Už 2 roky bez lásky

Príspevok v téme: Už 2 roky bez lásky
emka212

ahojte som už 2 rok sama...začínam sa cítiť dosť smutne a chýba mi láska...pred 2 rokmi som sa rozišla s chalanom bola to moja prvá láska a trvala cca 3 roky rozišla som sa s ním lebo sa zmenil ....to sa mi už nechce viac rozoberať len začínam pochybovať či som spravila dobre ked som sa s ním rozišla či nebol pre mňa práve ten pravý ....ale asi nie kedže už niesme spolu....ja len teraz stále premýšľam lebo odvtedy som nemala žiadny vzťah ...lebo vždy sa mi bud chalan ktorý má záujem nepáči alebo ked sa mi nejaký páči tak je tam nejaký problém napríklad teraz sa mi jeden páči ale je hrozne hanblivý a ja tiež niesom dvakrát na tom lepšie :) sama prvý krok neurobím...ale už mám 22 rokov a nechcem byť sama hlavne ked su aj kamoški zadané...ked su s priateľmi tak rozmýšľam ake by to bolo pekné mať niekoho... :((( čo mám robiť? kde hladať lásku? na interntové zoznámenia sa moc dávať nechcem nikdy neviete koho tam stretnete..ako chodím sa von baviť skoro každý víkend ale nejako sa mi nedarí niekoho si tam nájsť...ale fakt by som to už chcela zmeniť :(nechcem byť už tak dlho sama...

beskyd

jajka, jasne, formalne maju vsetci moznost vyberu. mam ale pocit ze clovek (az na nejake tie vynimky) nie je stavany dlhodobo na samotu, teda ten vyber som myslel v ramci nejakeho partnerskeho fungovania. a ja by som tiez bral samotu pred nejakym blbym vyberom, ale myslim ze nas nebude tak vela s touto zasadou...

jajka001_

kazdy ma moznost vyberu. ja osobne by som bola radsej sama ako s clovekom ktoreho nelubim a nedajboze ktory mi plati aby som bola s nim.

beskyd

jajka, sak nikto tu netvrdi ze vsetky vztahy su bohaty muz a krasna zena... co vyplyva z toho ze nie vsetci muzi su bohati a nie vsetky zeny vyzeraju jak afrodity.. ide skor o to aky je model spravania u ludi ktori maju moznost vyberu.. alebo lepsie povedane, siroku moznost vyberu a ci slovne spojenie "laska k (inemu) cloveku" vobec ma nejaku relevanciu:)

beskyd

slobodna, takze neobhajujes trhove spravanie, ale robim to ja:) hehe. napriek tomu ale pises nasledovne: "Treba si uvedomiť, že každý vo vzťahu niečo dáva a to čo dáva je iba nástroj niečoho. No každý vo vzťahu aj niečo dostáva, potom už záleží iba od toho, či sa mu "protihodnota" zdá adekvátna tomu čo sám dáva." alebo toto: "systém niečo za niečo funguje úplne všade. Rovnováha medzi dávaním a prijímaním.. ..takto funguje každý vzťah." to su tvoje slova z tejto temy:)) ked si tento postoj k veci precita dobre situovany chlap ktoreho zene pribudaju roky tak hadaj akym sposobom zacne uvazovat:) a hadaj kto bude potom ta najvacsia svina pod slnkom, teda z pohladu tej zienky samozrejme:))
.
inak to ze som 9 rokov bez partnerky som napisal hlavne preto aby som sa znova presvedcil o tom ze ked uz niekto nahodou nebude vediet vecne reagovat tak to urcite zase spomenie za ucelom spochybnenia toho co tvrdim:) tebe sa to podarilo tu uz druhy krat takze vidim ze predvidat vase reakcie nie je az taka veda zase:) ale je to fakt pravda, odkedy som sa vratil do BA tak mi je akosi milsie bavit sa so zenskymi len v nevyhnutnej miere (skola, praca) a nemaM pocit ze by mi nieco hodnotne uslo ked tak pozerem kolo seba.

jajka001_

hmmm. ja a môj muž sme dovolím si povedať v prvom rade kamaráti. a kamarátstvo si nekupis. to pravé , samozrejme. takisto ako lásku si nekupis aj ked to sem tak tak vyzera. aj tak nechapem o com tu tocite, ako keby vsetky vztahy boli : bohaty muz - krasna zena. co je samozrejme blbost.

AdamKrt

V jednom americkom casopise pisala jedna pekna zena, ze nemoze najst nejakeho pekneho, mileho a bohateho chlapa za manzela. Ze predsa ona da svoj sarm, svoju krasu, svoju starostlivost atd a on jej da istotu, peniaze atd. Ze je to velmi dobra investicia. Jeden pekny a mily a bohaty chlap jej odpisal, ze ked sa berie ako investicia, tak ju musi opravit. Ze rokmi ubuda na krase, pribera, zatial co jeho financie sa rozrastaju a preto je to nieco ako pchat peniaze do zlej investicie. V jejho ponimani je potom dobra investicia financny lizing, prenajom na istu dobu, pretoze potom ju moze vymenit za novsi model.

Takze tak... Ak niekto oponuje, ze partner je tu jediny od toho, aby sa staral, tak je na omyle. Partner neni nejaky nosic penazi a vo vztahu musi byt vyrovnanost /i ked sa to tazsie splna/. Na vztahu musia pracovat obaja.

Mne sa zda, ze vela zenam sa hodi klasicka retorika, ze muz je zivitel, ma zarabat, zena skace okolo rodinneho krbu atd. Avsak, ked je tak, tak zrazu muz je svina leniva, ktora zanedbava manzelku, nastava konflikt, ci niektory z partnerov si hlada bokovku. Alebo to v inom pripade, ked sa to zene hodi, obrati a zacne sa ohanat rovnopravnostou.

Tak bud su si obaja partneri rovnopravni, od toho je predsa partnerstvo, alebo ma kazdy svoju ulohu a potom sa niet co divit, ked sa ten druhy podla toho chova. Ja osobne beriem skor tu moznost, ze vztah su len 2 strany jednej mince a iba spolocne sa ma riesit problem, ci uz spolupracou, alebo rozdelenim uloh, podla dohody.

Tiez sa mi zda, ze dnes ludia zabudaju napr. aj v manzelstve na to, ze sa hovori - v dobrom aj v zlom a nie iba tak, ako mi to momentalne vyhovuje.

t333

totiz takych ktorym nieco kupim a oni mi za to nieco poskytnu som uz nasiel ton, ale tie by som v zivote nechcel ako dlhodobe partnerky. to je fakt tovar...
sad but true.

t333

slobodna,
nechcem odpovedat za beskyda, ale kedze zdielam jeho nazor (a som na tom podobne ako on - dlho bez partnerky) a ty si mi touto otazkou nahrala na smec, tak odpovedam tiez jednou vetou: ano dlho bez partnerky prave preto, ze nemam to primitivne myslenie v style ja ti nieco kupim, ty mi das sex.
ja chcem rovnocennu partnerku s ktorou okrem sexu budeme zdielat spolocne zaujmy, nazory, atd.