Oddelena strava

lucia l.

Skus si pozriet cesku stranku www.zhubneme.cz a tam Forum. Je tam kopec rad, zlepsovakov, receptov, skusenosti a vselico o delenej strave, co pisu normalne baby. Treba sa pohrabat v starsich prispevkoch. Fakt velmi dobre a motivujuce citanie. Mna to dost nastartovalo. Je tam aj delenie podla Haya a podla Korinkovej, recepty na obe a tak. Odporucam!!:-)

al_papucino

Ahojte lidicky! Jedna znama tiez schudla svojho casu za 6-8 tyzdnov nejakych 5-6 kil, len neviem (ani ona), preco v tom nepokracovala...??? Takze moc jej to teda nepomohlo. :((
Chcem sa spytat, ci niekto schudol skutocne z obeznej hmotnosti na uplne OK a vydrzalo mu to aspon niekolko rokov?
Mate prosim niekto tiez prakticku skusenost s oddelenou stravou podla dr.Hayesa? Pretoze su tam oproti Korinkovej obrovske rozdiely.
(Tiez je zaujimave zevraj Hayes trpel nejakou oblickovou al. pecenovou vrodenou chorobou a takto si cely zivot pomahal az sa dozil slusneho veku. Naproti tomu Korinkova, ktora vacsinu svojej knihy venovala svojmu zivotopisu a subjektivnemu >az neprirodzene< pozitivistickemu pohladu na svet, ako
samotnej strave, teraz chlasta a tlstne ako prasa pre svoj nestastny zivot a este sa ozrala vala na verejnych priestranstvach.)

lucia l.

Ja mam velmi dobre skusenosti s delenou stravou Lenky Korinkovej a velmi sa mi osvedcili najma bielkovinove dni, ked sa jedia jogurty, syry, tvaroh, vajicko, zelenina (ale nie ovocie) a pod. Uplne mi zmizla chut na sladke, ktora bola predtym nekontrolovatelna. Aj ked sa viac najem, tak mam plochsie brusko a nemam problemy s travenim.
Takisto ale plati, ze nemozno jest kolko len chcete a schudnete. Vzdy plati a bude platit, ze vydaj musi byt vacsi ako prijem.
Osobne si myslim, ze oddelena strava funguje u kazdeho, ale treba si davat pozor aj na uplne malickosti ako je cukor v sladkostiach (najlepsie piect si vlastne podla receptov) alebo napr. mlieko do kavy, ked mate sacharidovy den. Ono sa to mozno nezda, ale tych malickosti sa za cely den nazbiera a potom to vlastne nie je delena strava. A v skutocnosti to nie je take zlozite ako to vyzera!! A tiez zalezi aj od stupna nadvahy. Rychlejsie chudne ten, co ma vysoku nadvahu. Posledne kila zasa idu dolu len velmi "neradi", potvorky.:-))
Ja mozem delenu stravu len odporucat, ale ako som uz vyssie spomenula, DS podla L. Korinkovej, nie podla Dr.Haya. Ta je dost komplikovana a vela potravin je neutralnych, a priznam sa, ze mi je tazko rozoznat, ci je jablko sladke alebo kyslaste a podla toho ho zaradit do skupiny.
Takze hor sa do toho. Urcite nic nepokazite, ked to vyskusate!

cathy

vie mi niekto poradit preco som neschudla ani gram-skor este pribrala pri drzaní delenej stravy??? Neprepchavala som sa, nejem sladkosti vobec.Ked reta spominala, ze sladkosti sa mozu a chudne sa aj tak... Som znechutena! Preco to na mne nefunguje???

Lola

Ahoj... Nemam skusennosti s delenou stravou, ale s naturalnou ryzou... Ta sa je tri dni kolko ti chuti, pije sa caj bilinkovy a po troch dnoch pridavas zaleninu, potom po troch zas strukoviny a potom i masko...a mne sa to osvedcilo, i ked to je skor ocistna kura...

reta

zdravim všetkych!Možem vam tu delenu stravu doporučiť.Chystala som ju denne mojej dcere a za kratku dobu zhodila nadvahu.Bola som skoro laik v tejto teme,mala som len jednu tabulku,ktore potraviny by nemala spolu konzumovať.Na obed mala ryžu,zemiaky so šalatom a večer maso.Masove vyrobky ktore nemohla bez chleba,zajedala varenym vajičkom,alebo zeleninou.Biele pečivo uplne vylučila.Sladkosti nadalej jedla,len trošku menej.Bolo to naozaj jednoduche.Po uprava vahy prešla na normalnu stravu,len porcie znižila,nema potrebu sa už prejedať a vahu si drži.Teraz to potrebujem ja,začala som sa tak stravovať a maly vysledok už mam za 1 tyžden.Asi tak cca 3kg,nevažim sa,ale meriam objem pasa bokov..atd.Som toho nazoru,ze tuk ma malu vahu.Zrejme je to tak,lebo nohavice,ktore som nemohla uz zapnem..:)Doporučiť možem kucharky od Lenky Holas Korinkovej " Dieta? Já vím... ,Kucharžka?Já vím... , Kniha receptú-sladkostipo ktoryh sa netloustne " Zelam veľa uspechov!

Dug

csc: pred dietovanim stacil jeden tanier a 15 minut, pri dietovani 3 taniere, a asi tak 4 hodiny, kym by si si mohol dat z druheho taniera :)