Vplyv zivotospravy muza na zdravie dietata

mony007

ahojte prisla som po dlhsej dobe na tuto stranku, som novacik a spomenula som si ze davnejsie som tu nieco napisala :) mna len trosku stve ze sa moj priatel nestravuje zdravsie, bala som sa ze aky vplyv by to mohlo mat a "BJ" tiez si myslim ze by sme sa mali stravovat zdravo, ale ked to uz clovek ani nevie co do seba dava, vsetko jedlo co sa da striekaju len ezby krajsie vyzeralo (podotykam zdraviu to moc nepomaha) a aj ine potraviny len zeby dlhsie vydrzali a potom viacej jeme tej chemikalie ako to prave jedlo.. co si myslite...

vevericka

jaj ozaj netreba zabudat na hak..nemyslim ze muz berie hak, ale hormony zo zenskej antikoncepcie su vo vsetkych splaskovych vodach aj ked sa voda vycisti od hormonv velmi nie, tie potom napsat idu do cyklu stravou (napr ryby), sice neposobia na dna ako taku ale z hladiska funkcnosti muzov ako tvorby spermii posobit mozu

vevericka

ono strava je jedna vec..mutacne vsak viac posobia rozne chemikalie a ziarenia..napr aj taky rontgen nie je svanda. potom rozne ziarenia notebook na kolenach, mobil vo vrecku nohavic
minule som niekde citala, ze v nemecku je coraz viac chlapov neplodnych v dosledku pouzivania vraj plastov..nakolko to bolo presne netusim kazdopadne je fak,t ze ludia coraz viac pozuvaju plastove obaly na vsetko, ved uz aj pivo je v plastovych flaskach, uskaldnenie jedla v domacnosti

BJ

Ano, zivotosprava sa odrazi na kvalite populacie spermii. Bolo na to uz niekolko vyskumov, ze kontrolovali kolko spermii je schopnych pocatia. Ked sledovali testovanu skupinu muzov, ktori predtym jedli nezdravo, a vylucili vsetky nezdrave jedla a zacali jest vela ovocia a zeleniny, za par mesiacov sa u nich rapidne zvysil pomer zdravych/nezdravych spermii, celkovo boli pod mikroskopom zivsie a posobili vitalnejsie.

Ale, tazko povedat, ci to bude mat za kratky cas vplyv na dieta. Ja si myslim, ze nie. Spermia doruci len DNA, to ze je vitalnejsia na tom nic nemeni. Podla mna, zdrava strava bude len ovplyvnovat to, ze muz bude vobec schopny pocat dieta... ked sa niekto odpali az prilis, uz bude mat take "lenive" spermie, ze k cielu proste nedorazia... znici ich kysle prostredie, cez ktore sa musia dostat. Ale je to len moj osobny nazor.

Ak sa teda pytas, ci pol roka pred pocatim zavazi, ze ked muz zacne jest zdravsie, ci bude aj dieta zdravsie, podla mna nie. Podla mna bude zdravsi hlavne ten muz. Ale mozno keby 30 rokov zdravo jedol, uz by to nejaky vplyv malo.
Ale i tak si myslim, ze jest by sa malo iba zdravo, a iba hlupak sa stravuje nezdravo. Mudrost to rozhodne nieje.

AdamKrt

Plodnost muza negativne ovplyvnuje napr. aj mobil/mikrovlnne ziarenie - ak nosi napr. niekto mobil vo vrecku nohavic. Taktiez teplo, napr. tesne slipy...

mony007

dakujem za odpoved Adam :) nevedela som to co si napisal, ale budem mudrejsia. ako vidim o kolko viac sa rodi deti s roznymi zdravotnymi problemami, normalne mam strach. zdravie je sucasnosti velmi krehka vec, ani nepoznam cloveka ktory by bol uuplne fit. nechapem preco chlapi tak velmi vymyslaju ohladom jedal, mohli by mysliet fakt nato ze to ako ziju co jedia ovplyvnuje zdravie ich buducich deti, a potom budu za ne zodpovedni, teda pravdaze ze spolovice aj zena, a nejake tie geny.

AdamKrt

Niektore latky ovplyvnuju negativne DNA alebo deformuju spermiu. Strava moze mat tak vplyv na plodnost - pocatie, ako aj na kvalitu spermie a samozrejme nasledne zdravie dietata, ktore je kombinaciou oboch rodicov. Spermia sa vyvija cca 70-80 dni. Takze MINIMALNE strava za posledne 3 mesiace ich ovplyvnuje, plus samozrejme strava predtym tiez... Samozrejem aj vek muza.