interupcia Presov

Aja02

pendulu cisty suhlas zo vsetkym co pises. Naco ju presviedcaju aby si to nechala ked to nechce a je rozhodnuta? Kazdy ma pravo rozhodovat.

pendulum

Pýtala sa na konkrétnu vec tak nechápem čo tu všetci dristáte o tom že mu bije srdiečko a miluje ju. Nemáte ani šajnu o okolnostiach v ktorých sa nachádza a napriek tomu tu vediete hrdinské reči ako keby ste v jej koži boli každý druhý deň. Zaujímalo by ma koľko z vás bojovníkov za práva nenarodeného dieťaťa by si nechalo dieťa po tom čo by vás nejaký alkoholik tmavšej pleti zatiahol do uličky, dobil do bezvedomia a znásilnil...nechali by ste si od neho suvenír na celý život?
Zmýšľanie na Slovensku v tejto veci je celé nejak na hlavu - miesto toho aby ste si skutočne vážili ženy ktoré sa rozhodnú stať matkami aj keď im okolnosti príliš neprajú, tak to považujete za samozrejmosť a každého kto čo by len pomyslí na inú možnosť odsudzujete a nazývate vrahom bez toho že by ste vedeli čo vlastne prežíva. Radšej by sa mala zvýšiť osveta a projekty typu hniezda záchrany.
Teraz nevravím o ľuďoch ktorí interrupciu využívajú ako doplnkovú formu antikoncepcie...tých by som dal hneď po prvom prešľape sterilizovať.
Inač lioness, ty mi svojimi "argumentami" pripomínaš zmagoreného demagogického pseudokresťanského fanatika ktorý by radšej ukameňoval matku aj s plodom len aby nešla na potrat aj keď o nej nevieš nič.

Tonnie

Ahoj Tehulka11, prosim ta pozri si este na youtube o potratoch predtym nez urobis toto tazke rozhodnutie! ja mam z toho hrozu! mam 2 deti a 2 krat som samovolne potratila,vycistili ma ale ten pocit neprajem nikomu zazit, bolo mi tak tazko,nemohla som prestat plakat, zrazu som sa citila tak opustena, nenaplnena... Dieta je to najkrajsie na svete co moze byt, som stastna, ze mam 2 zdrave deti, kedykolvek chcem potulkam sa s nimi, pomaznam sa, ziaden chlap ti toto neda. Je to tvoja krv, tvoje dieta, ono za to nemoze, ze ste ho splodili. ja si myslim, ze by si nikdy neolutovala, keby si si ho nechala. Aj s dietatom si najdes lasku, aj ja som to zazila a vela mojich znamych sa vydavalo s jednym dietatom, aspon budes vediet,ze chlap, ktory si ta vyberie bude mat charakter a neopusti ta, lebo bude mat rad aj tvoju ratolest! Ja si myslim, ze cely zivot to budes mat pred ocamia moze sa stat aj take, to ti neprajem, ale,ze mozes ostat neplodna po zakroku. Kolko zien nemoze mat deti a dalo by vsetko za to a tie co mozu si to nevazia. Nech mas akykolvek dovod na to, to dieta za to nemoze..Uz je v tebe a bije mu srdiecko a miluje ta!!!

bella12

Tehulka11,

a rozmýšľala si už, aké to bude po potrate? Toto nie je zákrok ako hocijaký iný, ktorým sa riešia zdravotné či estetické problémy. Tu už totiž nerozhoduješ len o sebe. Neunáhli sa a nechaj si dosť času na rozmyslenie.

V tejto chvíli máš v rukách veľkú moc - moc rozhodnúť o živote alebo smrti, bytí alebo nebytí iného človeka. Nevadí, že ho nevidíš, sama však vieš, že keby si do toho nezasiahla, po 9 mesiacoch by tu bol. Už sa to nedá vrátiť späť ani nijako napraviť. Potrat nič nenapraví, pretože aj po jeho vykonaní si budeš uvedomovať, že si bola tehotná aj keď dieťa nemáš. Si dosť silná niesť bremeno tohto vedomia celý život? Myslíš si, že budeš presvedčená o správnosti svojho rozhodnutia, aj keď budeš mať 40, 60, 80 rokov? Keď budeš mať manžela, deti, vnúčatá, nebude Ti niekto chýbať? Si si istá, že toto svoje rozhodnutie z mladosti nikdy neoľutuješ?

Potom však už bude neskoro - teraz ešte nie je, ešte máš v rukách moc zmeniť svoj ďalší osud a osud svojho dieťaťa. Aj keď možno k nemu nič necítiš, necítiš sa byť pripravená byť matkou, ak súčasné materiálne či iné okolnosti, v ktorých sa nachádzaš nie sú priaznivé, ak sa pre dieťa rozhodneš, určite neoľutuješ. Bude to jediná bytosť, ktorá Ťa bude ľúbiť bezvýhradne, takú aká si. Ktorá Ťa bude obdivovať, ktorá Ti bude dôverovať a pre ktorú budeš tou najkrajšou, najlepšou a najdôležitejšou osobou na svete. Nechci sa ukrátiť o túto nezištnú lásku. Po potrate ostaneš sama, s prázdnym náručím a pravdepodobne aj s problémami, o ktorých teraz netušíš. Potrat je veľkou záťažou na psychiku ženy, netreba podceňovať jeho psychické následky.

www.pastorbonus.sk

Ak máš problémy:

www.alexisporadna.sk
www.zachranmezivoty.sk

Prajem Ti, aby si sa správne rozhodla v tejto dôležitej chvíli a aby si to nikdy neoľutovala.

Cashia

súhlas s Aja02 ..

deti milujem, ale som tvrdý zástanca toho, že sa každý musí rozhodnúť slobodne - a potom niesť samozrejme následky ( a netýka sa to len otázky interupcie..)
tehulka11 sa slušne pýtala na názor tých, čo to zažili..Vaše odsudzovanie nepotrebuje, veď už sa tak či tak rozhodla !!

Aja02

Prečo ju odsudzujete? Neviete aké má dôvody! Nemáte žiadne právo súdiť ju! Myslíte si že ženy chodia na interupciu len tak?Každá má nejaký dôvod a vás doňho nič nie je. Slušne sa spýtala ako prebiehajú tieto vyšetrenia a vy namiesto toho aby ste jej odpovedali tak ste ju začali odsudzovať.Je to jej vec a jej život!

megy10

liones ved nevidis aka je rozhodnuta? ona ani nemysli nad tym, ze nepojde, neviem ci je bezcitna, chladna, ale tak mi to pripada. ako ked k... v night kluboch, bezna normalna vec, ved co pojdeme na vyskrab.

lioness_01

antonia - neexistujú také okolnosti, ktoré by normálnu ženu prinútili dať zabiť svoje vlastné dieťa

tehulka - dorbe si to rozmysli, lebo to budeš sakra ľutovať... netuším čo ťa vedie k tomu aby si to urobila, ale predpokladám, že nejaký banálny dôvod s ktorým keby si sa zdôverila, tak by si zistila, že to neni až také hrozné...