že by uprednostnili absolventa verejnej školy. Uprednostnia toho, kto je lepší, zdatnejší, kto ovláda viac jazykov, vidí reálne do oboru a nie len definície. Napr. Prišiel na pohovor titulovaný s množstvom prečítaných kníh, publikácií a materiálov o informatike, jej smerniciach, slušne ovládajúci počítače, pracovnú etiku. Potom tam prišiel chalanisko strapatý bez titulu, vedel prt o normách sietí ale vytiahol noťas, ukázal program ktorý vytvoril a brali ho všetkými desiatimi (neviem presne o čo šlo, nie som informatik). Firma, ktorá uprednostní človeka na základe toho, že chodil na verejnú, smrdí, takže môže byť rád že sa tam nedostal. O úrovni tam reč nemôže byť veľmi.
Nehovorím, že na verejných nie sú odborníci. Sú a zatienení tou masovosťou čo dnes vládne.
Aby som nezabudla, na súkromnú i verejnú sa dostanú blbci. Máme blbcov na našej a blbci sú aj na Komenského.Podľa mňa je podstata v tom, že keď niekto študuje, tak má študovať preto, že chce a nie že ho niekto núti. Dá sa prejsť s pomocou peňazí no zabúdate na podstatu - človek má chcieť vedieť a vzdelávať sa.
PS: titul je len bezvýznamnou korunou - treba prax a skúsenosti:)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

University of New york in prague - Fórum - ZDRAVIE.sk