Vyvoj vasich vztahov

Príspevok v téme: Vyvoj vasich vztahov
AdamKrt

Ake casove obdobie je zhruba u Vas, kedy zacnete prehodnocovat vztah ? Aka je doba od zoznamenia, ked si myslite, ze je dobre zacat sa fyzicky zblizovat, predstavit partnerovi/partnerke rodicov, pripadne svoje deti, ci pracovat s detmi partnera/partnerky na rozvojani vztahu, alebo kedy sa pohnut niekde dalej - manzelstvo, zalozenie rodiny...?

Poprosim pre vacsiu objektivitu uvadzat pre konkretnu udalost casovy usek, ako aj Vas vek. Predsa len napr. 18-20 rocny clovek sa nemusi nikam tak ponahlat, ako ked ma niekto 30, 40, 50...
-----------
Viem, ze je to silne individualne, ale zaujima ma, ako vztahy zhruba maju priebeh.

Mne sa zda totiz, ze moj vztah sa priserne pomaly vlecie, stagnuje a i buducnost sa zda taka, ze partnerke to tak vyhovuje, zatial co mne nie ... Tak ma zaujima, zhruba, aky priebeh mavaju vztahy, ci kedy ludia dospeju k tomu, ze si povedia - tak toto nikam by neviedlo ani dalsich X rokov a radsej z toho vycuvaju.

User_37597

neviem co dodat...nemyslela som si ze aj ty potrebujes poradit ako ostatny :) ale dobre...a ze cim je dlhsia ta tema sa najde niekto kto rype do vsetkeho :D
v kazdom pripade odomna radu nedostanes lebo verim ze si zoberies od kazdeho nieco ale predsa len sa rozhodnes sam co budes robit s danou situaciou..takze vela stastia :)

ta3

Ahoj Adam,
prv som nemala cas, no teraz som si precitala celu diskusiu, ktoru si otvoril a pretoze si vsimam Tvoje prispevky a sympatizujem s Tebou, musim aj ja ku tomu nieco povedat, nebudem opakovat, co bolo uz povedane predomnou, takmer vsetci Ti radia jedno a to iste a ja sa ku nim pridavam, hoci v zavere mas snahu veci ospravedlnovat a problem zjemnovat, uprimne dufam, ze spiaci medved sa konecne zobudi zo zimneho spanku, pretoze Adam, Ty si rozhodne zasluzis dievca, ktore bude Tvoju lasku opatovat, s ktorou budes stastny a s ktorou si budes moct zalozit vytuzenu rodinu a momentalna partnerka to ani zdaleka nie je, zivot je nadherny a pomerne kratky, preto sa zobud a necakaj na veci, ktore sa nikdy nestanu, tak vela stastia

wowo1

pochopila som tieto otazky
1 otazka kedy-prehodnocovat vztah?
kedy tu neznamena cas kedy po akom obdobi .. ,ale mentalny cas vo vztahu.na druhej strane si myslim ze prehodnocujeme v kazdom okamihu a kazdej vascej hadke dany vztah.cas je relativny

2.kedy fyzicky zblizit sa?jak je libo:}} aj 2 rande:} aj o par mesiacov ci rokov:}}.
3.aky je priebeh vztahu?
podla toho ake ste povahy raz temperamentny raz pomaly.tak ako na seba reagujete.
4.Musi sa ponahlat ak ma 30.40.50
hahahahha neeeeeeeeeeee,,ani v 40 kam sa chces ponahlat???mat deti ci? nic neurychlis.
5.kedy si clovek povie ze by to nikam neviedlo?
subor vlastnosti je u dotycnej iny ako moj subor.je to racionalne rozhodnutie.a dolezite pre manzlestvo.Kto vravi ze manzelstvo je to bez racionalneho rozhodnutia klame..
..inak osobne si myslim,,ze tieto otazky si polozil,lebo dotycna ta ,,malo miluje,,ak vobec ta miluje
nic neviem o tebe a nic som ani neprecitala viac z tychto prispevkov,ale je mi jasne ak si kladies tieto otazky tak to nie je dobry vztah.

betkacat

adam k poslednej otázke: mne by to nevadilo, ale ja som "stará" škola
myslím, že pretože tvoja priateľka už deti má, tak po ďaľších netúži a rodinu tiež už má takže ju nemieni znova zakladať... je mi ľúto, ale asi si budeš musieť vybrať medzi ňou a súčasným stavom , alebo niekým iným, s kým budeš mať tú svoju rodinu a deti.

janka24

no,ono kým to riešiš iba ty teraz sám,tak je to OK,inak sa veci riešia už ked su deti..ak ti niečo vadi a su tam deti nenechavaš to dohnat do krajnosti,ale zase to je iný prípad,ak ti to takto zatial vyhovuje hoci je to " v krajnosti".
Podla mna ty vieš najlepšie ako si na tom vo vztahu a tažko ti niekto bude opisovat svoje vztahy,ked ako sám píšeš každý vztha je niečím originálny a všade su chyby-klady aj zápory.

AdamKrt

janka24:

v kazdom vztahu sa najde nieco, co bude vadit... Clovek ma istu mieru tolerancie. Zda sa, ze priatelka to nechava dojst az do krajnosti, aby mala ustupit. Tvrdohlava povaha. Ale co clovek neurobi, ked miluje...

janka24

Adam vidiet-filozof..inak ty akosi často píšeš o tých vztahoch ,to tu pozriem sem-tam,ale o tvojom vztahu ma tu prehlad asi každý.S čím konkretne ty nie si spokojný,že si sa po čase dozvedel nejaké veci? Teraz Váš vztah stagnuje?Ak ty chceš aby napredoval a ona nie,asi nie ste na rovnakej vlnovej-alebo vztahovej- dlžke..ako sa vraví komunikácia je vo vztahu doležitá.ideálne to nie je v žiadnom vzthau,ale ak ti niečo vadi teraz a bude aj o rok..tak ma to význam?