Neviem co mi je prosim o radu

Príspevok v téme: Neviem co mi je prosim o radu
Matej777

Odmalicka som bol divne dieta vzdy som inac uvazoval,chodil som po doktoroch mysleli si ze som nadpriemerne inteligentny,postupom casu asi v 12 rokoch som zacal mat depresie a rozvinula sa obsedantno kompulzivna porucha pre ktoru som bol 4 krat hospitalizovany na psychiatrickom oddeleni a od 13 rokov berem neuroleptika asi v 16 rokoch ocd scasti zmizlo ale zacali sa prejavovat priznaky schizo afektivnej poruchy a manio depresivnej poruchy pre ktoru som bol na diagnostifikacii a nastavili mi liecbu na ktorej som doteraz valpro chrono 500mg beriem 750mg a Solian 200mg berem jednu tabletu . no ale teraz je moja oficialna diagnoza schizoafektivna porucha zmiesany typ ale zhorsuje sa to zosilnuju schizofrenne priznaky ako bludy konspiracne teorie ,nedovercivost .pocas zaspavania pocujem hlasy ako keby mi hral v hlave televizor ,som vycerpany alebo velmi aktivny vyhybam sa spolocnosti inych ludi som vacsinou v depresii nedokazem komunikovat vyhybam sa rozhovorom ,myslienkove ozveny, agresivita ,len prejst cez mesto my robi velke problemy citovo som velmy ochladol , megalomanita ,velikaske myslienky,rozmyslanie o nadprirodzenych veciach, nedokazem sa na nic sustredit ,casta depersonalizacia a derealizacia , mavam vypadky vedomia ako mikrospanky nedokazem ani uz poriadne citat zrazu sek a nic si nepametam ,strasne zabudam napriklad ze ma niekto kto mi zvonil ma caka ,trasem sa,velmy casto nedokazem sa nic naucit v skole nedokazem poriadne koordinovat rec ako v opilosti velmi casto som dezorientovany +poruchy viziomotoriky ocne krce moze bit z liekov v praci nerozumiem ani na 20 krat co ludia odomna chcu strata logickeho myslenia z roboty ma poslali domov a po ceste som dostal krce ,ako keby mi odumieral mozog neviem uz narabat poriadne ani z pocitacom a nepametam si uz 70% z toho co som zazil skratka priznaky ako pri skleroze bezne veci mi robia velke tazkosti a este z psychickych priznakov ako aj pri generalizovanej uzkostnej poruche a schizofrenii ako kebi boli vomne 3 osobi ak mi vie niekto poradit akeho odbornika mam este vyhladat tak mu vopred dakujem. chodim do skoly mam 19 rokov a zhorsuje sa to!

bleee

Matej, viem, mas urcite diagnozy, ale porozmyslaj, ci sa predsa len prilis nepozorujes. Aj so schizofreniou sa da zit, len si musis davat cely zivot pozor, aby si bral lieky. Podla mna by ti pomohlo stretavat sa s ludmi s podobnymi chorobami, ako ty, najmä tymi, ktori to vsetko porekonali a su v dobrej faze. Na to sluzia skupinove psychoterapie, prip. denny stacionar. Nespoliehaj sa len na psychiatra, vyhladaj aj psychologa a zver sa mu so svojimi obavami. Na prvykrat nemusis natrafit na takeho, s ktorym si "sadnete", nech ta to neodradi, hladaj dalej takeho, ktory ti porozumie a pomoze. Drzim ti palce!

mariannak

no mas toho nakopeneho na svojich mladych pleciach.ak ti nepomaha terajsi psychiater,vyskusaj ineho..tu asi iny odbornik nepomoze..drz sa

jajka001_

psychiater nepomoze, vidis ze sa odmala lieci, len davaju donho lieky....verim ze mas sancu sa vyliecit len musis hladat, obklopit sa spravnymi ludmi a zacat verit, rozmyslat cisto, hladat rovnovahu v zivote, prestat sa bat. hladaj pozitivnych ludi, vyhybaj sa klamarom, pokrytcom, hladaj lasku, nie telesnu, tu skutocnu.