University of New york in prague

ana_bella

Silwa to je prava ale je o nich zaujem len ak maju perfektnu anglictinu. A ja si americke skoly vyberam len preto, ze anglictinu milujem, chcem zas studovat po anglicky a o ziadnych moznosti studia v AJ na karlovke ani masarykovej neviem..

silwa

Wilddajana:vidis, netreba dat na nazov, ale treba skumat postavenie univerzit v ramci celoeuropskych postaveni skol-davam do popredia, ze vzdy splnila akreditaciu pri udeleni titulu univerzita a nie mat titul len vysoka skola... spomeniem city university-po spravne sa ma volat vysoka skola city:))), lebo nesplna akreditaciu pre udelenia titulu univerzita a teda ho ma neopravnene v nazve aj ekonomka bola do min roka len vs, nie univerzitou...
ana_bella: ved prave, na Slovensku nie je uznavany americky styl vzdelavania, lebo nie su dostatocne preverovane vedomosti-na klasickej VS mas 2-3ciastkove pisomky+robis nejaku pracu, na konci semestra mas skusku, velakrat zlozenu z viac casti a na konci su statnice zase z danych okruhov predmetu, preto sa to berie tak, ze slovenski studenti maju ovela lepsie vzdelanie ako ti americki a preto je aj o nasich IT, lekarov, osetrovatelov taky enormny zaujem vo svete a kradnu robotu domacim americanom... ja som chodila 2. stupen na Masarykovu, porovnatelne vyssia uroven ako ekonomka, takze Vam drzim palce, aby ste spravili prijimacky na statne ceske skoly a peniaze radsej vlozili do budovania vzdelania, napr. MBA,...

ana_bella

Prepac bibi za to, ze ked pisem v beznu situaciu nedavam si taky pozor na gramatiku.

Okay nehadajme sa tu o tom, mne je jedno n aaku skolu chce kto ist ale nerozumiem preco tu vsetci kritizujete UNYP.Rozdiel je v tom ze ze zo skoly ako UNYP ziskat e medzinarodny diplom kopu kontaktov a skusenosti. A hlavne, americky system vzdelavania ma neporovnatelne vyhody. Zazila som, pacilo sa mi.

Waddajana v ten Viedni je to drhasie ako v PRahe, cca 13 000Ecok na rok :( preto som sa priklonila viac k UNYP teraz, s tym 50% stipendiom by to vyslo okolo 90 000kc na rok..

Wilddajana

slovenska polnohospodarska univerzita ? preictaj si to znova a znova a znova to sa budem hanbit aj napisat do CV

bibi123

ana_bella: ak by si navstevovala gymnazium a mala same jednotky, tak by Ti nieco hovoril Nominativ mnozneho cisla:O))) baby, nic v zlom, ale v tunajsich podmienkach je mat sukromnu, ako nemat ziadnu skolu.
-ak chces studovat po anglicky, vyber si napr. program v aj na SPU, ten je velmi dobry.
a tiez sa pripajam k nazoru, ze je to rovnaka skola ako vs manazmentu v petrzalke, len je tomu spraveny lepsi marketing... treba skumat viac detaily, ako sa len nechat ohurit web strankou, kde ani mnozstvo infos sa nezaklada na pravde, polopravde...

Wilddajana

Anabella presne tak. Hovorila som so studentami kt tam chodia. Na tej skole mas dve skuskove za semester, ak sa nedostavis na 3 hodinach na prednasky letis z kurzu, na kazdej hodine test cim ta nutia sa ucit priebezne a hodnoti sa aj aktivita na hodinach cize tam nemozes len tak prespat. Takze pani kotra tu tak strasne nadava na tu skolu by si mala zistit co je to do kelu za skola...anabella kolko sa plati za rok na tej viedenskej prosim ta ??

ana_bella

Ja tam tiez chcem ist a nechapem ludi ktory vravia ze je to zla skola. Tak poprve v zahranici maju sukromne skoly naozaj vacsie renome ako statne a urcite si ju nedavam preto, ze by som sa nedostala na ziadnu ''vynikajucu'' skolu na Slovensku. Chcem studovat v Anglictine a nie len studovat anglictinu kedze tu ovladam plynule. Na celom gympli som mala same jednotky a bola som rok studovat v US cize po anglicky viem. Chcem tam ist pretoze ta skola ma dobre meno a kdekolvek ukazete , ze ste studovali na sukromnej zahranicnej skole, urcite sa to bude ratat viac ako komenskeho, kde sa dostane kazdy z mojej skoly. Podaljsie, myslim ze studovat v medzinarodnom prostredi s ludmi z celeho sveta je super. Osobne som sa uz aj rozpravala s ludmi odtial a to ma utvrdilo v tom, ze tam chcem ist. A preco nejdem do statov? Lebo by ma to vyslo ovela viac a od mojej rodiny nechcem byt znova tak daleko. Moj 1st pick, alebo skola na ktoru chcem ist najviac je IU- International University in Vienna, dalsiu moznost mam UNYP. Pravo na Komenskeho a Karlovke si nechavam ako zalohu..cize Widdajana nenechaj sa tu znechutit:)

Wilddajana

A naco by som ti tu aj pisala ze je to najlepsia skola v strednej europe v anglickom jazyku ? Naco si ju budem objahovat, temu som zalozila z tym lebo som chcela vediet aspon priblizne ako vyzeraju matematicke testy na stipendium....cau

Wilddajana

Nepovedala som ze si nemyslim, ze sa na normalnu skolu nedostanem a preto si davam karlovu aj masarykovu aj tuto...nikdy by som sa nespoliehala len na jednu vec, idem spat, k tomu ze moja mamina a je zaciatocnicka a dristy sa mi nechce vyjadrovat, neboj aj ona pochubuje o tom mojom vymysle, ale myslela to tak, ze ceske skoly ako karlova, masarykova alebo anglicke su omnhoo viac akceptovatelne..a to co rozpras ze mi ide len o diplom len svedci o niecom, neviem ci si hlupam zaujata alebo mas nejake komplexy alebo co..., nemas ani jedneho dovodu mi to pisat vobec ma nepoznas...celee roky sa snazim robit to najlepsie, rok som bola na strednej v amerike kvoli anglictine a snazim sa dostat na to najvyssie a nieje lahke si vybrat to najsprvanejsie...nepatrim medzi tych co prepadali na strednej a teraz im bohaty rodicia vybavuju vysoke skoly a ide im len o diplom..fuck...do certa ..ach