Skola, ked som stale chora

Príspevok v téme: Skola, ked som stale chora
karolina11963

Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť čo mám robiť..
Chodím na strednú školu a som dosť často chorá. Niečo ako napríklad silná chrípka, silný zápal dutín, hlasivky napuchnuté, mandle ... kde sa to všetko musí liečiť aj týždeň. Už dva krát som bola v nemocnici (v nižšom ročníku). Okrem toho chodím k čeľustnej kde musím čakať niečo aj cez dve hodiny, endokrinológovi. Mám veľa vymeškaného do polroka aj cez 100 hodín a to ma trápi najviac. Keď si prídem do kabinetu pre priepustku napr. k zubárke, u ktorej sa proste termín nedá len tak zmeniť a na tú hodinu tam musím byť tak ma hneď zbuzeruje, že zase idem preč a že kto to má potom všetko za mňa pobiehať.. Dosť ma to trápi a vtedy mám chuť utiecť a rozplakať sa. Veď ja za to nemôžem, že som skoro stále chorá.
Najhoršie je, že to má dopad aj na moje vzťahy so spolužiakmi. Mám v triede veľa kamarátok no ked som chorá len mi vypisujú prečo som zase neni v škole a kedy prídem. Keď napíšem že asi zajtra, zajtra sa nič nekoná a ostanem doma pretože ma mama nechce pustiť, keďže ma doktorka upozornila že keď to nechám len tak, môžem z terajšej ,,chrípky" dostať aj čierny kašeľ. Alebo keď si aj píšem s niekym tak sa ma akurát nevhod opýta že či som ZASE chorá..:(
Známky nemám až také zlé, v podstate sa učím na jednotky, dvojky a sem tam aj trojky..
Najradšej by som z tej školy vypadla a vrhla sa na individuálny študijný plán lenže to nie je len tak..
Prosím poraďte..
Ďakujem :)

karolina11963

janette- presne, aj ja chodím na osemročné. No dneska som bola po týždni a pol v škole a jasné, že triedna si nepustila ironické poznámky a začala s klasifikáciou na pol roka, že nevie ako ma bude klasifikovať. Neviem či sa dopočula, že je len október, v podstate bude už november a polrok sa uzatvára niekedy vo februári.
Na tú chorlavost som tiez brala Imunoglukan, lenže mi to absolutne nepomohlo. Som zase zvedava kedy budem opäť chora...
A to ešte nevie ze zajtra musim ist k zubarke, u ktorej som nebola asi rok, možno viac, takže aj tam si vypočujem a keď prídem do školy, tak zase triednej môžem vysvetlovat že prečo som bola u zubarky a preco som zas prve dve hodiny vymeskala a bla bla bla.. Super! :)
A jasné, ked mame poviem ci by ma nemohla preobjednať na pondelok poobede tak mi povie, že ked som u nej uz skoro rok nebola, rovno jej vynada a odhlasi ma už..
Takže, nech žije moj stastný zivot :) Ale bez týchto trápeni by to asi nebolo ono..

karolina11963

janette- presne, aj ja chodím na osemročné. No dneska som bola po týždni a pol v škole a jasné, že triedna si nepustila ironické poznámky a začala s klasifikáciou na pol roka, že nevie ako ma bude klasifikovať. Neviem či sa dopočula, že je len október, v podstate bude už november a polrok sa uzatvára niekedy vo februári.
Na tú chorlavost som tiez brala Imunoglukan, lenže mi to absolutne nepomohlo. Som zase zvedava kedy budem opäť chora...
A to ešte nevie ze zajtra musim ist k zubarke, u ktorej som nebola asi rok, možno viac, takže aj tam si vypočujem a keď prídem do školy, tak zase triednej môžem vysvetlovat že prečo som bola u zubarky a preco som zas prve dve hodiny vymeskala a bla bla bla.. Super! :)
A jasné, ked mame poviem ci by ma nemohla preobjednať na pondelok poobede tak mi povie, že ked som u nej uz skoro rok nebola, rovno jej vynada a odhlasi ma už..
Takže, nech žije moj stastný zivot :) Ale bez týchto trápeni by to asi nebolo ono..

*janette*

Brala som taký sirup, ktorý mi predpísala doktorka(Imunoglukan tuším). Veľa kyslého ovocia nejem, pretože musím dodržiavať diétu. Tak 2-3 krát do týždňa športujem.

TrainingBoy

tomu sa nevyhnes, ludia si radi vsimaju taketo veci a kto by si obcas nezazartoval na taku temu ked moze ... ale zaujimalo by ma, neda sa nieco spravit s tou chorlavostou? skusala si uz nieco?

*janette*

Ja bývam tiež často chorá, mávam za polrok vymeškaných asi niečo cez 100 hodím. Tiež sa mi nikdy nechce nikomu nič vysvetľovať, všetci sa pýtajú že čo mi zase je, triedna si neodpustí jej ironické poznámky typy že či už nemá vyhlásiť pátranie a že či ešte žijem. Študujem na 8. ročnom gymnáziu takže mi to niekedy veľmi chýba. Pred mesiacom som bola chorá, vyše týždňa som bola doma a teraz zase. Čo by som dala za to byť rok zdravá

kickaTT

z toho si nic nerob, prvorade je tvoje zdravie a nie nejaka primitivna buzeracia kvoli nepodstatnym vymeskanym hodinam :) vobec ta to nemusi trapit ak maju problem nech im to vysvetli doktor

janka24

Pozri aj ja mám deti na jesen teraz chore a aj mesiac vymeškavam napríklad v práci a ked tam prídem tiež je to také-najprv sa tam neviem akoby zaradit odznova,alebo tiež same otázky,čo zase s detmi..,ale ja to fakt neriešim.proste to tak je a hotovo...

karolina11963

janka24- len vieš je to také.. Z každej strany sa ťa pýtajú, že prečo si zase chorá a už ťa nebaví vysvetľovať im to.. Je to všetko o tej psychike. Moja imunita vie, že sa mi na tej škole absolútne nepáči.. ďakujem za radu :)