Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Starostlivost o zuby a ustnu dutinu

Príspevok v téme: Starostlivost o zuby a ustnu dutinu
AdamKrt

Co pouzivate pri starostlivosti o zuby a ustnu dutinu ? Mate nejaku oblubenu zubnu kefku, pastu, ustnu vodu, zubnu nit,.....?

Mne sa napr. osvedcila kefka CURAPROX Sensitive 5460 ultrasoft. Su to velmi makke jemne kefky, ale drahsie. Momentalne hladam nieco podobne, co nebude drazdit dasna, ale lacnejsie.

Co sa tyka zubnej pasty, pouzivate nejaku s mineralizujucim ucinkom ? Ma to vobec nejaky efekt na zuby ? Teoria je totiz pekna, ale prakticky sa mi nezda, ze by priehladnejsi zub so slabsou sklovinou zrazu mineralizoval a bol nepriehladny... :)

Otazka na ustne vody - pouzivate nejaku, aku ? A ako casto to pouzivat...?

mirka 23

jj, aj ja kupujem to trojbalenie, nemyslim si, že tieto kefky sa daju nahradiť. Pasty ak chemicke, tak Elmex, ale ja teraz použivam bezfluorove. Na bielenie je fajn opalesence. A ustna voda, jednoznačne striebro :-)

el567

Ahoj Adam, ja tiez pouzivam tieto kefky, odporucili mi ich ked som nosila fixny strojcek...su to uz dva roky a tieto kefky pouzivam nadalej, lebo sa mi velmi osvedcili...a cena je privysoka???Ved v lekarni maju trojbalenie za 5 E, to sa mi zda v pohode...v drogerii kupis mozno jednu za euro, ale tak to je uz minimalny rozdiel..
Co sa tyka tych past, tak ti poviem, ze ziadna pasta ti neurobi zazraky, najdolezitejsie je si zuby vycistit mechanicky od zvyskov jedla - cize medzizubne kefky, plus nite, plus kefka...to je to prvorade, pasta dotvara uz iba akoby efekt..takto mi to bolo vysvetlovane dokolecka dokola, ked som nosila ten strojcek..ziadna pasta ani voda ti nevycisti zuby, su to iba doplnky..dobre tie specialne napr. sensodine a tak mozu zmiernovat tie zle pocity pri jedeni teplych, studenych jedal, ale pred vznikom kazu a inych chorob ta az tak neubrania...takze asi tak :)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Starostlivost o zuby a ustnu dutinu - Fórum - ZDRAVIE.sk