Recept na vyrovnanosť človeka

Príspevok v téme: Recept na vyrovnanosť človeka
akojetomozne

Vek, 19

Ako je možné, že je som strašný nervák a nič sa mi nedarí? Ak sa aj snažím veci riešiť v kľude vždy sa nájde nejaká hovadina čo ma rozčúli. Proste nie som vyrovnaný a dá sa povedať, že žijem len zo svojej nepohody.

A keď vidím niektorých ludí čo sa im darí mať pohodu v živote, majú veľa kamarátov a sú proste šťastný tak sa vždy opýtam ako to robia. Je to dopredu dané alebo robím niečo zle ja?

Niekto zbiera známky, iný si stavia lietadielka a další zasa trebars hrá na gitare. No ja pri ničom dlho nevydržím, vždy sa mi zdá že to robím pomaly a pri tom strácam čas a tak chcem robiť veci rýchlo ale čo sa robí rýchlo je nekvalitné ako všetci vieme. Čo to do prdele so mňou je?!

akojetomozne

Príroda? A kde je? Bývam v meste a nemám sa ani ako dostať do prírody a keby som aj chcel tak samému by mi tam bolo divne. Ako keby som bol nejaký čudák chodiaci cez lesy. A navyše som teraz ešte aj chorý...

kitty86

Sorry som to zle citala. Tak to ma mrzi ze si so sportom musel skoncit (hlavne s aikidom lebo sama ho robim)to by ti v tomto veku velmi pomohlo, mozno aj prave preto si taky nervozny lebo telo potrebuje sport. Tak chodievaj casto do prirody aj to je aktivny pohyb.

akojetomozne

Som chalan :)
No na aikido som kedysi chodil ale zo zdravotných problémov som to musel nechať tak. Doktori hovorili, že sa nesmiem namáhať a tak mi aj zakázali sportovať. Ano, počujete dobre, sportovať.

kitty86

Skus zacat nejaky kolektivny sport mohlo by ti to pomoct, na koncentraciu a ukludnenie su velmi dobre bojove umenia (aikido, karate, judo ju jitsu a pod.)a joga. To mozem doporucit z vlastnej skusenosti. Ak to nepomoze moze to aj znamenat ze mas mensi psychicky problem pripadne hormonalne poruchy co v tvojom veku je dost mozne. To by si mala potom konzultovat z lekarom. Ale hlavne to ries s ludmi sama si nepomozes, musis vyhladavat spolocnost.