strach a nieco na nej :(

Príspevok v téme: strach a nieco na nej :(
lipka

boze baby pomoc. mam 16 rokov a dnes ked som chodila som citila na svojej take sucho a proste neprijemny pocit.... drazdi to,stekli to a ked sa toho dotknem,boli to. Je to pred vchodom do posvy a su tam take male bodky a zdurena koza. Neviete co to moze byt? sex som este nemala,ani nikoho ruky okrem svojich. Hygiena je poriadna. Ku gynekologovi odmietam ist. Cim si to tam dole mozem natierat?

alickaj

Presne ako píšeš.Ked sa dievčatá moc drhnú mydlami tak si zničia prirodzenú mikrofloru,ktorú potrebujeme.Takže naozaj je lepšie používat len čistú vodu.

123456

alickaj

sorry, pripustam...

teraz som si spomenula, ze aj niektoe parfumovane mydla mozu sposobovat tieto problemy....

minule som citala, ze si dievcata vymyvaju posvu!!! to je riadna somarina... ma sa umyvat len zvonka a aj to bud cistou vodou alebo nejakym intimnym gelom... z tych vyplachov, co si niektore holky robia, je mozne dostat riadnu mykozu... hodim sem link o chvilku...

takze sorry este raz pripustam, ze z parfemovanych veciciek je mozne dostat mykozu...

alickaj

Nechcem tu byt za mudru,ale ja mám aj takéto informácie.Ale určite sa zhodneme na tom,že je to nepríjemné.A ja osobne mám doma vždy v 1.pomoci mast a nejaké tie čipky.Lebo neraz ma to chytilo cez víkend a poriadne.

alickaj

No ja tu žijem skoro raz tolko ako ty,a z farebného papiera alebo kadejakých vonavých vložiek ju možeš dostat.A osobne som si to prežila.Asi som výnimka.

123456

alickaj

no uz tu zijem 25 rokov a mykozu som mala neraz, ale v zivote som nepocula zeby ju clovek dostal z toaletneho papiera alebo vlozka :))))

mykozu mozes dostat po navsteve plavarne, po dobrati antibiotik, po styku s parnerom bez ochrany ktory je nosicom mykozy, alebo ak si neumyje/s pred palcovanim ruky, tak je tam tiez sanca to dostat, alebo este na verejnych wc to mozes schytat... taktiez ako pisali... ak jes vela sladkosti moze dojst k premnozeniu kvasiniek, ale to uz nielen v posve ale v celom tele...

123456

po antibiotikach sa casto vyskytne mykoza alebo kandidoza v posve... pretoze antibiotika narusuju jej floru... si precitaj letacik k antibiotikam... tam sa niekedy spomina neziaduci ucinok.... premnozenie kvasiniek... na to je dobry canesten... ale ak to palenie neprestava a pali ta to aj vnutri, treba zajst za gynekologom... da ti cipky, alebo krem do posvy... a este krem/mast ktorym to budes potierat zvonka... za par dni to prejde.... aj ja s tym mam problemy... ked doberiem anitibiotika na anginu, tak mi vznikne problem tam dole... este ti odporucam jest kyslomliecne vyrobky: jogurty, acidko...

alickaj

Neboj sa ,to sú bežné veci,ktoré dostaneš ešte párkrát.Mykozu možeš dostat ak ješ vela sladkého, ale aj z toaletného papiera či vložiek.Ak už pojdeš do lekárne tak si kúp aj čipky.Dostat volnopredajné a nie sú ani tak drahé.

lipka :(

zajtra si pojdem kupit tu masticku a ked sa to po takych dvoch-troch dnoch nezahoji,tak asi fakt pojdem ku doktorovi,aj ked z nich mam neuveritelny strach. A to je mozne,ze sa mi to prejavilo az po tyzdni? je mi z toho vazne biedne. Som uplne vyklepana. Vazne,ak to nezmizne,onzamim to mame a pojdeme ku doktorovi :(