Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ucenie cudzieho jazyka naspamet

Príspevok v téme: Ucenie cudzieho jazyka naspamet
morok

Ahojte, viem ze to nieje zrovna zdravodny problem ale chcel by som Vas poziadat o radu. Ako sa najlepsie naučim na spamet celu A4 v cudzom jazyku ktory nepoznam cize ani nerozumiem textu ktory sa vlastne ucim. Myslite ze by pomohlo keby som si to nahral a pocas spanku nechal pustene v sluchatkach? (v ramci opakovania)

jars

Je to skôr špekulácia

Skús si tie slovíčka preložiť a rozdeľ si ich do kategórií (napr. podľa toho, čoho sa týkajú), aby sa Ti učili ľahšie.

Ak máš zvukovú kartu, môžeš si výslovnosť vypočuť aj na internete, napr. www.oxfordadvancedlearnersdictionary.com - zadaj slovíčko a klikni na amplión, alebo text-to-speech.imtranslator.net - napíš text a stlač tlačidlo Say it.

Želám veľa šťastia.

ferdo93

ako uz bolo napisane urcite si to preloz!
a potom sa to uc nahlas - tym si to rozpravas a zaroven pocujes. ja to dost casto vyuzivam :)

jajka001_

v spánku nie. normalne cez den, pri prechadzani napriklad. aky je to jazyk? myslim ze lahsie by bolo ak by si si to prelozil a rozumel tomu co hovoris. aspon ciastocne. takto ti vypadne jedno slovo a nevies pokracovat.
ked som bola na jednom predmete nutena ucit sa text odslova doslova tak mi pomohlo zapisat si prve pismena slov vo vete. ako taka skratka. kódy :)

0vecka

nevim ja tomu neverim ze sluchatka + spanok ale urcite by pomohlo si to nahrat a pustit si to ... je lepsie ked to clovek aj pocuje....

mate59

skorej nie ako áno, treba na to jedine dril a natlačit to memorovaním do hlavy,o to horšie,že o danom jazyku nemáš šajnu.

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ucenie cudzieho jazyka naspamet - Fórum - ZDRAVIE.sk