Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mám depresie a neviem sa ich zbaviť...

Príspevok v téme: Mám depresie a neviem sa ich zbaviť...
Nikuska.zak

Lekár mi nepomáha. tabletky brať nechcem. cítim sa hrozne. neviem co mam robit. trapim sa nad spomienkami a placem. su to malickosti ale aj tak ma trapia. chcela by som byt konecne vyrovnana. a naucit sa milovat samu seba. naucit sa zit tak akoja chcem... mávam ustkostlive stavy a to mám len 18. Mám pocit že som uplne sama. neviem co mam robit. neviete mi poradit ako sa sama z toho vyhrabem?

Zuzka8

To je pravda, že na ťažkú chvíľu pomáha aktivita, aj keď možno niekedy iba pozametať. A prechádzka tiež. :)
Vie to vyliećiť, alebo znížiť stav.

jedulka

na depresi je nejlepší si najít nějakou činnost.Je jedno jakou,musí splňovat jen jednu funkci a to bavit Vás.Nastartovat se na krátko, nechte zrovna u toho lékaře.Když říkám na krátko, myslím tak na 2-3 měsíce,vyhrabete se z nejhoršího a šup do nějaké činnosti.A je po depresi.Proti depresi se špatně staví a to úplně z jednoduchého důvodu.Je to nemoc vaší vůle.Tak se musí trošku oklamat.Nastartovat a hledat něco co zabaví.A je po depresi. Nejlépe vám pomůže hudba a příroda.Tyhle věci umí čarovat.Že né, jen to zkuste!

jedulka

... na co jsou vám dobré takovéhle sebe analýzy? A co sny? Nějaká přání v životě? Nic? Kdo vám nakukal, že život nebolí? Bolí a jak.Život je cesta, je zapotřebí se posbírat a jít dál.Ale vy stojíte na místě.Mimochodem to vám jde velmi dobře.

RNG

Dnesne lieky su patentovane, tj umele chemikalie a neviem, akou logikou ti mozu nahradit napr prirodne chybajuce neurotransmitery, ked su to latky celkom ine a pre telo uplne cudzie.
Takze aj ked niekomu cez nejaky mechanizmus predsa len pomozu, predstavuju pre telo skodlive zamorenie a mnoho ludi nakoniec na ne doplati.
Inac co ti nepomoze pomerne velmi rychlo, to ti asi nepomoze ani ked to pouzivas dlho, najma ked ta latka ma skodlive postranne ucinky a ked je pre telo cudzia a zamorujuca.
A ked ti nieco v tele chyba systematicky, tak to musis nahradzovat/doplnat cely zivot a v tom pripade hladas co najmenej skodlive alebo uplne neskodne prostriedky ako su napr potravinove doplnky. Len si treba vybrat spravny doplnok a spravne davky, tj nie hocico a hocijak.

happpi

roky treba ich brat aby si sa z depresii dostala a niekedy lieky nemusia sadnut treba ich vymenit.podla mna ziadna psychologicka terapia pri depressi na zmysel vylucne lieky ti mozu v mozgu nahradit latky ktoruch mas malo.lebo chemiu ziadna psychoterapia nevylieci je to zbytocne.ste zbytocny psychologovia.

wolfire

Chcem sa poďakovať užívateľovi dexter za jeho príspevky. Nechcem sa nikoho dotknúť, možno je to smutný fakt, ale som vďačný aspoň za neho... Príde mi ako jediný naozaj inteligentný, nezaujatý človek s racionálnym rozhľadom a akým takým vzdelaním k danej téme, ktorý netrepe len aby niečo vytrepal a ukázal sa. Naozaj príspevky, ktoré prinášajú reálnu praktickú pomoc. Vďaka dexter.

maricenka

zacni sa venovat aj niecomu inemu. nemysli len na seba. chod na bicykel. je tak krasne vonku. alebo skus dobrovolnictvo. pomozes inym a to pomoze tebe. len zo seba nerob vo svojich vlastnych ociach obet.

človek

Dobrý deň. Mám vážny problém v mojej hlave a potreboval by som pomôcť. Mám 22 rokov študujem a popri tom sa venujem aj činnostiam ktoré ma pred tým bavili. Trpím pocitmi úzkosti neviem sa už ani úprimne zasmiať. Mávam pocit ,že ľuďom nerozumiem a čo je najhoršie vidím , že ani oni nerozumejú mne. Dlhšiu dobu rozmýšľam nad svojim životom a hľadám zmysel ale neviem ho nájsť, ak nerátam moju najbližšiu rodinu. Dievča nemám a kamaráti o mňa stratili záujem keď sme sa presťahovali. Moje úspechy mi radosť neprinášajú skôr si myslím ,že si ich nezaslúžim. Naozaj by som bol rád keby mi niekto poradil s podobnou skúsenosťou. Už som z toho unavený....

myself

Rena23,
uprimne, trosku ti zavidim, ze ti zabrala kombinacia AD + terapia - zjavne si natrafila na dobre AD a dobru terapeutku. Ja som v tomto smere uz dost skepticky - aspon pokial ide o AD. Ja som fical takmer dva rocky na Velaxine a bolo relativne fajn - samozrejme vedlajsie ucinky typu tocaky hlavy, brutalne palenie tvare, usi, problemy pri prijimani potravy ma netesili a dost ma rozptylovali ale povedzme, ze som nejako prezival - no a v kombinacii s terapiou sa to celkom dalo ustat. Dokonca som to dotiahol do takeho stadia, ze mi bolo odporucene vysadit AD a bojovat vlastnymi silami. Vsetko bolo relativne ok (cca 3 - 4 mesiace) a potom boom. Navrat starej znamej uzkosti ale tentokrat s takymi somatickymi prejavmi, ze jedina vec ktora mi zabera je Lexaurin (anxiolitikum). V priebehu posledneho pol roka som vystriedal 5 druhov AD a pri siestom, ked som mal po tyzdnovom uzivani stavy na odpadnutie som si povedal dost a AD som uplne vyskrtol z mojho zivota. Momentalne som uz takmer mesiac bez chemie a nie je to ziadna slava, ale v porovnani s tym ked som bral AD je to este stale o nieco znesitelnejsie. Aspon pol dna som v pohode, potom sa dostavi unava a zacina sa boj o zivot - myslim tym normalny zivot.
Neviem cim to je ale moje telo prestalo dokonca znasat aj VELAXIN, ktory som predtym dlhodobo bral a vkladal som do neho vsetky moje nadeje - proste vsetko sa zmenilo a co platilo kedysi je uz minulostou. No a co na psychiatricka ? Treba skusat, v priebehu 5 minut (tolko trvalo zvitanie sa, konzultacia, vytiahnutie noveho lieku zo suflika a zazelanie si pekneho dna) som bol. Vtedy som si uvedomil, ze taka uzkost je vlastne este banalnejsie ochorenie ako prechladnutie - vtedy si da doktor aspon tu namahu mrknut jednym okom do hrdla. Cize z toho vyplyva, teda aspon pre mna, ze na to aby som bol dobry psychiater netreba dlhodobo studovat, staci razitko na vypisovanie receptov, zoznam registrovanych AD a ide sa liecit.
No a s takymto pristupom sa mam liecit ? Asi netreba spominat, ze v takomto pripade sa o terapiii netreba ani bavit, ci uz to je KBT alebo dynamicka, alebo iny sposob. Darmo ja budem rozpravat psychologicke ako mi je, ked mi na to odpovie aby som si kupil magne B6 opripade caj z trezalky a snazil sa to rozdychat. Mozem ja doma cvicit aj 50 Tibetanov naraz a kazdy den analyzovat co vo mne vyvolava stres a skodi mi - v tomto mam uplne jasno, viem co bol spustac a uz som sa s tym uz davno vyrovnal - a co na to moje telo ? Nic ide si dalej svojou nicitelskou cestou - a lekari ? Ti maju v pecku, hlavne aby boli pacienti a dobre vztahy s poistovnami.
Nezvyknem byt az taky skeptik, ale ked mate tri roky v kuse kazdy bozi den stavy rovnajuce sa chripke kombinovane este aj s brusnou chripkou, tak to uz cloveka poriadne vytaca, ale nechcem nikoho demotivovat, cesta je to sice trnista ale pri spravnom pristupe a discipline sa clovek malymi krockami moze posunut tym spravnym smerom - je to ale boj na noze a trpezlivost je jedna z veci, ktore sa minaju velmi rychlo.
Ja som tymto chcel viacmenej vyjadrit svoj nazor na sposob liecby psycho-poruch v nasom malebnom statiku a moje skusenosti s uzivanim AD - kazdopadne, AD nezavrhujem a bol by som velmi rad keby aj mne uz konecne nejake zabrali a pomohli mi venovat sa praci s myslienkami a dostat sa z tychto sraciek co najskor, dokonca by som nevahal platit aj celu sumu lieku - ja toto "stastie" zial nemam a aj podla slov mojej doktorky patrim medzi malo ludi kde to s AD proste nefunguje.
Ale zivot ide dalej a viera v remisiu je jedina zbran s ktorou sa da plnohodnotne narabat :)

Rena, myslim, ze uz som sa ta to minule pytal, ale nechces dat kontakt na tvoju terapeutku ? Tak pokial si z BA :))

myself

Rena23,
uprimne, trosku ti zavidim, ze ti zabrala kombinacia AD + terapia - zjavne si natrafila na dobre AD a dobru terapeutku. Ja som v tomto smere uz dost skepticky - aspon pokial ide o AD. Ja som fical takmer dva rocky na Velaxine a bolo relativne fajn - samozrejme vedlajsie ucinky typu tocaky hlavy, brutalne palenie tvare, usi, problemy pri prijimani potravy ma netesili a dost ma rozptylovali ale povedzme, ze som nejako prezival - no a v kombinacii s terapiou sa to celkom dalo ustat. Dokonca som to dotiahol do takeho stadia, ze mi bolo odporucene vysadit AD a bojovat vlastnymi silami. Vsetko bolo relativne ok (cca 3 - 4 mesiace) a potom boom. Navrat starej znamej uzkosti ale tentokrat s takymi somatickymi prejavmi, ze jedina vec ktora mi zabera je Lexaurin (anxiolitikum). V priebehu posledneho pol roka som vystriedal 5 druhov AD a pri siestom, ked som mal po tyzdnovom uzivani stavy na odpadnutie som si povedal dost a AD som uplne vyskrtol z mojho zivota. Momentalne som uz takmer mesiac bez chemie a nie je to ziadna slava, ale v porovnani s tym ked som bral AD je to este stale o nieco znesitelnejsie. Aspon pol dna som v pohode, potom sa dostavi unava a zacina sa boj o zivot - myslim tym normalny zivot.
Neviem cim to je ale moje telo prestalo dokonca znasat aj VELAXIN, ktory som predtym dlhodobo bral a vkladal som do neho vsetky moje nadeje - proste vsetko sa zmenilo a co platilo kedysi je uz minulostou. No a co na psychiatricka ? Treba skusat, v priebehu 5 minut (tolko trvalo zvitanie sa, konzultacia, vytiahnutie noveho lieku zo suflika a zazelanie si pekneho dna) som bol. Vtedy som si uvedomil, ze taka uzkost je vlastne este banalnejsie ochorenie ako prechladnutie - vtedy si da doktor aspon tu namahu mrknut jednym okom do hrdla. Cize z toho vyplyva, teda aspon pre mna, ze na to aby som bol dobry psychiater netreba dlhodobo studovat, staci razitko na vypisovanie receptov, zoznam registrovanych AD a ide sa liecit.
No a s takymto pristupom sa mam liecit ? Asi netreba spominat, ze v takomto pripade sa o terapiii netreba ani bavit, ci uz to je KBT alebo dynamicka, alebo iny sposob. Darmo ja budem rozpravat psychologicke ako mi je, ked mi na to odpovie aby som si kupil magne B6 opripade caj z trezalky a snazil sa to rozdychat. Mozem ja doma cvicit aj 50 Tibetanov naraz a kazdy den analyzovat co vo mne vyvolava stres a skodi mi - v tomto mam uplne jasno, viem co bol spustac a uz som sa s tym uz davno vyrovnal - a co na to moje telo ? Nic ide si dalej svojou nicitelskou cestou - a lekari ? Ti maju v pecku, hlavne aby boli pacienti a dobre vztahy s poistovnami.
Nezvyknem byt az taky skeptik, ale ked mate tri roky v kuse kazdy bozi den stavy rovnajuce sa chripke kombinovane este aj s brusnou chripkou, tak to uz cloveka poriadne vytaca, ale nechcem nikoho demotivovat, cesta je to sice trnista ale pri spravnom pristupe a discipline sa clovek malymi krockami moze posunut tym spravnym smerom - je to ale boj na noze a trpezlivost je jedna z veci, ktore sa minaju velmi rychlo.
Ja som tymto chcel viacmenej vyjadrit svoj nazor na sposob liecby psycho-poruch v nasom malebnom statiku a moje skusenosti s uzivanim AD - kazdopadne, AD nezavrhujem a bol by som velmi rad keby aj mne uz konecne nejake zabrali a pomohli mi venovat sa praci s myslienkami a dostat sa z tychto sraciek co najskor, dokonca by som nevahal platit aj celu sumu lieku - ja toto "stastie" zial nemam a aj podla slov mojej doktorky patrim medzi malo ludi kde to s AD proste nefunguje.
Ale zivot ide dalej a viera v remisiu je jedina zbran s ktorou sa da plnohodnotne narabat :)

Rena, myslim, ze uz som sa ta to minule pytal, ale nechces dat kontakt na tvoju terapeutku ? Tak pokial si z BA :))

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mám depresie a neviem sa ich zbaviť... - Fórum - ZDRAVIE.sk