introvert / pocit prazdnej hlavy

Príspevok v téme: introvert / pocit prazdnej hlavy
Lostak24

Ahojte, som vysokoskolsky student a mam problem s ktorym si neviem rady: som povazovany za ticheho chalana - vyrazneho introverta, a paradoxne snivam o tom byt stredobodom pozornosti ale iba v snoch alebo v myšlienkach, v realite mi to dost vadi, vidim na sebe aj znaky socialnej fobie, existuje moznost ze sa dokaze introvert zmenit na extroverta? ak ano, ako mam postupovat?

a druha otazka sa tyka pocitu prazdnej hlavy, proste ked som s niekym, absolutne ma nic nenapada co povedat, vzdy len pocuvam a nejako neviem rozvinut konverzaciu, a casto ludia sa ma spytaju ze preco nic nehovorim a potom som o to viac nervozny, velmi ma to trapi, da sa tento pocit nejako vysvetlit ze z coho plynie alebo ako to zmenit?
Dakujem za kvalitne odpovede :)

InnerWorld

sorry,som si splietla odpovede, no a s tou spolocnostou je to tak,ze ja sa citim byt tak primerane sebavedoma kym nenatrafim na extrovertov,pretoze neviem tolko povedat,co oni a potom neviem,ci mi naozaj klesa sebavedomie alebo si to namyslam...inak vseobecne extro nemozem hadzat do jedneho vreca,lebo mam jednu dobru kamaratku extrovertku a aj s inymi sa sem-tam da,len by som uvitala viac intro,pretoze mam dojem,ze v spolocnosti je drviva vacsina extro a velku radost mi to nerobi

hoover

sex je ako droga. bez neho nemozeme byt,ale ucinok je docasny. Je pravda, ze som potom zhovorcivejsi, ale nie dlho.Intro je jednoducho povaha. Tiez, ked idem do neznamej spolocnosti som vacsinou ticho.Zufaly nie som,ale nesvoj hej.Ale ked je dobra atmosfera citim sa lepsie.

zavazniprobl

tak som si tu nieco precitala,vase nazory,rady.dnes som bola na nasteve u jednej znamej od mojej sestry,nechcela som tam ist lebo som introvert..ale sestra ma prehovarala ze co budem sediet doma,tak som isla a bol to horor...sadla som si do kresla a snazila sa nieco povedat...citila som sa ako 2.rocne dieta ktore sa uci rozpravat...bolo mi strasne trapne,ked sa ma na nieco opytali tak som rychlo a strucne odpovedala aby som mala pokoj...nenavidim ten pocit prazdna a zufalstva...

alcyon

ahoj. Ja som o sebavedomi nepisal, to dakto nizsie.inak, vo sa toho tyka, mne s tym musi pomoct okolie. Sam si sv nedvihnem. Hej, intro ho maju zvycajne nizke alebo si to namyslaju. To zase suvisi s malou komunkaciou.

alcyon

Ze si nevieme najst spriaznenu dusu vo velkom kolektive vyplyva priamo z nasej uzavretej povahy. Mame skor radi 2-3 ludi pri sebe. A introverti sa lahko stratia medzi viac ludmi a neprejavi sa hned, ze je intro. Tiez si myslim, ze dlhsie trva nadviazat hlbsi vztah. A to napr odradza extroverta, ktory je hrr do vsetkeho. Ze nemas o com rozpravat hodinu? Aj extroverti su niekedy ticho. Vies, co je skvele? My intro vieme umcat extro.Ja ani tolko nerozpravam, ale ludia, ktori ma poznaju, vzdy nahodia temu. Na druhej strane nechodim velmi medzi ludi.

InnerWorld

ahojte, mam podobny problem,akurat som nikdy nezazila ten pocit extrovertnosti medzi viacerymi ludmi. Neviem preco, nemam potrebu si rozumiet s viacerými ,problem je v tom,ze by som potrebovala jedneho,dvoch ludi, s ktorymi by som si sadla uplne,viem nerealne,ale fakt je ten,ze ked s niekym neviem kecat hodinu,dve,tak sa automaticky uzavriem a moje snahy su marne...zaujimave je,ze tych vhodnych ludi neviem najst vo velkych kolektivoch....preco je tomu tak,neviete?