Menopauza, klimaktérium

sofkasofka

Čauko gabrieeelka.
Veď to je to, že nemáme žiadny problém, že by sa to malo nejako odzrkadľovať na našom milostnom živote. Čítala som tu o tom kréme, či gély, to môžem skúsiť a začať používať bez toho, že by som sa poradila s lekárom?

Raddii

dávaj si hlavne pozor aby si nezačala dávať vinu svojmu mužovi za to, že ty sa necítiš pri milovaní dobre. Prešla som si niečím podobným, myslela som že medzi nami to ide dolu vodou, že ma už asi nepriťahuje, keď mám problém so suchosťou. A nakoniec mi kamoška otvorila oči, že problém môže byť úplne niekde inde..

gabrieeelka

sofka možno by bolo fajn zájsť s tým ku gynekológovi, pokiaľ on nezistí nejaký problém že kvasinky alebo neviem čo, tak myslím že budeš mať potvrdené že to je suchosťou, tomu sa bohužiaľ nejako vyhnúť nedá, myslím že tento problém si človeka nájde. Či skôr si neskôr. A pokiaľ si na tom dobre že miluješ svojho chlapa a pod. Tak nevidím iný dôvod prečo by si mala mať nepríjemné pocity ;)

lieskovcek

vrvra tak je najvhodnejšie aby boli tie kyseliny obe spolu, pretože jedna obnovuje sliznicu a druhá upokojuje a spolu akoby tvorili taký dobrý pár, chápeš. Aj jedna aj druhá má svoje opodstatnenie, preto som aj ja napríklad čakala používať hydrofemin, lebo obsahuje obe zložky a viem že obe sú dôležité ;)

sofkasofka

Čauko gabrieeelka.
Lenže vieš mi povedať ako zistím, či ozaj je problém práve v suchosti pošvy, že práve preto sa cítim na nič aj pri milovaní?
Aj keď sama si neviem vysvetliť kde a aký iný problém by to mohol mať na svedomí, keď inak mám pocit, že je všetko v porádku

gabrieeelka

sofkasofka ..ja mám pocit, že to vôbec už nie je o veku, menopauza už u žien príchádza aj oveľa skôr akoby sme čakali, takže je to rôzne, nedá sa na to ani nijako pripraviť, alebo predchádzať tomu. Ale keď to príde tak to treba riešiť. Toto že sa necítiš dobre je prvý príznak.

sofkasofka

Čauko kočky.
Kedy ste začali pociťovať problém so suchosťou pošvy? poslednú dobu sa pri milovaní cítim celkom zvláštne akoby mi to bolo celé nepríjemné a začínam premýšľať, či to ozaj nemôže byť práve týmto, hm?

vrvra

ahoj ahoj
takže tie dve kyseliny potrebujem, keď chcem aby sa úspech dostavil áno? tak už aspoň budem vedieť. Lebo čo som pozerala tak sú aj iné krémy, ale tie obsahujú len jednu tú kyselinu, nie dve, preto sa mi to zdalo zvláštne, že ako to je

lieskovcek

vrvra je to o tom, že tie dve kyseliny keď sú spolu tak obnovujú sliznicu pošvy a zabezpečujú aby sa čo najskôr pošva zregenerovala. Sú rôzne prípravky, produkty ktoré jednu z týchto kyselín obsahujú ibaže jedna tá kyselina je veľmi slabá na to aby to sama zvládla :)

vrvra

ahoj ahoj
ako dlho si to používala, kým si zbadala že niečo sa s tebou deje a že si na dobrej ceste k vyliečeniu? vieš mi to nejako vysvetliť priblížiť? dosť ma to zaujíma :)