Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chcem si dať vybrať krčne mandle

Príspevok v téme: Chcem si dať vybrať krčne mandle
Klara3

Tvoria sa mi čapy je to dosť neprijemne pre mňa. A mavam ich tam už dlho možno od zakladnej školy. Teraz mam 27 rokov moja ORL mi ich dať vybrať nechcela ani moja obvodna. Mam mandle aj chronicky zapalene, čiže vkuse červene a najviac rano. Prečo si nemoôžem sama povedať že ich chcem dať von a musi o tom rozhodnuť iba dr? Ja ich nechcem stale mam v ustačch čudny zapach z nich a to oni nechapu? A jak naschval amm aj vysledky z výterov negativne, Lenže z nejakeho dôvodu ten zapal tam je potom určite nie su zdrave tie mandle.

Bavlnka

mam rovnaky problem ako Klara3. chcem si dat vybrat mandle z dovodu zapachu, capy... chora nebyvam (od kedy sa otuzujem) cize lekarka ma nechce poslat na vyber mandli, pre nu nie je dovod....
velmi prosim ajjka o odpoved: ajjka, ktora lekarka ta poslala na vyber z dovodu zapachu? hned sa k nej prihlasim !
resp. myslite si ze je mozne najst lekara vseobecneho aj ORL ktori by dal vybrat mandle jedine z dovodu zapachu? takeho potrebujem! vdaka moc za rady!

zuzkas

neviem ako často bývaš chorá a v akom stave máš naozaj tie mandle.ja len napíšem,že mne vyberali krčné v 14tich pre neustále angíny,zápaly stredného ucha,zvýšené aslo.zápal mi už šiel na všetky orgány.od vybratia mandlí a to nemám už ani nosne ubehlo už cca 15 rokov a nemala som žiadne zápaly priedušiek,alebo plúc.raz som mala zápal stred.ucha inak som zdravá.mám syna,kt.má 2 roky a tiež mu už museli vybrať oboje mandle./najprv sme boli u 3 krčných lekárov,aby sme mali potvrdené že mandle musia ísť naozaj von/mal neustále hnačky z hlienov,raz za 4 týždne vysoké teploty,soplíky,stafilokoka mal vkuse v nošteku,krvné výsledky mal stále zlé,chrápal že sme museli štuple mať v ušiach a nevedel papať.nemal tam priestor na potravu,také boli tie mandle veľké.uvidíme zatiaľ prebehlo len pár týždňov od vybratia,ale už vidíme že je v lepšom zdravotnom stave.

delyy

chore mandle skodia na oblicky srdce,nechapem preco ich lekarka nechce dat prec.Mne ich vyoperovali nakolko som mavala kazdy rok anginy a odvtedy nemam ani nadchu ani priedusky

Klara3

Beriem to tak že možno každy siedmi človek nema už mandle. Prečo nie aj ja? A žiju normalne, kolegyňa z prace nema mandle už 15 rokov a zapal pluc ešte namala iba chripku, nadchu ako každy iny človek. Len ako mam presvedčiť moju ORL? Zuby mam v poriadku aj biele plomby som si dala povymieňať :-). Žaludok určite tiež Ok, lebo ja to citim hlavne v tých mandiach.

ajjka

z dôvodu zlého dychu a pachuti v ústach som tiež mandle začala riešiť... mám ich odstránené a som s tým spokojná, sebavedomie a kvalita môjho života sa podstatne zvýšili

usiko

ak mas chronicku anginu, zmen lekara, a daj si ich vybrat....lepsie to uz nebude...mala som to iste a odkedy su von-iny zivot.....

keksa

capy sa ti tvoria preto, lebo mas mandle predieravene castými zapalmi, niekto ich ma menej dierave, niekto viac, tiez som mala vysledky v poriadku, ale nenrmalne velke capy, to su vlastne zvysky jedla, ktore sa tam usadzaju a hniju, casom sa odlupuju a ten hnis ide do organizmu, ked som ich vytlacala mandle krvacali, dala som ich von, tie diery sa same nescelia, vsetko ma svoju funkciu, ale...

xyxyz

ved ti hovorim, to povedala aj mne chronicky zapal, uz mi pisala aj listok do nemocnice,.,,krava...fakt odvtedy som nemala ani raz anginu, uz je tomu 5 rokov (klop klop)

xyxyz

ty nechapes ze ked ti vysli testy negativne tak nemas zapal?mandle ti pracuju menej ako normalne ale to este neznamena ze mas zapal...a capy na mandliach nie su dovodom na ich vybratie...mandle maju svoju funkciu a rezanie je vzdy poslednou mozn ostou pretoze v tomto pripade su ohrozene priedusky a pluca...a zapal pluc je velmi vazna vec..nechaj si to tak, nevytlacaj si to, lebo hlavne vtedy to smrdi...mne to preslo uplne samo, prestala som si to rypat

Klara3

O tom chronickom zapale mi povedala moja ORL. Diagnoza: tonzillitis chronica, mandle tuhe fixovane, zjazvene, a stekaju belave hlieny do hrdla. Vytery negat. Na ASLO mi test ani nerobila.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chcem si dať vybrať krčne mandle - Fórum - ZDRAVIE.sk