presny datum otehotnenia

isabella

keby som s tym ja prave ten mesiac nesekla, tak aj ja by som vedela asi presne den, kedy sme splodili nasho drobca :-DDD lenze ja som sa uz na to, ze to nejde nastvala, vykaslala som sa na cele snazenie a hups... dalsi menzes uz neprisiel :-D psychika

Netehulka

Posledny menzes som mala uz ako tehotna. :-)

Isabella-moje vajicko bolo oplodnene na druhy den od styku. Takze nie v ten isty den, to viem skoro presne. Takze pokial sa clovek dostatocne pozoruje a ako si povedala, neskusa kazdy druhy den, tak sa to da celkom dobre uhadnut, ze kedy. Ja som este v den oplodnenia bola aj darovat pol litra krvi, takze si viem aj odhadnut, ako priberam, co nie je naskodu.

isabella

tak to je jasne, ze to vies odhadnut, ked nemas styk minimalne kazdy druhy den, ale vzhladom na zivotnost spermii nemusi byt den oplodnenia ten, v ktory bol styk, moze byt aj dva dni neskor... pri fakt kvalitnych spermiach aj neskor

jaLENja

tehotenstvo sa aj tak počíta už od poslednej menštruácie, takže je v podstate jedno či to bolo v pondelok alebo v utorok :)tehotná si už vtedy, keď máš posledný menzes, aspoň tak sa počíta v ktorom týždni tehotenstva si.Aj termín pôrodu sa počíta podľa toho a potom sa to upresňuje podľa ultrazvuku.

Netehulka

Odprisahat to lekar nemoze, pretoze ja viem lepsie, kedy som mala styk a kedy nie. A ked to sledujes podrobne, tak nie je az taky problem zistit den oplodnenia, ale uz v ktorej hodine sa to presne stalo, to sa uz neda....hehe

Pokial mas styk kazdy den, alebo velmi casto, tak je to tazsie urcit. My sme nechali spermie riadne dozriet.

isabella

wfrrz, ak tym opakovane myslis, zew sono by sa malo robit viac krat, tak tam je zasa ten problem, ze pre dietatko nie je vhodne robit prilis casty ultrazvuk ak na to nie je vyslovene zdravotny dovod a kazde telo zeny je trocha ine, vzdy to bude len priblizne, na 100% ti nikto neodprisaha, ze to bolo v ten konkretny den

wfrrz

podla sona v uplnych zaciatkoch(najlepsie opakovane, ked dobry sonografista presne zachyti viditelnost embria aj ho zmeria(teda ten plodovy vacok)
a este ak aj skombinujes s hladinou HCG.
ale to vravim o tych uplnych zaciatkoch a kvalitnom pristroji a dobrom lekarovi co to ie robit, tak vtedy sa to da

usiko

nie, je to len priblizne, nikto nevie,po ktorom sexe a ako dlho po nom sa spermia dostala k vajicku...aj gynekolog aj sono urci len priblizny den.....