Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Biely povlak na jazyku

H2O

ja sa priklaňam k RNG, biely jazyk byva asociovany s candidou, učinnosť škrabky na jazyk by som dal do analogie s učinnosťou antidepresiv na depresiu .. dočasne potlači priznaky, ale problem nevyrieši :)

zubaarko

ahoj, zacni lokalnou hygienou - teda skrabka na jazyk prvorada, spravne cistenie zubov a vyplachovanie niakou dezinfekcnou antibakt. ustnou vodou (Corsodyl, Curasept ci Listerine). Ktomu denne vypit 2L vody, obmedzit sladkosti a mliecne vyrobky, mozes brat B-komplex.

Ak za 2tyzdne neuvidis ziadnu zmenu, skoc k obvodnemu lekarovi, bude treba spravit ster a nasadit antimykotika. To ti uz potom on poradi konkretne ;)

RNG

Tema na pliesne a candidu tu bezala uz mnohokrat,na odstranenie vsade v tele(tj nielen na jazyku, tak to velmi neskodi)treba drzat protiplesnovu dietu, bezsacharidovu a brat protiplesnove doplnky, ako carvacrol (oreganovy olej) roztok citricidalu, kokosovy olej samozrejme vlakniny ako psylium(nieco musi tu candidu vymiest)a plno silnych probiotik, ktore maju kultivovat creva a vytlacit plesne a candidu.

wmatsd

Ho ho tento problem mam aj ja a ten povlak nezmizne dokym neodstranis pricinu, znecisteny traviaci trakt,kazda cast jazyka symbolizuje inu cast tela napr. stred jazyka je tenke crevo, vzadu jazyk je hrube crevo,inac ten biely povlak je pliesen, radim velmi vela vlakniny, jablka a velmi dobra vec je psillium, radim v tobolkach, lebo normalne moze sposobit pliesne, po 3 dnoch ocistnej kury mi zmizlo asi 75% povlaku, dalej mozem poradit klystir, ale to len vycisti koniec hrubeho creva alebo prirodne prehanadlo ako saratica, x prep. Vela stastia.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Biely povlak na jazyku - Fórum - ZDRAVIE.sk