Stale chore deti

Príspevok v téme: Stale chore deti
svyska

Ahoj, chcem touto cestou poprosiť všetky zúfalé mamičky, ktoré majú stále choré deti.Moja dcéra ma 4 roky. Problémy začali ked ako 2,5 ročná mala laryngitidu. Dostali sme sa vtedy do nemocnice. Odvtedy stále pokašliavala a v 3 rokoch nastúpila do škôlky. Za ten rok bola neustále chorá. Najprv kašeľ, potom zápal priedušiek asi 3 krát a potom opakované angíny. Využívala veľa antibiotík. Dostali sme sa ku alergologičke. Diagnostikovali jej astmu. Užíva Singulair a Zyrtec, má aj Ventolin spray v prípade potreby. Cez leto bol 2 mesiace pokoj a na jesen to začalo znova, od septembra 2 krát antibiotiká, tak nam alergologička ešte predpísala Ribomunyl na imunitu. Bude ho
užívať pol roka. No teraz asi týždeň znova kašlala najprv sucho tak som jej dala Calcium a Ventolin a potom začala vykašliavať, má aj soplíky, vlastne pekne vysmrkáva. No dnes mala opäť zvýšenú teplotu a teraz spí a myslím, že teplota stúpla. Nechcem jej zatiaľ od teploty nič dávať. A hlavne nechcem s nou hned letiet ku lekárke, myslím že by jej dala hned antibiotiká. Som z toho všetkého zúfalá. Pracujem a poznáte to. Stres doma a potom v práci. Som z Kysúc. Prosím Vás neviete mi niekto poradiť čo mám robiť alebo nemáte skúsenosti s dobrým lekárom? Ďakujem

jajkafr

svyska
keďže má dcérka astmu žiadne ochorenie u nej netreba podceňovať... ak má žlté soplíky znamená že ide o bakteriálnu nákazu a je potrebné nasadiť antibiotiká... ak má biele prípadne priesvitné soplíky ide väčšinou o vírus čo sa antibiotikami nelieči... ak však kašle je dobre zájsť k lekárke pretože môže ísť o laryngitídu prípadne zápal priedušiek... niesom si istá, ale tuším, že vyšiel nejaký zákon kedy musí pediater pred nasadením antibiotík odobrať dieťaťu krv na CRP čo je zápalový marker, ktorý je zvýšený pri bakteriálnej infekcii... ak prídeš s malou k lekárke keď je chorá a lekárka ti chce hneď predpísať antibiotika tak ju pýtaj nech jej spraví výter prípadne odoberie krv na CRP, aby si mala istotu že dcérka neberie antibiotika zbytočne čím jej oslabuješ imunitu ešte viac...
ak chceš môžeš skúsiť poprosiť lekárku o liečenie... v Tatrách sú liečebne kde sa astma lieči... základom liečebného pobytu je klimatoterapia čiže liečba vzduchom z vlastných skúsenosti viem, že vzduch v Tatrách mi astmu zlepší... odporúčam Šrobárov ústav v Dolnom Smokovci v tomto ústave spravia malej aj všetky potrebné vyšetrenia a možno budeš mať aspoň na istý čas pokoj...
čo sa týka teploty ak stúpne nad 38,2°C prestane plniť už svoj obranný mechanizmus, organizmus zbytočne vyčerpáva takže je potrebné zakročiť... obklady, lieky (napr. Paralen, alebo aj niečo iné podľa toho čo máš odskúšané), teplotu však nezbíjaj veľmi rýchlo, aby mala nedostala kŕče, ale to asi vieš predpokladám, že ti to lekárka vysvetlila...

smii

pokiaľ nemá vysokú teplotu, nemusíš s ňou bežať k lekárovi. Takéto virózy či prechladnutia je najlepšie vyležať. Sú lekári, ktorí hneď keď sa zjavíš v ambulancii, predpíšu antibiotiká. Je smutné, keď toto robia aj pediatri. Nadmerné antibiotiká neumožnia dieťaťu vytvoriť si prirodzenú imunitu...