Ako dlho nosiť čierne šaty?

sasskia

suhlasim s jajajaj. tiez vzdy hovorim, ze nie je podstatne,ako dlho nosis cierne saty. poznam vela ludi, ktori pocas zivota neboztika sa ku nemu hnusne chovali, nevedeli si prist na meno, ohovarili ho, hadali sa s nim a potom po jeho umrti odrazu , aby ludia nepovedali, nosili cierne haby, plakali za nim kade chodili...protivi sa mi takyto typ pokrytcov.
ja vzdy hovorim, ze clovek si zial a pamiatku na neboztika uchovava v srdci a kaslat na saty a najma na ludi okolo. nech sa kazdy srara sam o seba.ja sama som aj rodicom povedala, ze ak raz skonaju , nech mi to prepacia, no cierne nebudem v ziadnom pripade nosit. oni to beru v pohode,praveze ani nechcu, aby som to robila, mojej matke je to tiez proti srsti.
nehovorim, ze hned na druhy den nabehnem v svetlom, skriklavom obleceni, ale da sa predsa obliect aj decentne do neutralnbych farieb, ako hneda, modra, siva a rozne ine odtiene farieb skombinovat.ja ciernu farbu nenavidim ani teraz.

jajaja99

hm hm. mne zomrela mamina a v ciernom som bola max. tak na pohrebe. pre okolie som bola asi bezcitna dcera.....nezajem. nikto nevidi smutok v srdci, ten je neopisatelny. a handry v tomto pripade nepodstatne.
takze asi takto v skratke a po lopate lostove krasne uryvky :)

lost

Sice som sa rozpisal, na velmi podobny nazor ako ejuja, ale pridam len toto:
"A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu."
- Mt 6:5
zaroven aj 6:6 a 6:7
"Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti. "
a
"7 Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť. "

Proste, dolezite je to co citis vnutry a nie to co nosis vonku ;)

ejuja

Ja som nosila po svokrovom pohrebe asi 3 mesiace ale to zalezi na tom cloveku a uz sa to v dnesnej dobe ani tak nedodrziava. Ved smutok a spomienky na zomreleho si nosi kazdy sam v sebe...