4 rocny vztah

Príspevok v téme: 4 rocny vztah
bukvana456

potrebujem vas nazor, ako by ste riesili moju situaciu, keby ste boli v mojej kozi.
mam 4 roky priatela. pred 2 rokmi som ho podviedla a odpustil mi. vtedy sme si slubili, ze o tom uz nebudeme hovorit.

1. problem teda je: ze mi to v hadkach neustale pripomina. nemozem si ist sadnut s kamoskami o 5 vecer von, lebo ze by som sa isla kur**t.

2. problem je, ze ma neustale ponizuje. napriklad sa rozpravame, ze keby som tehotna a on pri mne fajci, tak ze by to malo dôsledky na dieta. a on povie, ze by to dieta malo dobry zaklad. ( akoze odo mna - nejaku retardaciu )

3. problem su cigarety. nie je ochotny prestat. a nestaci mu ani taky dovod, ze mam astmu a skodi mi to.

4. problem je alkohol. nepije casto, skoro vobec, ale ked raz za cas ide, tak to stoji za to. nie je schopny prestat pit napr. o 2 rano. na druhy den ho ludia stretavaju po meste este o 7 hodine rano opiteho, co sa este niekde tula.

ja uz fakt nevladzem, aj napriek tomu, ze ho strasne milujem. viem si predstavit s nim zivot, deti a vsetko ostatne, ale uz niekedy proste nevladzem toto vsetko prezivat a ospravedlnovat ho. a nejlepsi gol na tom je to, ze ked mu poviem, ze s ami to nepaci, tka mi povie, nech si najdem druheho. :(

PS. on ma miluje tiez, to viem na 100%, ale nemoze sa asi tak ponizit, aby mi dal za pravdu........ja neviem. poradte prosim, co mam robit.

mam 23 rokov, on 26

jajka001_

vieš si s ním predstaviť život...si to predstav poriadne. nevadí mu fajčiť pri tebe , nebude mu vadiť fajčiť pri deťoch. uráža teba, bude urážať aj deti. ludia ktori ponizuju inych si zvysuju vlastne sebavedomie. a ta nevera..zjavne sa cez nu nepreniesol, resp vyuziva tvoje zle svedomie, aby ta mohol vydierať.

jajka001_

on ťa miluje, keď ti povie že tvoje decko bude retardované po tebe? sa zobuď. keby ťa mal rád a vážil si ťa, ti to nepovie. a verím tomu že to čo si tu popísala je len vrchol ľadovca.

Cashia

rozchod..
keď sa takto správa teraz, čo by robil keby ste sa vzali??? vôbec na teba neberie ohľad (napr. s tým fajčením a astmou); vraj ťa aj miluje, nuž takto sa zamilovaný chlap istotne nespráva..
ak to neskončíš tak sa priprav na takýto život s ním..a to myslím úplne vážne

kafe

bukvana, ten štvrtý problém dosť zľahčuješ - že nepije často, skoro vôbec.. he-he, dobrý heft. On je vlastne SKORO abstinent :) Dievča, realita je taká, že nevie piť a ožere sa jak prasa. Je jedno či raz za mesiac, polrok alebo rok.
Pozri. Dostali ste sa do štádia, kedy sa k sebe správate bez úcty a rešpektu. Je jedno, že sa milujete (keď ste obaja v pohode), dôležitejšie je ako si ubližujete, keď v pohode nie ste. A to ešte riešite len jeden druhého, ako sa budete zraňovať keď prídu deti, každý bude mať rozdielny pohľad na výchovu, keď ty budeš bez prímu.. to sa pozabíjate? Bude sa k tebe správať ako k handre?
Určite rozchod.

bukvana456

ano, je mi oporou, aj ma dobru pracu. ale niekedy si myslim, ze tieto veci su malo. ved chcem tak vela, aby si nerobil zo mna srandu, aby nefajcil a pil rozumne???

janka666

neveru budeš mať na tanieri celý život čo s ním budeš. Nikdy ti nebude veriť. Vzťah bez dôvery je o ničom. Bude to pre teba len trápenie. Teraz sa milujete, ale akceptovať tvoju chorobu nechce, fajčí a uráža ťa. Neviem teda čo ťa ešte k nemu priťahuje. Že nevie priznať lásku k tebe? to akože ´ju dáva najavo spôsobom akým tu opisuješ? Neviem posúdiť váš vzťah a neviem ani poradiť, lebo len vy dvaja viete o čom to celé je a bude. Ale ja na tvojom mieste by som sa vrátila z kratšej cestý a možno si hľadala iného partnera..toto sa mi nezdá dosť vhodný partner pre zbytok života..a ešte..polož si otázku, či ti bude v živote oporou, či ti pomôže, či vie zvládať problémy , financie, prácu a pod. Ak tých odpovedí je viac nie ako áno, tak sa na tom pozastav a popremýšlaj, či to má zmysel. nepokaz si život s egoistom.