Menopauza, klimaktérium

aloe

dida 38:ja som mala tiež obavy, preto som nechcela brať hormonálne lieky, takže riešim menopauzu a návaly, bolesti hlavy len prírodnými produktami.Kvôli tomu, ab to nebola reklama, nenapíšem aké sú to, ale ak chceš:duratnakatka@zoznam.sk

mutti

Po vysadení antikoncepcie my skončil menzes.Mám 48. rokov a už rok nemenstrujem.Potrebujem radu.Je potrebná ochrana pri sexe po takejto dobe

bidovska

mam 53, menstruaciu mam castejsie ako predtym, trapia ma bolesti hlavy 2-3 dni pred prichodom menstruacie a nizky tlak vedel by mi poradit nejaky odbornik vhodny prirodny pripravok na znizenie tych bolesti hlavy?

RNG

Preco miesto hormonalnych liekov nie doplnky, ktore bez skodlivych bocnych ucinkov napravia hormonalne hladiny
yam(1-2 gramy), progesteronovy krem, damiana(500 mg), pupalkovy alebo borakovy olej(3x2 gramy), Dong Quai(2x500 mg)
Aspon ten yam!

dida38

mam 38r.a uz som v prechode aspon mi to povedal gyn.vajecnik lavy uz nefunguje a mam ich celkom scvrknute ako zena v 60r.je to des tak skoro,mam navali tepla,busenie srdca,nevolnost....zrejme budem brat horm.lieky co sa obavam aby som nepribrala alebo ako to je s tym priberanim,poradite mi....dakujem.

RNG

Zabudol som spomenut aj ine pomocky pri hormonalnych vykyvoch
Niekomu pomoze damiana, niekomu "zensky zensen" Dong Quai(angelica sinensis)
Inac pri nespavosti je dobre brat 5-HTP, ktore zvysuje hladinu serotoninu, lebo zeny su v tom obdobi casto depresnute.
A pre istotu mineraly na kosti, lebo prave v tom obdobi zacina u mnohych silna osteoporoza.
Alebo aspon enzymi, aby si telo mohlo vytazit z jedla potrebne.

mia

RNG,dakujem ti znova.Ja vlastne beriem pravidelne 2krat denne Citrate-Cal-Mag.,avec zink et vitamine D.Stravujem sa zdravo,nepijem,nefajcim.Len ta prosim,nevies nahodou pod akym nazvom si mozem najst v Kanade ten vytazok hroznovych semien.Vies,tu su take samoobsluhy,kde si mozes kadeco pokupit,kdeake doplnky.Myslim,ze je to podobne aj v Amerike.Tie omega oleje,myslim ze najdem bez problemov.Ak sa pomocou tychto doplnkov z toho dostanem,budem stastna ako "blcha".Nerada by som podstupila nejaku hormonalnu liecbu,lebo mi s tym hrozia.Podla vysledkov z kyretovania.Vdaka.