Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Inteligencia podla rasy.....

Slobodna

"co sa tych psov tyka ... podla mna naucit sa posluchat na povely nieje moc o inteligencii ale o uceni sa ..."
0vecka: Nesúhlasím, učenie sa úzko súvisí s inteligenciou, podľa mňa. Ja preferujem napr. taký výcvik psov, kde sú psy donútení rozmýšľať, nič nasilu. Inteligentnejšie psy pochopia rýchlejšie ako tie menej inteligentnejšie. Nakoniec však pochopia všetci, len u jedných si to vyžaduje viac motivácie a trpezlivosti.

jajka001_

jasne, ved oni behaju furt a odmala. pre nich je to prirodzeny pohyb. ved sa tak presuvaju. biely clovek sedi skoro furt :)

0vecka

to bol len priklad... bielych ani cinanov zase nebavi behat?? uz neviem co to bol za beh kde boli ti traja z Kene ... co vyhrali zlatu stribornu a brondzovu medailu a vyzerali ako keby ich jedna mater mala :)

0vecka

to je mozne ze v afrike sa napr k sachu nedostanu ale co USA ale napr take Francuzko??? ... co sa tych psov tyka ... podla mna naucit sa posluchat na povely nieje moc o inteligencii ale o uceni sa ... (napr sa vravi ze macka je inteligentnejsia ale je tazsie ju nieco naucit)

inteligencia je o tom ked sa clovek stretne s niecim novym a s tym si ma poradit... pricom vyuizva to co sa naucil a prave preto je nemozne ju zmerat... proste clovek ktory sa napr nepripravy na IQ testy dosiahne horsi vysledok ako niekto podobne inteligentny ktory podobne testy uz riesil a otazky na ktore nevedel prist s nim niekto prebehol a vysvetlil...

jasne ze sa kazdy moze naucit vsetko nepochybujem o tom ze hocjaky prislusnik hocjakej ludskej rasy (ak to nieje nejaky mental) sa vie naucit drvivu vecsinu vsetkeho... ale je to ako v boxe mas tam par uderov a par krytov ktore ovlada kazdy boxer ale majster sveta je len jeden...

Slobodna

jajka001: venujem sa výcviku psov a aj tu sa názory na inteligenciu psov rôznia, niekto tvrdí, že pes je sprostý tvor, iní a k nim vďaka svojim skúsenostiam patrím aj ja- každý pes sa dá vycvičiť, naučiť niečo- majú isté predispozície v čom môžu byť lepší a je to podľa plemena, napr. lepší obranár, stopár, poslušnosť, agility atď. ale každý sa môže naučiť úplne všetko, k tomu je potrebná správna motivácia a vedenie. Neexistuje sprostý pes, existuje len sprostý majiteľ.
Tak nejak si to predstavujem aj s ľudskou rasou a inteligenciou.
Ale zaujímavá debata :)

Slobodna

webcache.googleusercontent.com

kladiem dôraz najmä na poslednú vetu.
0vecka: prečo černosi lepšie behajú ako slávia úspechy napr. v šachu? Nuž v Afrike veľa tých škôl nemajú, nemajú možnosť kvalitne sa vzdelávať, rozvíjať svoju inteligenciu, kým behať môže kdekoľvek :)
Stojím si za tým, že na inteligenciu má podstatný vplyv spoločnosť, prostredie kde človek vyrastá, výchova, vedenie.
Vezmi si napr. takýto príklad: naučíš sa nejaký jazyk, pokiaľ ho nepoužívaš, čo sa stane o pár rokov? To isté gramatika atď. Pokiaľ človek nemá priestor rozvíjať svoju inteligenciu, tak osprostieva.
Tak čo to vlastne tá inteligencia je?

webcache.googleusercontent.com

sk.metapedia.org

jajka001_

to máš ako so psami, niektori su chytrí, iní nie. niektori su chytrejsi ako mnohi ludia. je to vrodené, je to aj dedičné. a ma na to vplyv aj v akych podmienkach dieta vyrasta. inteligencia sa da pestovat a da sa aj zahubit.
napr. nemusi platit ze inteligentny vzdelany muz plus inteligentna vzdelana zena rovna sa inteligentny clovek. ak je prilis rozmaznavany, môže skonciť rovnako zle ako dieťa nejakych feťákov. naopak z dietata zo socialnej slabej vrstvy môže úsilím vyrásť veľmi inteligentny vzdelany uspesny clovek. samozrejme musi mat na to predpoklady, musi chciet a mat motivaciu, snazit a mat aj stastie.
naopak velmi nadane inteligentne dieta vyrastajuce v nevyhovujucich socialnych podmienkach najcastejsie nerozvije svoje schopnosti a skonci na ovela nizsej urovni ako priemerne inteligentne dieta z rodiny, kde sa detom venuju a aj im môze ponuknut sirsie moznosti rozvoja.
ovecka, statistickymi priemermi by som sa velmi nezaoberala.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Inteligencia podla rasy..... - Fórum - ZDRAVIE.sk