Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vase skusenosti - cvicenie a chudnutie

Príspevok v téme: Vase skusenosti - cvicenie a chudnutie
jasminka01

Prosim Vas, po akej dobe mozem ocakavat, ze zacnem chudnut?? Ake mate skusenosti? Cvicim skoro denne vyse hodiny zumbu, uz 3 tyzdne. Stravujem sa zdravo, 5x denne. A doteraz som neschudla ani pol kila :( Jasne, ze necakam vysledky " 3 kila za tyzden ", ale uz za tie 3 tyzdne by som cakala aspon pol kila. Ale vobec nic !!! A ani na centimetroch absolutne ziadna zmena :( Kedy ste zacali chudnut? Je mozne, aby tolko trvalo, kym sa odlepi zo mna aspon nieco?? :(

jasminka01

TrainingBoy, vdaka za vysvetlenie.
Ten metabolizmus asi ja mam spomaleny... Vzdy som sa snazila schudnut tym, ze som jedla malo. Ono to zo zaciatku aj fungovalo, ale potom som fakt priberala ako sa povie aj zo vzduchu. No a cim som starsia, tym je to horsie, fakt to na sebe vidim, ze vekom sa to lepi a nejde dole :((
A este sa spytam asi trosku blbo :) Ten narast v objeme ( konkretne tie lytka ) mi ostane, alebo potom zacnu cm ubudat? :) Lebo teda samozrejme, ze by som rada skor mensie objemy ako väcsie...
KHA, diky za ukazku jedalnicka :) Pozeram, ze ho mam v podstate dost podobny. Ja som tiez raz zacala s pocitanim kalorii, ale vydrzala som 3 dni a vykaslala som sa na to. Zaberalo mi to vela casu.

TrainingBoy

jasne, je to mozne, preco nie, vsak aj pri kulturistike zaciatocnik moze prvy rok nabrat az 10kg cistej svalovej hmoty, dalsi rok uz okolo 3kg, takze ten zaciatok vzdy moze byt taky vyrazny
splasnutejsia urcite si, ked clovek obmedzi prijem kalorii tak strati aj cast vody
a co by sa nechudlo pri nizkom prijme kalorii, samozrejme ze sa chudne, jedine ze by clovek zil zo vzduchu, problem moze byt jedine ze sa spomaly metabolizmus a potom to ide tazko, zaroven sa moze lahsie stracat aj svalova hmota, ale prave preto su sacharidove vlny urobene tak ako su aby sa tomu predislo, ja som pri nich mal aj den s 0 poctom sacharidov a samozrejme aj tukov, jedine trocha bielkovin a zeleniny, no nebolo to prijemne :) ale fungovalo to, no pre teba je lepsi klasicky sposob

KHA

Jasminka ja som si hlavne zacala pocitat energeticky prijem v potravinach, prvy mesiac som vsetko vazila a potom to slo uz odhadom. Dako som to nehrotila a prijimala som 6000 az 7000 kJ denne. Nejedla som nic vyprazane a stale sa snazim nejest lebo mi to ani velmi nechuti. Mozem sem hodit moj priblizny jedalnicek.

ranajky - musli, do toho ovocie a s vodou (toto jedevam uz roky cize ziadna zmena)
desiata - dake ovocie
obed - ja som svaly vzdy mala a nehodlala som sa ich vzdat, cize som poctivo jedla na obed bud kuracie prsia alebo ryby aby som nedajboze nechudla zo svalov :) k tomu ryza ci varene zemiaky, knedla maalokedy, plus vela zeleniny k tomu
olovrant - kusok tmaveho chleba, paradajka a kusok hermelinu
vecera - na co som mala chut tak som si dala v malom mnozstve..ci nieco co zostalo z obeda, alebo oriesky, ci druhy olovrant

jedavala som kazde tri hodiny a to som fakt ani nestihla vyhladnut a uz som znova jedla. Cize som sa automaticky drzala toho ze: pite tak aby ste nikdy neboli smadni, jedzte tak aby ste nikdy neboli hladni.

jasminka01

TrainingBoy, je mozne, aby som po tych 3 tyzdnoch intenzivneho zumbovania mala v lytkach takmer o 1 cm viac?? V pase mam o 1 cm menej :) Ja viem, ze teda ziadna slava, ale aj to malo potesi. Zapla som rifle, ktore som predtym mala uplne nadoraz :) Podla pohladu v zrkadle som myslela, ze mi meter ukaze lepsie cislo ako 1 cm v pase, lebo som taka " splasnutejsia ", ale teda bohuzial len ten 1 cm. Neviem ako je to mozne, mozno sa to tam len nejak inak rozlozilo, ale fakt som myslela, ze bude viac ako - 1 cm.
No nic, zacina mi 4. tyzden, tak pokracujem dalej.
Mozno by som casom skusila ubrat aj z tych kalorii, ale to zatial nechcem, kedze vsade pisu, ze pri nizkom prijme sa nechudne. Ale nikdy som si to neratala, tak mozno by aj bolo z coho ubrat :))

TrainingBoy

mimi ma pravdu, pokial si predtym velmi nesportovala alebo nesportujes ani trochu pravidelne tak tam je urcity narast svalovej hmoty, sice sa hovori ze chudnut a naberat svaly sa neda, ale na uplnom zaciatku a pri nie velmi striktnej diete by som povedal ze to trochu ide, no ten narast svalovej hmoty nie je nejaky velky(tym sklamem chalanov)...tuk sa totiz moze spalovat pocas celeho dna, svaly rastu ked oddychujeme, teda najma v noci pocas spanku...ako sposob priberania svalovej hmoty to vsak nie je vhodne lebo pocas spalovania tuku sa spaluju aj svaly
takze pokracuj v tom co si zacala, pocase uvidis ako to pojde, kludne mozes trochu kalorii ubrat, popripade zaradit nejaky ten vynimocny den kedy si das velku porciu a tym si zrychlis metabolizmus

jasminka01

KHA, ale co by nie, potesila si ma :) Aspon stale budem dufat a snazit sa. Len sa mi to teda zdala dost dlha doba bez akejkolvek zmeny. Ale tak mozno aj mne to " iba " potrva dlhsie, ale hadam sa to nakoniec pohne.
Mozem sa spytat, ako si sa stravovala? Nejak podobne ako som pisala nizsie? Ci viac si obmedzila jedlo?

KHA

Ja ta asi dako nepotesim. Ja som sa vazila prveho pol roka a nic, rucicka na vahe beznajdejne stala ale cm zacali ist dolu asi po troch mesiacoch. Dako divoko som to neriesila, dalej som jedla ako som mala, cvicila ako som mala. A po roku, dakym zazrakom, som zistila ze 14 kil zislo dole.

jasminka01

bublik, andrey ma pravdu, ovocko do diety nepatri. Ked uz tak max. 1 ks denne a take banany a hrozno VOBEC nie. Ved to je samy cukor.
Inak, niet divu, ze si schudla pri takej strave ako mas. Ale jojo efekt mas zaruceny akonahle zacnes papat normalne. Ani nie sa prezierat, len proste klasicky jest. Mozno nie za mesiac, za dva, ale postupne sa to bude na teba lepit :(
Hovorim aj z vlastnych skusenosti, takymito dietami som velakrat presla, ked som bola mladsia. Mozno aj preto mam teraz problem, lebo mam z takych diet spomaleny metabolizmus :(
Pred 3 rokmi som schudla 90-dnovkou paradne, behom 2 mesiacov som mala o 10 kg menej. O rok a pol po 90-dnovke som mala o 12 kg viac :(

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vase skusenosti - cvicenie a chudnutie - Fórum - ZDRAVIE.sk