Teplá strava

Príspevok v téme: Teplá strava
111Oto

Ahojte, chcem sa spýtať, je skutočne dôležitá „teplá strava“? A keď hovorím o teplej strave myslím tým najme polievky. Pýtam sa preto pretože keď ma občas bolí brucho (občas znamená raz za čas. Nepokladám to za nič vážne je to niečo ako keď človeka občas zo stresu bolí hlava) tak vždy počujem od rodičov, „ješ málo teplej stravy, viac polievok by si mal jedávať...“. Myslím, že zdravá výživa znamená hlavne, zelenina a ovocie. Nie? Nikdy som nepočul aby sa hovorilo o tom že je priam zdraviu dôležité jedávať polievky a teplé jedlá. Ako to teda je? Ako moc je teplá strava pre nás dôležitá a je vôbec dôležitá?

laruska

kulturista :
este studujem a moje vzdelanie ani buduce zamestanie nesuvisi ani nijak nebude suvisiet so spravnou vyzivou cloveka...
ale to neznamena ze len studovany clovek sa moze vyjadrovat alebo vie nieco o tejto teme...dnes aj studenti mediciny dostavaju tak zalostne malo informacii a poznatkov o vyzive - ako keby to nemalo vplyv na zdravie - ze potom necudo, kolko pripadov chorych zomrie prave koli lekarom...

vevericka

alchamilka pijem..nemam s nim ziadny problem, samozrejme ze ak ma niekto alergiu ci uz na kazein alebo laktozu, nech nepije..ja alergiu nemam, pijem chuti mi a zasyti

vevericka

alchamilka..ano zdravu pestru stravu..nevravim ze zelenina a ovocie treba zasadne varit..treba mat aj dostatok surovej, ale zasa aj taka polievka ma svoj vyznam a maso surove jest nemozes..som zdrava..od zakladnej som nebola dlhodobo chora, jedine tak slabsia nadcha, ktoru pocas vikendu stratim, co sa tyka doplnkov tak jedavam laktobakterie a vlakninu

laruska zaludocna stava je kysla az az,

laco..krava ako iste vies ma 4 zaludky a bakterie(fibrobacter napr), ktore je napomahaju travit celulozu..a teraz si najdi zdravovedu a skus take nieco najst u cloveka;)

Laco24

žaludočné štavy budu asi tažko zásadité. a zasadite sliny má každý živočích kvoli zubom.
Priemerné pH však máme zásadité na rozdiel od masožravcov, to treba uznat.

a teraz pridám niečo na zamyslenie... aj krava robí mlieko len z trávy :-D tak čo by tam mohlo byt čo nezískame sami z rastlinnej stravy? :-D

laruska

cely cas tu prezentujem len a len svoj nazor a vobec si nemyslim ze to musi byt definitivna a nezvratna pravda pre vsetkych, aj ked ja si za nou stojim ....ja nie som ta ( mimochodom som dievca ) ktora tu nerespektuje ine nazory , prave naopak...len som chcela prispiet aj svojou skusenostou

prepac, ale argument ze sme z masa neobstoji :) dost smiesne...totiz vsetky zivocichy su z masa a predsa nie vsetky su masozravci...ci len my ludia lebo sme z masa tak musime jest maso??

je dokazane, ze varenim sa nicia enzymy a vitaminy v potrave- toto nie je klamstvo a uznavaju to aj odporcovia surovej stravy prip. normalne vedecke studia

zakladatel temy sa pytal ci je tepla strava az taka dolezita..tak ja uvadzam ako svoj nazor ze nie je... takze to nie je od veci
a takto sme prisposobeni na bylinozravu potravu :napr.:
my, ludia mame zasadite sliny a zaludocne stavy....ovocie a zeleniny su tiez zasadite ...kdezto varena strava je kyselinotvorna....tym padom logicky docgadza k naruseniu acido- bazickej rovnovahy v organizme teda k prekyseleniu ak teda clovek konzumuje prevazne varenu stravu
ludia si vacsinou zvolia to co je pohodlnejsie aj ked to nie je zdrave ...az ked nastanu zdravotne problemy potom sa spamatajua jladaju nejake riesenie - ale to byva uz neskoro...

alchamilka

vevericka: takže v skratke zastávaš zdravú výživu...a ako sa cítiš inak? mne išlo o zdravie ale ako tu čítam asi máš pravdu

vevericka

alchamilka pozri nazorov je niekolko..ja zastavam ten, ze evolucia je dokazany fakt..prezivaju ti, co su najlepsie prisposobeni..ludia nevaria den ani dva ale niekolkotisic rokov a prisposobili sa.. podla traviacej sustavy sme vsezravci..lebo sa neda zaradit nas ani medzi striktne masozravce ani striktne bylinozrave..mame znaky oboch. no nie sme ani striktne plodozravce ako to tu niektori tvrdia, keby nas predok bol naco by zliezal zo stromu? co sa tyka stravania zastavam pestrost a vyvazenost,nepotrebujem ma maso kazdy den, ale taku rybu si minimalne 2x do tyzdna doprajem, neoblubujem mastne a klobasu, ale zasa cely den byt len na ovoci je hlupost

alchamilka

vevericka: ďakujem , v dnešnej dobe je "ťažko" hovoriť o vhodnej strave keď je toľko rozličných názorov