Ach tie gélové nechty

Príspevok v téme: Ach tie gélové nechty
Jela

Ahojte, dufam, ze sa privelmi nerozpisem, ale problemikov by bolo viac. Pred dvomi rokmi som si robila kurz na nechtovy dizajn/modelaz gelovych nechtov. Po dvoch prichadzam na to, ze som zbytocne vyhodila 6tisic SVK a je mi do placu pomaly. Takmer vsetko, co ovladam, ovladam vdaka vlastnej snahe, praxi, vzdelavaniu cez vsetky mozne aj nemozne portaly na webe...atd.
Chcela som kurz od niekoho renomovaneho, kto robi nechty dlhe roky a nebudem menovat, u takej som si kurz aj robila. Sama som si nikdy predtym nedavala robit gelove nechty a aj keby, bolo by to vynimocne, nemala by som nejaky prehlad. Tato pani, ktora dokonca po kurze vystavuje certifikaty akreditovane aj MS hodnotne aj v zahranici, a ktora za ne pyta nekrestanske peniaze, to robi evidentne len pre peniaze :(
Kurz trval dva dni aj so "skuskou" a dalej mal nasledovat len trening. Do toho som sa pustila s vervou a trva dodnes. Robim nechty sebe aj priatelkam, obcas niekom "pocestnemu". Co sa tyka prace, nezivim sa tym...ale zistujem, ze na kurze nepadla ANI ZMIENKA o tolkych informaciach, ktore mi uz coskoro chybali a dodnes na take narazam... DES!
Ani slovko o druhoch gelov, ani zmienka o dalsich moznostiach (modelaz na sablonu napr.) ani minuta venovana zdobeniu - akemukolvek!
Robim pekne nechtiky co do vzhladu a tvaru, dari sa mi po tolkych nechtoch aj pekne c, nevynechavam jediny bod postupu, ale napriek tomu nie som so sebou spokojna :( A dalsi kurz? Nemam peniaze nazvys a ved som dala za tamten kurz jednu celu vyplatu!!!!
A okrem toho, mne osobne sa na mojich nechtikoch pod gelom zvykne (tak zo tri, styri nechtiky, ani nie vsetky) gel trosicku ochlipit, cca milimeter od lozka, alebo okrajov a pritom nechtik krasne odrasta dalej, neodpadne gelova cast ani sa neulomi, len to odchlipenie viediet :( a prebrusenie je urcite kvalitne, samozrejme pouzivam primer atd. (ci uz z kurzu alebo stoviek navodov a videi, co som kedy citala, videla, postup naozaj ovladam velmi dobre). A tym mojim "zakaznickam"? Stane sa to aj im-jednej z piatich asi, ani im to tak nevadi, ale vidiet to a hovorim vtedy, ze maju mastnejsie nechtove lozko...ale mne sa to akosi nechce verit. Prave ja mam take lozko? Stalo sa mi to inak aj vtedy, ked mi v ramci kurzu ta nechtarka (inak robi nechty aj celebritam..) robila kvoli ukazke ona mne... tiez sa odchlipilo trosku uz v prvy den a na treti som si ich dala dolu akoby boli prilepene nanic lepidlom...

Tak som sa kus rozpisala, ale verim, ze sem chodia aj zienky, nechtarky, ktore by mi mohli poradit kde by predsa len este mohol byt pes zakopany a tiez, uprimne by som tu rada nasla nechtarku, ktora by mi pomohla sa naucit aspon nejake jednoduche ale pekne zdobenia...za prijatelnu sumu...

katyPerry

Jela - nie je dobre ak sa necht odchlipne co i len o trosicku, pretoze sa moze pod gel dostat voda a moze sa vytvorit plesen na nechtovom lozku.
Ja som na ziadnom kurze nebola, opytala som sa mojej dlhorocnej nechtarky /ktora inak zdobi nechty tak krasne ze este som inu nestretla, ktora by sa tak vedela 'vybavit'/ ako co pouziva, sledovala som ju pri praci, kupila celu vybavu a pustila som sa do toho sama kedze som v zahranici a na nechty som casto na SR nemohla chodit a tu v zahranici to stoji strasne peniaze.
mozem povedat, ze teraz robim nechty sebe, rodine aj kamoskam, bavi ma to, pekne to ozdobim /strasne rada pouzivam glitre/ pretoze krasne ziaria a lahko sa nanasaju... ak by si chcela, tak nechaj mail a mozme spolu popisat, napisem ti postup aby sa ti neodchlipovali nechty a ako to robim ja, mozes vyskusat a uvidis. mne sa zo zaciatku stavalo ze sa odchlipovali. tak isto mas pravdu ze je velmi dolezite aky gel pouzivas. kazdej nechtarke vyhovuje iny gel /podla jej sikovnosti/ ale mne vyhovuje cim hustejsi gel tym lepsie.tak zatial tolko.