Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rozdielna úroveň vzdelania partnerov

Príspevok v téme: Rozdielna úroveň vzdelania partnerov
maja-škola

Myslíte že v budúcnosti to može vyvolávať vo vzťahu konflikty? Moj priateľ si nespravil ani maturitu, ja študujem na VS. Jeho učenie príliš nebavilo , pre mna bola naopak škola vždy číslo 1. Nechcem ho podcenovať je mi jasné že nie každý je na štúdium ale trocha ma zamrzí ked mi povie :"Že ved to predsa nemože byť až také ťažké...Že ved to obkecáš vlastnými slovami ." No a takéto reči proste...
A tak ma zaujíma Váš názor ...
Ďakujem!

marina s.

ano je velmi dolezite ci je tvoj partner aspon priblizne tak vzdelany ako ty.. moze sa ti lahko stat ze sa casom nebudete mat o com rozpravat.. vlastne skusenosti :)

marina s.

ano je velmi dolezite ci je tvoj partner aspon priblizne tak vzdelany ako ty.. moze sa ti lahko stat ze sa casom nebudete mat o com rozpravat.. vlastne skusenosti :)

ta3

vzdelanie a inteligencia su dva rozdielne pojmy
ako som uz povedala, aj vztah vysokoskolsky vzdelanej zeny a muza s ucnovkou moze fungovat, ale iba za predpokladu, ze muz je myslenim na vysokej urovni, nesmie mu chybat sebavedomie, lebo vzdelanie sice nema, ale moze mat vela prirodzenych schopnosti a vnutornych kvalit, ktore su vyuzitelne v praktickom zivote, no nemyslim si, ze takych muzov je vela, ktori by vladali normalne fungovat vedla ovela vzdelanejsej zeny, sorry, ak som niektorych muzov tymto urazila
svojho manzela som nijako neponizovala ani na verejnosti ani v sukromi, no napriek tomu to nezvladol, na verejnosti trpel komplexom z toho, ze viac zarabam a ze som to v zivote dotiahla vyssie ako on, no a tento komplex si potom doma na mne vybijal, jasne, ze som nemala inu moznost iba sa rozviest

marcelina159

Zobrala som si inteligentneho stredoskolaka s presvedcenim, ze vsetko zvladam. Ja by som to aj zvladla, ale on nie. On mal pocit, ze ho stale podcenujem, hoci to bol len jeho pocit. nakoniec sa nechoval ako muz, ja som sa necitila ako zena, nestaral sa o rodinu, musela som zarabat, potom aj doma vsetko robit - teda zenske roboty. Nakoniec som sa rozviedla. pocit, ze ma nevnima ako zenu a ja som ho tiez nevnimala ako muza, bol hrozny. Predstava, ze takto budem zit do konca zivota....
Myslim si, ze partneri musia vybrovat na rovnakuej hladine. Musia mat podobne nazory, podobny rebricek hodnot a podobne zaujmi. Inak sa ich zivotne cesty rozidu, Kazdy robi svoje a akurat sa stretnu vnoci v posteli. Niekto o tom spieva.....s cudzim clovekom v posteli

AdamKrt

cajik:

ano, studoval som na VS. S odbornymi predmetmi pre ktore som tam siel studovat som problem nemal, ale s tymi omackovymi predmetmi to uz bolo menej dobre. U odbornych som sa divil, ze neucia div nie zaklady a u omackovych pozadovali zbytocne vyssiu uroven vzhladom k tomu, ze tie predmety byvaju aj tak iba do poctu, pretoze profesori sa tam drzia zubami nechtami a kludne budu vyucovat i archaizmy a obhajovat si, preco je len ten ich predmet taky obrovsky dolezity. Skoda, ze sa z predmetov nedaju robit tzv. svedske stoly, zeby si clovek naserviroval iba tie, na ktore by sa rad zameral a nie kopec omacok. Potom koncia studenti, co sice maju aky taky prehlad, ale poriadne nevedia nic. Ale nase degradovane skolstvo, to uz je na inu debatu.... :)

soffa:
presne tak, kontakty :)

bibi123

moj priatel nema VS a ja ju mam, fungujeme spolu 8rokov, takze to asi taky problem nebude... Zalezi hlavne na inteligencii, vseobecnom prehlade a nie na titule, ktory v dnesnej dobe nie je problem ziskat.
Ja som jesitna zenska:O))) a asi by som s tym mala problem, keby moj partner mal vyssie vzdelanie ako ja a kedze som superiva, tak by som sa to snazila dohnat...
maja-myslim si, ze to nie je v poriadku, ze sa s tym tak skoro trapis, v tomto case by si mala byt este velmi zamilovana a neriesit taketo malichernosti... a s tym obkecanim to moze mysliet ako podporu, ze sa nemas bat, ze to nejako zvladnes...

soffa

nezalezi na vzdelani,ale na kontaktoch v dnesnej dobe.....a ak ma s ktomu sikovne ruky a vela spravnych kamosov,ktory mu obcas v niecom pomozu,,,vobec to nevadi.skor je to vyhoda...(ak chces treba stavat dom,alebo prerabat v byte).podcenovat niekoho,za to ze nema vs....ako si napisala,niekto studovat ani nechce.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rozdielna úroveň vzdelania partnerov - Fórum - ZDRAVIE.sk