Veľke pysky ohanbia - možná kvasnková infekcia?

Príspevok v téme: Veľke pysky ohanbia - možná kvasnková infekcia?
Nikushqa

Ahojte. Mám 13 rokov, dlho tu blúdim po všelijakých témach, hľadám odpovede ale stále presne neviem, čo robiť. Potrebovala by som poradiť ohľadne témy, ktorá sa tu vyskytla už viackrát.

Za 1.: mám zväčšené pysky ohanbia (mávam depresie, ale už to nieje také súrne, sú aj dôležitejšie veci, že? :) )

Za 2.: Mám podozrenie na kvasinkovú infekciu. Ten pocit mám už asi cez rok, mám hrudkovitý, niekedy žltkastý alebo hlienitý výtok, občasné svrbenie na povrchu ktoré ale vždy prejde, aj nedávno som mala, ale to sa upokojilo (brala som antibiotiká, možno to bolo z toho) avšak výtok ostal, nezapácha, nesvrbí len proste je. Myslím, že od malička mám aj oslabenú imunitu (heh, pravidelná návšteva lekára je počas jesenných a zimných dní u mňa samozrejmosťou). Vývin u mňa prebehol dosť rýchlo, prvý menzes som mala ako 8 a pol ročná, teraz mám 170 cm a ostatní mi tipujú tak na 15-16 rokov. Ale k veci, ak je sú to kvasinky, prosím neporadíte mi ako sa toho zbaviť? Ale nejakou ľahšie dostupnou, prírodnou cestou, bez mastičiek, čípok a tak. Moja mama, babička aj Dedko (no jo, doktorov do aleluja :D ) sú gynekologici ale im to povedať nechcem, bojím sa. Teda...bojím alebo handbím, ako sa to vezme. O takýchto veciach s nimi nerozprávam, možno som hlúpa, ale na to nemám odvahu. Preto sa obraciam na Vás, prosím o radu. Ďakujem pekne. :)

taktotak

tak ale to je riadny humus hanab, ako ak ju ma vlastny otec pozerat. Nech jej odporuci najlepsieho gynekologa akeho pozna, urcite ich ma vela za kamaratov, ale on, ved to je absolutne zvratene. Ale absolutne chore.

janab

Pol rodiny gyndáci a ty máš problémy? Poznám gynekologa, čo svoje dve dcéry by za žiadnym iným lekárom neposlal a ženu tiež...nechápem..

Nikushqa

AdamKrt : Ach, kiežby som mohla, ale sestra mojej mamy je v najbližšej lekárni šéfka :D sakra...ale uvažujem o tom že za ňou asi vážne pôjdem...

AdamKrt

Rok mas hlienity zltkasty vytok ? To uz mas celkom pokrocily zapal, infekciu. Mala si uz ist skor ku gynekologicke, pretoze z toho mozes mat chronicky zapal a mozno aj dozivotne nasledky. Mohola by Ti pomoct Canesten vaginalna tableta...

-odkaz odstránený-

Ked mas problem s gynekologmi, chod do lekarne a tam Ti poriadia a odporucia tiez dobre.