Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bolesť zubov

Príspevok v téme: Bolesť zubov
labelo

bola som na preventivke u zubára aj s tým,že mapobolievaju 2 zuby jeden viac,tak som mu povedala,nech mi ho ošetrí ,je to medzi dvojkou a trojkou dole u dasna, nie je to nejaká velká bolesť,neviem ako to mám opísať,proste mám takú citlivosť na spodných zuboch už tretí deň,lekár mi povedal,že mám všetky zuby zdravé a nechápe prečo mám ten pocit.Povedal mi,že mám citlivé krčky a mám si kupiť pastu Sensodyne.Doma som sa na nete pozerala a neviem či to nemám náhodou paradentozu/ale snad keby som ju mala,tak by to zubar zistil a povedal mi to/nikdy som problemy so zbami nemala,tak mi poradte,Dakujem

mate59

ak sú len odhalené krčky,zmeň hlavne kefku,treba ultra makkú,v lekárni napr. curaprox,sposob umývania zubov.
Parodontitída začína krvácaním ďasien - zápalom a stále vačším odhaľovaním krčkov,vznikom parod. chobotov,kývaním zubov.

Deee

nech ziju sikovni zubari...aj mne to zubar povedal a o tyzden som tam mala taky absces, ze som od zapalu len spala a jedla panadol, kym som nesla k inemu zubarovi...u teba to nemusi byt to iste, ale ak chces mat istotu a mas obavy, ze by to mohla byt paradentoza zajdi k dentalnej hygienicke, ona ti poradi, vysetrenie ani nasledna starostlivost neboli, pripadne si pozri nieco na stranke zdravedasna.sk

zubaarko

"Povedal mi,že mám citlivé krčky..."
myslim, ze je tvoja situacia jasna, co presne chces poradit?

prvym krokom pri liecbe citlivych krckov je prave zmena umyvania zubov a desenzibilizacne zubne pasty, az potom moze nasledovat pripadne prekryvanie ci impregnacia.

Sensodyne, Lacalut, Colgate, ktorukolvek "zelenu" pastu do ruky, makku kefku a vertikalne stieranie pod uhlom 45*, pripadne vyplachovanie rovnakou ustnou vodou a pevne nervy ;)
pokial mas zuby ozaj zdrave, o mesiac napis ci pocitujes zmenu, drzim palce

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bolesť zubov - Fórum - ZDRAVIE.sk