Vyvoj vasich vztahov

Príspevok v téme: Vyvoj vasich vztahov
AdamKrt

Ake casove obdobie je zhruba u Vas, kedy zacnete prehodnocovat vztah ? Aka je doba od zoznamenia, ked si myslite, ze je dobre zacat sa fyzicky zblizovat, predstavit partnerovi/partnerke rodicov, pripadne svoje deti, ci pracovat s detmi partnera/partnerky na rozvojani vztahu, alebo kedy sa pohnut niekde dalej - manzelstvo, zalozenie rodiny...?

Poprosim pre vacsiu objektivitu uvadzat pre konkretnu udalost casovy usek, ako aj Vas vek. Predsa len napr. 18-20 rocny clovek sa nemusi nikam tak ponahlat, ako ked ma niekto 30, 40, 50...
-----------
Viem, ze je to silne individualne, ale zaujima ma, ako vztahy zhruba maju priebeh.

Mne sa zda totiz, ze moj vztah sa priserne pomaly vlecie, stagnuje a i buducnost sa zda taka, ze partnerke to tak vyhovuje, zatial co mne nie ... Tak ma zaujima, zhruba, aky priebeh mavaju vztahy, ci kedy ludia dospeju k tomu, ze si povedia - tak toto nikam by neviedlo ani dalsich X rokov a radsej z toho vycuvaju.

AdamKrt

Slobodna:

tak zase sa neda povedat, ze nespokojny uplne. Co tak spokojny, ale s vyhradami ? :) Viem, zamilovany clovek ma klapky na ociach a usiach. Uvedomujem si to a vidim aj to co robim. Ale mam vysoky prah tolerovania istych veci. Ako rybar cakam, ze nastane zlepsenie situacie a rybka zaberie. Samozrejme niekedy aj rybarovi dojde trpezlivost, ak rybka neberie a potom ide na ine miesto... :)
---------------------
---------------------
---------------------
Poprosil by som dalej moju situaciu nerozoberat a skor odpovedat na otazku k teme...

Slobodna

ach bože..
Adam keďže nie si šťastný a spokojný vo vzťahu, tak ten vzťah asi nie je normálny, no čo je najhoršie ty si strašne slepý a točíš sa do kolečka. Odmietaš uvidieť a pochopiť pravdu.

AdamKrt

doubledog:

na zaklade coho uvazujes, ze nie som schopny mat normalny vztah ? Naviac, co je normalne ?

Beriem to ako docasnu zalezitost, kedy je vztah takyto a dojde doba, ze sa bude musiet prestahovat a potom to bude BUD-ALEBO...

issey

Ja som mala velmi podobny vztah. Tiez som ho velmi lubila a on mi skakal po hlave ako Tebe partnerka. Utala som to po 3 rokoch a pri rozchode sa ma pytal, kde bol problem?!?! O veciach sa nikdy rozpavat nechcel, problemy riesit nechcel, vztah neposuval, rodicov a priatelov som nepoznala,... Ale vzdy ked videl, ze ma na male, tak vzdy to mierne nejak posunul alebo nieco spravil, aby si ma udrzal. Ale dalej to uz neslo - jednoducho chcem mat tiez deti, manzela,....
Tvoja parnerka mi ho velmi pripomenula. A radim Ti, takto to bude stale. Jej to vyhovuje a nepotrebuje to nejak posuvat a celkovo riesit. Ma ta za totalneho sasa! Roky plynu a ked sa otocis za 2 roky, bude ten vztah tam, kde je dnes.
Ak mas nejaku hrdost a vazis si sam seba, tak sa na nu vykasli. Cakanie je najvacsie bremeno a ty cakas na nieco, co nepride. A plytvat citmi k niekomu, kto si ich nevazi a neopatuje ich ( iba slova, ziadne ciny) nema vyznam!
Ja viem, ze to je tazke rozist sa, ked ju tak velmi lubis, ale skus city dat bokom a ber len ciste racio. Co Ti dava? Mozes sa na nu spolahnut? Nechyba Ti niekto, koho budes mat stale pri sebe a nie len 1x v mesiaci? Niekto kto bude za Tebou chodit a nie len ty za nim? Niekto kto ta pohladi, objime, ked to potrebujes a nie len 1 x v mesiaci?
Nerozumiem ako sa mozes s tymto uspokojit a dokaze Ti to naplnit potreby.

doubledog

adam
podla mna mas presne to, co si zasluzis a potrebujes.
vyzera to tak, ze este nie si schopny mat normalny vztah, asi potrebujes dozriet a nieco pochopit.
tak drzim palce.

zelam ti, nech ta prilis nesokuje, ked zistis pravdu.
ale kazdopadne, napis nam to, bude to urcite zaujimave. :)

Filipka15

rozumiem ti..pekne si to napisala, a myslim,ze aj pre Krtka to plati.. Inac ja uz som pol roka "po" :-)..ale zial este stale si nemozem povedat "som z toho vonku" :-(

rozumiem ti

Filipka: ahoj dievca :) krtko nas tu sice zabije, ze mu tu prasime temu... ale ať :)

ak som pomohla, som rada, velmi... pamataj si, zasluzis si dostat spat to, co davas. a ak ti to niekto nechce dat, tak nech si najde to, co mu vyhovuje viac. a teba necha najst si tvoje vlastne stastie :) tak je to fer ;-)

Filipka15

ahoj "rozumiem ti"..ja som ta len chcela pozdravit a este raz ti podakovat za slova,ktore si mi venovala v mojej teme (ak si este pamatas..nevera-som na dne). este aj teraz si ich casto citam..

a AdamKrt, podla mna si zasluzis niekoho,kto ta bude milovat tak,ako ty jeho a bude chciet s tebou travit volny cas a nie hadzat ti len nejake omrvinky..