Mäso vyliezajúce spod nechta

Príspevok v téme: Mäso vyliezajúce spod nechta
Chivay

Dobrý deň, už dlhšiu dobu mám problém so svojím palcom na ľavej nohe. Pravdepodobne sa mi moje zlé strihanie nechtov (nie rovno, ale do oblúka) vyplatilo a spod nechta mi začalo vyliezať mäso. Ide o malú hrudku, ktorá však spôsobuje veľké bolesti. Najprv sa mi to vytvorilo na vnútornej strane palca, asi v polovici septembra, obväzoval som si to, dával všelijaké mastičky, septonex a iné prostriedky, v ktoré som dúfal, že mi pomôžu. Momentálne je ľavá strana v poriadku, ale pred týždňom sa mi to isté vytvorilo na vonkajšej strane palce, čo mi spôsobuje ešte väčšie bolesti, aj pri obúvaní. Palec som si odvtedy pravidelne obväzoval leukkoplastom a aj to prinieslo nejaké ovocie, no nie úplne vyriešenie problému.

Má s tým niekto skúsenosti?

Vopred ďakujem za odpovede.

pendulum

Čo presne myslíš tým "mäsom"?...hnisá to?, akej je to farby a veľkosti?
Najlepšie urobíš keď pôjdeš k svojmu lekárovi, ten ťa zrejme pošle k chirurgovi a ten ti to za pár sekúnd ošetrí a povie ako ďalej. Takouto samoliečbou si koleduješ o škaredý zápal ktorý sa lieči dosť ťažko...predsa len je to časť tela ktorá nie je často odkrytá a nemá dostatok čerstvého vzduchu na dobré zacelenie.