Už 2 roky bez lásky

Príspevok v téme: Už 2 roky bez lásky
emka212

ahojte som už 2 rok sama...začínam sa cítiť dosť smutne a chýba mi láska...pred 2 rokmi som sa rozišla s chalanom bola to moja prvá láska a trvala cca 3 roky rozišla som sa s ním lebo sa zmenil ....to sa mi už nechce viac rozoberať len začínam pochybovať či som spravila dobre ked som sa s ním rozišla či nebol pre mňa práve ten pravý ....ale asi nie kedže už niesme spolu....ja len teraz stále premýšľam lebo odvtedy som nemala žiadny vzťah ...lebo vždy sa mi bud chalan ktorý má záujem nepáči alebo ked sa mi nejaký páči tak je tam nejaký problém napríklad teraz sa mi jeden páči ale je hrozne hanblivý a ja tiež niesom dvakrát na tom lepšie :) sama prvý krok neurobím...ale už mám 22 rokov a nechcem byť sama hlavne ked su aj kamoški zadané...ked su s priateľmi tak rozmýšľam ake by to bolo pekné mať niekoho... :((( čo mám robiť? kde hladať lásku? na interntové zoznámenia sa moc dávať nechcem nikdy neviete koho tam stretnete..ako chodím sa von baviť skoro každý víkend ale nejako sa mi nedarí niekoho si tam nájsť...ale fakt by som to už chcela zmeniť :(nechcem byť už tak dlho sama...

Slobodna

dobre beskyd, len jedna jediná veta- Tvoje myslenie a 9 rokov bez partnerky. Nevidíš žiadny súvis?
Ja neobhajujem trhové správanie, to robíš ty. Ty si len moje slová prispôsobuješ svojmu mysleniu, ktoré ti očividne vyhovuje.

beskyd

slobodna, tam je taka rovnovaha ze uz vacsia ani nemoze byt nikde vo vesmire:) ked si vyberiete krajsieho, mladsieho a bohatsieho samca, chlap si za vas proste najde nahradu nakolko ste (aspon v prostredi v ktorom sa pohybujem ja) jedna jak druha, zvlast ked pre vacsinu chlapov je dolezite si akurat vrznut tak sa z toho nerobi taka tragedia lebo zien je dost. ale tolko reci som uz pocul a cital od ohrdnutych zenskych ake su chlapi bezcitne a neverne svine, pritom robia presne to iste co tu obhajujes, teda spravaju sa trhovo. mam na lepsiu, idem za lepsou lebo mi da viac, je mladsia, krajsia, vacsia prestiz.. o tom hovorim ze ak to teda ma fungovat takto, nikto tu nema moralne pravo apelovat na nikoho moralny kredit, na nikoho bezcitnost a odvolavat sa na hodnoty typu laska, oddanost, ucta voci inym osobam odlisnych od seba a vlastneho ega. lebo ked v jednej vete hovorim o biznise ale ak nahodou nevyjde, zrazu sa tvarim ze som citovo zraneny a vsetci okolo su svine, posobi to velmi groteskne, napriek tomu s tym mnoho zenskych nema problem a tvaria sa pri tom uplne vazne:)

ktfut

Blbosť celá láska maj rada samu seba a dopraj si čo chceš a kup si psa ten ta nezradi nikdy a nebudeš sama take ťazkéé

Slobodna

beskyd ale ty si to prispôsobuješ ako ti to vyhovuje a prikláňaš sa na jednu stranu. Tam nikde rovnováhu nevidím :) Jasné, ale tak potom ani jeden z vás nemá právo ani len ceknúť, keď sa na vás vykašleme a vyberieme si bohatšieho, krajšieho, mladšieho a lepšieho samca :) Každá minca má dve strany a ten, kto sa prikláňa iba na jednu, ten, kto tú druhú odmieta vidieť, je nešťastný, zatrpknutý a sťažuje sa. Aj my ženy máme právo výberu, nie iba vy :)

beskyd

slobodna, ten tvoj prispevok je ako z ucebnice zavazkoveho prava:)) sak ja som pochopil ako to cele myslis uz predtym. iba potom hovorim to, ze ak by mal kazdy takyto "zavazok" alebo "laska" (nech si to kazdy nazve podla vlastnej zivotnej skusenosti) fungovat striktne v tebou opisanych intenciach, ziadna z vas nema moralne pravo ani len ceknut v pripade ak vas chlap, ktory si to moze dovolit vymeni za mladsiu, lepsiu, vykonnejsiu, ani ak vas proste vyhodi zo svojho domu/bytu. ziadna z vas nema co prskat na chlapa ani v pripade ak opusti matku s malym dietatom (kvoli mladsej napriklad) za predpokladu ze ich materialne zabezpeci. lebo moze zistit ze moze mat o par rokov mladsiu a je schopny si ju vydrziavat. chcem ale vidiet ako to vsetky vezmu s nadhladom a pochopia to ako vec ktora vychadza z filozofie ich samotnych:))) ludske ego ako vidim, len malokedy pripusta nadhlad nad sebou, potom vznikaju taketo teorie a mnoho zivotnych sklamani z nich priamo plynucich.

Slobodna

t333: ale veď rovnocenné partnerstvo je založené na výmennom obchode :) rovnováha medzi dávaním a prijímaním. Mnohým sa nepáči takéto vecné pomenovanie.
beskyd: súhlasím, nepáči sa mi ani jedno. Ak muži neustále nadávajú na ženy, že im ide iba o prachy a ak ženy nadávajú na mužov, že im ide iba o sex. Obidve pohlavia majú pocit, že ich to druhé využíva. Ale to sú už extrémy, určite aj také existujú, ale o tých ja nepíšem. Treba si uvedomiť, že každý vo vzťahu niečo dáva a to čo dáva je iba nástroj niečoho. No každý vo vzťahu aj niečo dostáva, potom už záleží iba od toho, či sa mu "protihodnota" zdá adekvátna tomu čo sám dáva. Niektorí muži sami od seba radi svoje ženy rozmaznávajú darčekmi, peniažkami, však majú po svojom boku skvelú, nádhernú ženu, ktorá im poskytuje to čo chcú, čo potrebujú. Úlohou muža v spoločnosti bolo vždy postarať sa o rodinu, úlohou ženy bolo vždy postarať sa o rodinu, ale každý iným spôsobom.
beskyd, vidíš sám, že keď o vzťahu píšem vo vecnej rovine, mnohým sa to nepáči a pritom to tak funguje. Všetko treba zabaliť do pekného obalu zvaného cit, láska. Ťažko niekto uspeje u opačného pohlavia ak by šiel takto rovno na vec. Každý chce byť milovaný. Lenže iba láska nestačí. Láska je niečo, čo by vás malo prinútiť dávať, ego vás však núti rovnakým dielom aj dostávať. Keď sa naruší rovnováha, jedno prevýši a človek na opačnej strane má pocit, že ho ten druhý iba využíva, jednoducho preto, lebo dáva viac ako dostáva. Ak chcem aby niečo fungovalo, musím poznať princíp ako to funguje. Láska je veľmi pekná vec, ale je naivné si myslieť, že stačí. Ak začnem dostávať menej ako dávam, tak uberiem, ten druhý si to uvedomí a pridá, ak nie, je to signál, že to asi veľký zmysel nemá. Dosť veľkú chybu vidím aj v tom, že na začiatku akéhokoľvek vzťahu sa muži snažia ukázať pred partnerkou v tom najlepšom svetle a ako inak ukazujú to peniazmi a ženy chcú byť príliš sexy, potom vznikajú falošné očakávania na druhej strane. Druhá strana potom asi len ťažko pochopí, že to na čo mala byť nalákaná, nebude dostávať pravidelne a nie je to gro celého vzťahu.

dddddd

si romantik. Neoćakávaj zázraky od muźov. Iba sa sklameś a stratíś veĺa energie zo seba. Je len pár śťastlivých žien.Po mojich skúsenostiach Ti radím nikdy sa neobetuj pre iných, mysli na seba.

t333

slobodna,
ak zene dajme tomu obed zaplatim, tak to automaticky nemusi znamenat, ze od nej nieco ocakavam. moze to znamenat> vazim si ta.
ale chapem, ludia su rozni... jedni rozmyslaju tak ako ty - v style vztah = vymenny obchod. ini rozmyslaju tak ako ja - vztah = rovnocenne partnerstvo.
moze byt este milion dalsich modelov myslenia o vztahoch, je to individualne. ked ti to vyhovuje, funguj si svojim sposobom, ale nie som ochotny akceptovat, ze by tento tvoj stereotyp mal platit absolutne.

beskyd

slobodna:)) to co pises ma svoj zmysel a chapem to. len mi sakra nejde do hlavy preco vo verbalnej rovine zeny casto sklonuju take vyrazy ako "cit", "laska" a podobne, nebodaj "manzelstvo", (to je uz uplny hardcore) a dalej tiez nechapem preco sa citia urazene ked ich pri tomto style rozmyslania chlap odkopne ako handru a vymeni povedzme za mladsiu alebo lepsiu lebo sa mu povedzme viac zadarilo v biznise:) lebo toto je ta ista rovina myslenia, ktora je, opakujem, uplne legitimna a nemam s nou ziadem problem, iba nechapem tej dvojtvarnosti. na jednej strane biznis ale ked sa s vami aj zachadza ako s tovarom tak uz vyplakavate aki su chlapi hajzli, ze su neverni, nevazia si vase veeeelikanske city co do nich vkladate a podobne:)) na toto ked dostanem raz vecnu odpoved od zenskej tak ma to urcite velmi obohati vnutorne:)

emka212

fuha no zaujímavá debata sa tu zvrhla :) mno nakoniec som si teda spomenula ked som to tak počítala dozadu že tých zaujemcov bolo viac :) boli teda 3 čo sa odvážili pozvať na rande z toho ten prvý čo sa mi nepáčilo jeho správanie ma chcel zbaliť na to ako mi hovoril ako sa všetky baby o neho bijú aký je on úžasný a aké má on auto...chvalabohu nepatrím do skupiny žien ktorým ide o prachy a auto ...takže preto som to neprijala , další ma pozval hned na prvé rande! k sebe domov pozerať film! :) takže mi bolo zjavné o čo mu asi ide...no a ten tretí to bol starý mládenec ktorý to skúša na každú mladú nezadanú holku :D takže uznajte že z toho sa moc vybrať nedá :))) a nemyslím si že som vyberavá...ale táto komunikácia sa už zvrháva na hádku pohlavý :DDD a to som nechcela...