názor

alchamilka

mňa by tiež zaujímalo čo si myslí o tom BJ (o výžive) rada by som bola keby sa k tejto problematike vyjadril.... (ak to bude čítať)

alchamilka

lukyjeff: to som počula na jednej stránke sa to v pohode dá zohnať niekedy si určite kúpim , ale v o tom ovocí to je fakt a čo mlieko je zdravé? ak je bio? lebo toto obyčajNé NEVIEM MYSLíM kravské mlieko.... (sojové mi nechutí brr a ani iné mlieka žiaľ chcem vyskúšať ryžové nevieš ako chutí?

lukyjeff

Training boy: Absolutny suhlas.

Tie vyskumi studuju jednu vec no nikdy nezohladnuju aj ostatne okolnosti.

Alchamilka: Ešte k tomu vitarianstvu zabudla som na jedneho vitariana - mojho ex. Ked sme sa spoznali bol vita uz 5 rokov a jemu sa darilo zdravotne vyborne. On jedol toho ovocia fakt dost, vzdy som si pre seba musela skryvat aby aj mne zostalo. Ale asi aj rozhoduje kde byvas. V SR mas v supermarketoch plno chemie, niektore druhy ovocia len pred sviatkami atd. Pritom v USA mas ovocia ze az a k tomu aj take vecicky ze raw horcica, raw kakao

TrainingBoy

A to kto hovori ze vela bielkovin skracuje zivot? to je dost silne tvrdenie a bez nejakych vyskumov a podlozenych studii sa tomu da tazko verit a pochybujem ze nejake existuju, lebo to by sa muselo testovat v priemere aspon 70 rokov na velkej vzorke ludi. Predpokladam ze je to tvrdenie "z nicoho nieco". Popravde sa mi to nezda, vsak bielkoviny je nieco co sklada a rozklada nas organizmus tak preco by ich konzumaciou malo dojist k niecomu takemu.
Prednedavnom bol aj uverejneny vyskum ze ludia ktori spia viac ako 8 hodin(ci 7, presne neviem) trpia viac chorobami, no to ako sa stravovali, aku mali zivotospravu akosi zabudli spomenut, takze odbornici usudili ze je to z toho, kedze prave taky vyskum robili. Ale to ze spanok je pre nas dolezity, ze vtedy najviac oddychujeme, ze sa vtedy regenerujeme je nepodstatne. Zaujimalo by ma ako sa z tak prospesnej veci moze stat zrazu taka negativna.
Rovnako aj viac C vitaminu sa musi automaticky rovnat oblickovym kamenom, co je tiez nepodlozene. A potom jeho denna davka je nastavena na smiesnu davku. Davku ktora vacsinou nerozlisuje ci ste zena, ci muz, ci fajciar, ci aktivny sportovec. Pre nich ste len jedno cislo v celej statistike. Ale ako povedal Churchil, jedina statistika ktorej verim je ta ktoru som sam sfalsoval. Tak si na to spravte vlastny nazor.
Proste toto su vsetko vyskumy vsetko rovnako uzitocne ako ten jeden ktory skumal ucinok viagry na skreckoch.

lukyjeff

Alchamilka: Moj nazor je ze kazdy clovek je iny. To co funguje na mna a na desat dalsich ludi, nemusi na teba a dalsich tridsat ludi. Poznam dokaz: Jeden moj ujo odrana jedol len klobasy, slaninu a pod. Zomrel ked mal 98 rokov. Jeho zena jedla zdravo, velmi zdravo dozila sa 63 rokov... Inac k tym bielkovinam. Na vsetko su nazory pre aj proti. Ja chcem doladiť svoju postavu preto papam vela bielkovin (a navyse chutia mi hrozne moc) uvidime co to spravi. OK idem si robit obed

alchamilka

lukyjeff: veľmi dobré stravovanie (tipy) atd je aj na koraorganics.com (blog) je to moja oblubená stránka každý pondelok nové tipy a nie len o správnej životosrpáve. Dá sa aby bol človek všežravec? alebo aspoň čiastočne že aj bylinožravec a aj mäsožravec lebo že vraj takú dlhú zas nemáme sústavu ako bylinožravci ani takú krátku ako mäsožravci

lukyjeff

Alchamilka: Tý ľudia nie že jedli ovocie ale žrali na kilá, keď som sa tej panej ktorá už umrela raz spýtala čo má v igelitke (stretli sme sa cestou z obchodu) ukázala mi obrovskú igelitku plnú ovocia s tým že to mám na jeden deň aj dačo. Ty kokso.

Training boy: Cvičím pravidelne ale cítila som sa slabá a to som jedla ovocie do prasknutia, takže som to stopla po mesiaci a radšej prešla na svoju stravu plnú bielkovín