Vyrovnanie zubov

Príspevok v téme: Vyrovnanie zubov
lee_en

Chcem sa opytat,ze kolko ma moze vyjst strojcek na zuby,ked som uz neake tie tri roky nebola u zubara a ani len na preventivke.
Mam aj neake tie kazy...
a este sa chcem opytat,ze ci musim mat cely chrup v uplnom poriadku aby mi mohli nasadit strojcek.Totiz o par mesiacov mam 18 a viem,ze od 18ky to poistovna nehradi...dakujem vopred za odpovede

lee_en

Jana C
fu,to si ma potesila:)
Ale mozes mi jedno ujasnit?co su vlastne tie priesvitne zamky?Cim sa to líši od toho klasickeho strojceka na zuby?

Jana C

Chrup musíš mať v 100% poriadku, tak najprv navštív stomatológa, až potom čeľustného ortopéda. Strojček určite nestojí 1000 €. Mám 25 rokov, priesvitné zámky a platila som 123 €. 27 ročná kamarátka v BA platila za kovový okolo 7-8 000 Sk...

lee_en

juuj,ja hlupa:(..mala som chodit poctivo aspon na tie preventivky:/...snad poistovna preplati aspon urcitu ciastku:)myslim si o sebe,ze som velmi pekna a skoda tych mojich zubkov krivych:/

Inner

ak si nebola niekolko rokov na preventivku, je mozne, ze ta to vyjde omnoho viac.... poistovna ti nemusi preplatit teraz ani korunu...a ak mas kazy, zubar ti strojcek vobec dat nemusi, pretoze si rizikova - hrozi, ze pocas uzivania strojceka si nebudes chrup cistit dostatocne... lebo vtedy sa kazivost zvysuje...

jajkafr

lee_en
zubár ti nenasadí strojček ak nebudeš mať všetky zuby v poriadku... čiže čím skôr k zubárovi na preventívku... keďže budeš mať 18 strojček si hradíš sama dokopy to vyjde okolo 1000 EUR... cena záleží od zubára a strojčeka, ktorý ti dá...