TOEFL

Príspevok v téme: TOEFL
Wilddajana

Ludia, potrebujem si znova urobit toefl na stipendium...boze, ja ten test tak nenavidim :/....prvykrat som ho robila v amerike a mala som 72 (katastrofa) a potrebujem sa vysplhat na aspon 92 bodov aby som ziskala stipko...myslite ze sa dokazem za dva mesiace pripravit a vytiahnut to nad 92 ?? Myslite si ze je to v USA tazsie ? Lebo podla mna ano, a nie preto ze som mala malo bodov ale ked ta hodnoti slovak a native speaker, podla mna to je o inom....alebo sa nahravky speakingu posielaju na ustrednu a vsetkych hodnotia ty isty ludia cize native speakryi ??? Dikes guys...

ta3

Wilddajana,
preco by si neurobila?, ked chces studovat v zahranici, musis sa tvrdo na test pripravovat a ak nieco velmi chces, ale nielen chces, ale aj vsetko pre to robis, tak to dosiahnes, len si musis verit. Ja som podobny test robila v Blave, ked som chcela poziadat o pracovne, nezavisle vizum, uz sa nepamatam, kolko bodov bolo potrebnych ziskat (ludia, ktori ziadali o studijne vizum musesli dosiahnut pravdaze o cosi viac bodov), ale test som urobila, neviem kto hodnotil 3 pisomne casti testu (pisanie, citanie, pocuvanie), ale na aktivnej casti (hovorenie) bol English native speaker. Ked som prisla na test, boli tam vsetko mladi ludia, tak do 30 rokov, hned som si pomyslela, ze asi nemam ziadne sance popri mladych, ktori prave skoncili skoly a ktori sa anglictinu v skole ucili, ja som tam bola jedina ako ich matka (takmer 50 rocna), ludia mojho veku sa anglictinu v skole neucili, takze pre mna ako pre samouka anglictiny bola cast testu na zaklade pocuteho najtazsia a predsa som test urobila, aj ked si myslim, ze na hovorovej casti sympaticka anglicanka, minimalne v mojom veku, z ucty k mojmu veku asi trochu prizmurila jedno ocko, chcem len tolko povedat, ze vsetko je to len o odvahe a odhodlanosti nieco (cokolvek) dosiahnut, drzim Ti palce, aby si potrebnych 92 bodov ziskala, nezabudaj, svet patri odvaznym

lost

Ale tiez je dost mozne, ze ak hodnoti slovak, tak ho bude hodnotit o nieco lepsie..

pochybujem ze kazdy z nich je tak bezuhonny, ze hodnoti objektivne a aj hodnotenie je RELATIVNE..

Pre jedneho moze "havárjú" zniet dobre a pre niekoho zle..

lost

92/120 nevyzera byt take zle :)

Da sa taky test natrenovat aj na Internete na necisto a zadarmo?

to mas nieco ako 3/4 resp 76.7%

sice osm nikdy taky test neabsolhoval, tak neviem ci sa tam da tipovat :D ale aj ked nie.. podla mna sa to naucit da..

cize, mas dva mesiace ?

mas aj ine povinnosti v tomto case ?