Rozdielna úroveň vzdelania partnerov

Príspevok v téme: Rozdielna úroveň vzdelania partnerov
maja-škola

Myslíte že v budúcnosti to može vyvolávať vo vzťahu konflikty? Moj priateľ si nespravil ani maturitu, ja študujem na VS. Jeho učenie príliš nebavilo , pre mna bola naopak škola vždy číslo 1. Nechcem ho podcenovať je mi jasné že nie každý je na štúdium ale trocha ma zamrzí ked mi povie :"Že ved to predsa nemože byť až také ťažké...Že ved to obkecáš vlastnými slovami ." No a takéto reči proste...
A tak ma zaujíma Váš názor ...
Ďakujem!

lost

vebe,

ale ja som to myslel tak, ze mam plan do buducnosti.
ja osobne, mam styl ako:
1. pracu povazujem za najhorsie plytvanie casu na svete

... jednodcho nechcem zabit 1/3 zivota pracovanim NA niekoho, a preto som vzal osud do vlastnych ruk a JA som ten niekto kto "pracuje na seba" (nemam nikoho kto by pracoval na mna, take sa mi nepaci, je to proti mojej filozofii, nie som hyena, aj ked som slovak)..
a tak si v pohode zijem, utiahol by som aj rodinu bez problemov, no avsak kriza moze sfackovat aj mna, pretoze NIC NIE JE ISTE, a ani VS a ani praca..
vezmi si:
v 2007-2008 to bol "peak" pre svet, kazdy mal pracu, ludia robosili pre firmu za 1-2 tisicky eur mesacne, boli na vysokej nohe, a bumbac, maju padaka..
to je istota? :)
nie!
stat je istota?
NIE!
nic nie je iste..
jedine co je ako tak iste je investicia do:
1. jedla
2. zbrani
3. zlata
4. vedomosti
(toto poradie je individualne, zalezi na prioritach)
teda toto je nutne, ak chcem mat pokryte nieco ako celosvetova kriza, co sa stane ak pride kriza?
petrzalka bude vojnove pole o jedlo
dediny budu najimat zoldnierov na ochranu poli a jedla a dobytka a cohokolvek :)
i ked som to potlacil do extremu, ale to len na ukazku co vsetko je mozne..

a neviem, ale ja si verim na tolko ze svoj "slobodny styl" povazujem za lepsi ako styl s dvoma VS, pre **MNA** je to lepsie, kedze nemam chut sa ucit.
ak sa najde niekto koho bavi nieco, tak s tou VS ma rozbije jedna radost.. (v zivotnej urovni)

avsak ja som vsadil na netradicnejsieho outsidera - kona, ktoremu verim :)

tak uvidime..

funguje to vela ludom, avsak naplne to funguje mozno jednemu z troch, alebo 1 zo 100, ktovie..

ale to posledne co by som v zivote chcel je pracovat 30 rokov pre firmu a potom dostat vyhadzov, lebo ma nahradni mlady chytrak..

mam 21, a od 18 som tvrdo makal na buducnost, bolo to psychicky extremne narocne, avsak teraz si do 24 mozem vydychnut, alebo spomalit, alebo planovat dalej :)

osobne verim na nazor, ze nie ja mam zit pre peniaze ale peniaze pre mna, nie "zit aby som pracoval" ale "pracoval aby som zil"

sloboda avsak prinasa aj velku zodpovednost, no :)

risk je zisk :D

tazko sa mi to opisuje, no musim sa priznat ze som velmi velmi lenivy, mal by som na viac, ale potrebujem to? mozno ano a mozno nie, zalezi kde si urcim kde prestanem (to je extremne narocne, "kedy prestat")

nehovorim ze "som za vodou", ale tak, ak osi vsimam okolie, som priemerny, a robim pre to dva krat menej ako ludia robia priemerne, a zas.. nic nie je iste :(

vebe

Vies lost ono je to cele trochu o inom. Nejde o tituly ci karieru. Free style je pekna vec, lenze trochu treba mysliet aj do buducnosti. Clovek ma 20, fajn, zivot plynie uzivas si slobodu, uspokojis sa s kadejakou pracou, ked z toho kvapnu peniaze, lenze potom ma clovek 30, potom ma 40, 50 a to uz sa neuspokojis s hociakou pracou a tam sa narazi na ziskane vzdelanie a kvalifikaciu, kde ju raz nemas, to nepusti, pre akykolvek posun v praci potrebujes urcite vzdelanie. To aku pracu vykonavas, to definuje aj to akych mas kolegov a priatelov. Mozes tvrdit, ze to tak nie je, ale to tak je. Zasadne rozdielna uroven vzdelania medzi partnermi je problem, ak aj nie hned, tak neskor urcite.

tibike811

neberiem len uroven vzdelania/inteligencie, ale dokonca aj zaujmy, schopnosti, orientacia z toho plynuce. je asi nemyslitelne, aby jadrovy technik bol na rovnakej vlnovej urovni trebars s filozofkou alebo psychologickou!

lost

ps: ja mam len maturitu na gymnaziu a nemyslim si ze by som si isiel robit najaku nadstavbu ci VS, pokial to nebude nevyhnutne, nepotrebujem znicit 5 rokov zivota len pre titul, prezijem aj bez skoly na urovni akej si zazelam a potom ako "uspokojenie hladu" vramci vzdelania sa vzdy doucim z interetu, alebo by som siahol po knizkach :)
je to taky "freestyle" lifestyle.. proste sloboda :)

to ze nema maturu nemusi svedcit o debilite... samozrejme, zalezi na okolnostiach... ide skor o to, aku ma predstavu o buducnosti (kazdy ma nejaku, ak nema, tak potom je problem) (ale nie kazdy je ochotny o tom rozpravat, lebo si pomysli ze to druhy clovek nepochopi)

lost

Podla mna to zalezi od intelektualnej urovni a nie urovni vzdelania :-)

Nemyslene v zlom, avsak ak ani jeden z nich nebude "brblat" druhemu do prace/studia, tak to musi fungovat..

Ale aby on hovoril ze "len obkecat" tak bud to budes totalne ignorovat, alebo mu vysvetlis ze to nie je take ruzove ako to vyzra. mimochodom, ja som mal rovnaku politiku voci uceniu, ze staci obkecat.. no ano.. niekde ano ale to mozno len na lacnych skolach, v realite to obkecat nestaci :) hold, je to kruta pravda, vzdelanie sa nevleje do hlavy len tak z nicoho nic..

Skor ako maturita a VS a titul, by ma zaujimala REALNA uroven vzdelania, priklad: dohovorim sa nemecky v nemecku, anglicky v anglicku. dokazem pochopit pointu knihy, dokazem pochopit navod pri instalacii sifona, dokazem sa vyjadrovat na urovni v spolocnosti a tam kde je to nutne, a takeho zaklady pre zivot..
ako bonus moze byt rozna zaujimava teoretizacia ako: chapem fyziku lebo je to moje hobby, chapem geografiu lebo ma to bavi, atd.. priklad: pojdem do safari parku a vymenujem a opisem kazdeho ziveho tvora len tak, a teraz si predstav ze toto moze zvladnut aj bez zakladnej skoly.. staci aby .. no neviem, ale asi aby len chcel nieco vediet :)

ale ked si to tak vezmes, ver mi... v jednoduchosti je krasa...
jednoduchy clovek, co "nic" nevie, nema problem a uziva si zivot :)

tibike811

nespravenie maturity je dnes uz pripadom osobitne problematickym... sama si hus, ak to nevidis; robis k tomu zle meno ludom (skolsky, akademicky) vzdelanym!

vebe

Je to potencialny problem a dost tazko by sa prekonaval. Ty ked skoncis VS budes robit uplne inu pracu, budes mat kolegov aj priatelov uplne inej kategorie ako tvoj priatel, zabava aj temy o com sa bavia tito ludia su zvycajne odlisne ako u ludi s nizsim vzdelanim. Moze si clovek robit iluzie a naivne si hovorit, ze laska to prekona, ale realita je taka, ze neprekona.A ked je to tak, ze prave zena je ta co ma vyssie vzdelanie, muzske ego to jednoducho neprekona, pricom reakcie na tento rozdiel zo strany muza mozu byt rozne a bud si ista, ze ti budu vadit.

terika

pravdupovediac si myslim, ze to nerobi a ani nebude robit dobrotu. ak je ten rozdiel velky, tak sa to bude prejavovat vsade a stale, ci uz medzi vami alebo medzi kamaratmi

mate59

poznal som veľa podobných párov,ani u jediného to nekončilo dobre.Nič v zlom, ale do toho vzťahu by som asi nešiel.