Menopauza, klimaktérium

mat_ka

Tiež by som to nebola povedala keby som to nemala vyskúšané. Na prvý pohľad som myslela, že si robí zo mňa lekárnička srandu, že tie kyseliny sú také účinné, ale dala som sa na to a výsledok bol pre mňa príjemným prekvapením :)

vrvra

ahoj ahoj
ako je možné že je určený aj na suchosť pošvy a pomáha ešte aj pri pálení, to má také zloženie, ktoré dokáže aj zvlhčovať a aj upokojovať? to tie kyseliny ktoré obsahujú, čo som tu čítala majú takú silu? to by som teda nebola povedala.

DubravskaOli

Sia2 ahoj - no ako si s tým Ovestinom pochodila? Vieš nemusí ti sadnúť, nie každej žene vyhovuje všetko. Je to úplne normálne, že si musí každá skúsiť čo jej vyhovuje a čo nie :) Ten gél, čo som ti písala je v podstate aj na také problémy ako je štípanie a pálenie, že nie je vyslovene len na suchosť pošvy ;)

Sia2

DubravskaOli- ďakujem ,verím že by mi pomohol pri suchosťi ale momentalne najväčší problém je štípanie intímnych miest bez výtoku mám obavu či nemám alergiu na niektorú zložku Ovestinu ktorý beriem 10 den. Dnes mi povedala sestrička ze bolo by dobré vydržať ešte 4 dni lebo účinok tejto masti nastupuje za 14 dni ,aby vedeli či zaberá estrogen ktorý ten krém obsahuje. Nasadil mi ho preto lebo som v postmenopauze FSH- 62 (výsledok krvných testov) a išla som koli tomu hlavne ,že som pocitovala pálenie a suchosť ale suchosť ustúpila a pridalo sa štípanie . Tak neviem v čom je najväčší problém ale ak sa z toho dostanem určite vyskúšam ten Hydrofemin.

DubravskaOli

Sia2 ahoj - do actigelu nemusíš ani ísť je to zbytočné aspoň z môjho pohľadu, najmä keď už sa u ženy takéto problémy prejavia. Hydrofemin zoženieš normálne v lekárni, nie je na predpis, takže by si nemala mať problém si ho kúpiť. Tiež som ho používala a nevieš si predstaviť akú radosť som mala, keď sa mi podarilo vďaka nemu zbaviť sa suchosti, to bolo vykúpenie :)

mandolinka

Actigel mám doma, vôbec mi nepomáhal, skôr naopak. Avšak možno som výnimka. Skúšala som tiež viac druhov čapíkov z lekárne na zvlhčenie, nepomáhalo nič. Ja zostávam pri tom Ovestine.

Sia2

Na suchosť aj mne pomohol ale bol hlavne indikovany na pálenie neviem prečo už nezabera už začínam byť zúfalá a ešte mám taký zvláštny pocit ako keby ma v okolí pošvy pichalo ako z ihlou . Možno alergia na estrogen alebo na niektorú zložku pripravku? Ja fakt neviem

mirabelll

ovestin obsahuje steroidný hormón nie? ..podľa mňa pri takýchto problémoch by žene úplne stačil nejaký gél alebo niečo také, čo obsahuje kyselinu mliečnu a hyaluronovú. Pretože tieto kyseliny tiež vedia dať to prostredie do poriadku tak ako má byť a obnovujú sliznicu, alebo akoby som to nazvala :) takže osobne by som to riešila skôr takto ako tým čo ste písali...