Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tumor zaludka, stravovanie

Príspevok v téme: Tumor zaludka, stravovanie
Leonie

Zdravim vsetkych,

Mam choreho otecka, ktoremu bol diagnostikovany tumor zaludka. Zacalo to cele niekedy v januari. Maval obcas bolesti zaludka,ked nieco zjedol necitil sa dobre. Pomaly zacal stracat na vahe a niekedy v aprili zacal mat uz riadne bolesti. Bol u lekara - gastroentorologa, ktory mu dal nejake tabletky na zaludocne stavy a tym to pre neho haslo.Otec velmi malo jedol, skoro po kazdom jedle zvracal a mal zaludocne stavy. Asi po mesiaci isiel znova k lekarovi, ktory mu urobil sono vysetrenie a povedal mu, ze zaludok ma v poriadku, a ze to zrejme bude len nejaky "piesocek" v zlcniku. Preco mu neurobil kompletne vysetrenie zaludka gastroskopiou mi nie je dodnes jasne. Otec siel z vlastnej iniciativy do nemocnice na rontgen zaludka a vysledok nas sokoval. Velka pravdepodobnost tumoru zaludka, operacia o 2 dni! Vyoperovali mu nador velkosti 15x6x3 cm a museli mu vyoperovat cely zaludok. Vysledok histologie: adenokarcinom antra zaludka, zastihnutych 25 regionalnych lymfatickych uzlin, z toho v siestich uzlinach pritomne metastazy :( velmie zle, a poviem Vam najradsej by som lekara u ktoreho bol 2 x s bolestami a ktory mu neurobil kompletne vysetrenie zazalovala, pretoze keby mu bol urobil gastroskopiu vcas, nemuselo to byt v takom stave v akom je.
Ocko je statocny...bojuje.Po operacii sa ako tak zostavil, uz absolvoval aj 5 tyzdnovu radio a chemoterapiu. Ma vsak problemy s prijimanim potravy, pretoze pri prehltani ho strasne pali v krku. Nevie jedlo prehltat a robia sa mu stavy. Ked bol u lekara (uz u ineho, pretoze z vyssie uvedenych dovodov uz k tomu predchadzajucemu nechcel ist) tak mu povedal, ze zaludocne stavy mat nemoze, kedze zaludok uz nema,ale moze skusit napr. Malox. Robil mu gastroskopiu kvoli bolestiam v krku,ale nic tam nenasiel, krk bol len zapaleny akoby podrazdeny. Tym, ze ocko nemoze normalne jest, znova nechcene chudne :(.Teraz ho caka cca 11 mesacna liecba chemoterapiou a ja si skutocne neviem predstavit ako to zvladne :( Robia sa mu stavy neviem ci crevne alebo pecenove, v tom sa nevyznam, ale ma problem skoro s kazdym jedlom. Jedava vacsinou len polievky a kasu (krupicovu alebo ovsenu). Chcem Vas poprosit, ak mate niekto podobne skusenosti, ci by ste nam nevedeli poradit, co by sme mu pri problemoch, ktore ma varit?a hlavne ako a cim liecit tie stavy z ktoreho predpokladam ma ten bolavy krk?
Dakujem pekne vsetkym za pomoc

Leonie

Leonie

Dakujem RNG, ak Ta mozem poprosit, ak by si sa mi ozval na moj e-mail, a blizsie sa vyjadril k pripadnym pripravkom, ktore by mohol otec uzivat.
moj mail:bigfisch@zoznam.sk
Dakujem Ti

rena23

Dr. Bukovsky vo svojej knihe Miniencyklopedia prirodnej liecby radi ako sa stravovat po vyoperovani zaludka a pise aj rozne typy, ako si pomoct pri roznych problemoch, oplati sa pozriet!

RNG

Konkretna rada na tomto fore sa povazuje za reklamu na produkt, tj mozem ti poradit len osobne, na tvoj e-mail, alebo si najdi moje rozne rady na Google.sk, lebo na enzymi som pisal uz plno. Klucove slova su rng, enzymi, travenie a podobne.

RNG

Ked hovoris, ze nema zaludok vobec, tak sa plyny, ktore tlacia jedlo do pazeraka vytvaraju v dvanastorniku a tenkom creve, kde sa jedlo nedostatocne natravene viacmenej kazi, hnije a kvasi.
Na napravenie travenia su vseobecne kyseliny, enzymi, probiotika a vlakniny.

Leonie

Dakujem pekne za podporu..to uz je druha rana v nasej rodine, mamicke diagnostikovali pred 6 rokmi rakovinu koze,nasli jej karcinom na dolnej pere, neskor bola napadnuta lymfaticka uzlina a stitna zlaza. Prezili sme si svoje a teraz este aj ocko ochorel :( Ale bojujeme a dufame, ze s Bozou pomocou to nejak zvladneme. Este raz vdaka za podporu.

Ivka 1

Leonie pri onkologických ochoreniach Vylúčiť zo stravy : červené mäsa /bravčovina , hovädzina/ ako aj výrobky z nich.
Vylúčiť : biely rafinovaný cukor , výrobky z bielej múky , lúpanú ryžu, biele pečivo, rastlinné tuky, sladké mlieko, sladké nealkoholické nápoje, cigarety, alkoholické nápoje . Dávať si pozor na obsah éčiek a stabilizátorov v potravinách.
Z mäsa je vhodné : rybacie pripravované prírodným spôsob , varením bez tuku.
Po dokončení pridať pár kvapiek olivového oleja.
Do stravy zaradiť : dostatočný prijem / nesladený bylinkové čaje a minerálne vody z overených minerálnych prameňov, zeleninové šťavy.
-denne 5 porcií ovocia a surovej zeleniny, hlavne listovú
zeleninu /šalát,brokolica, sladká kapusta/
- používať kvalitné oleje / olivový panenský olej a slnečnicový/
- kyslomliečné produkty s čo najnižšou dobou trvanlivosti - výrobky z celozrnnej múky a cereálie.
Celkovo platí zásada uprednostňovania zásadotvorných potravín pred kyselinotvornými.
Hlavne však dávajte pozor na mäso,mäsové výrobky,polievky tiež obmedzte, vajcia a mlieko.
Veľmi dobre prospieva pitie kvalitného Aloe Vera gélu,užívanie antioxidantov. Ak budeš chcieť ,môžeme to prekonzultovať s primárom alternatívnej medicíny a výživy,ktorý má dlhoročné skúsenosti s onkologickými pacientami.

bibi123

Bohuzial, radu nemam ziadnu, ale zelam ockovi, aby sa mu podarilo zvitazit nad tak tazkou chorobou. A drzim aj Vam palce, aby ste boli dostatocne silni, dodavali mu silu a psychicku podporu...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.