Kolko mate finacnu rezervu keby daco sa stalo?

lost

Bankovy system je totiz ako kasmirovy zupan chraneny krehkym porcelanom pod holym nebom, pocas krupobitia by som nehcel byt jeho nositelom ;)

lost

sweater, ak padne nas super financny system alá las vegas, tak banky nam NIC nedaju, mozno tak 1-2% a to bude HYPERinflacia jak hovado.

vid Argentinu pred par rokmi a dalsie DESIATKY statov po celom svete za posledne desadrocie a mozno stovku za storocie...

prave preto nemam rad vsetko v bankach, hotovost je nieco co ludia maju velmi ale velmi radi ;)

ale zalezi na sume ktorou dispomujem.

ak by to bolo 1 000 eur, tak by som mal doma asi 300 eur.

ak 1 000 000 eur , tak by som mal doma mozno aspon 30 000 eur.. co je 10x menej ako v tom prvom pripade. idealne ale aj tak 300 000 eur niekde MIMO dosahu kohokolvek (banka napriklad)..

respektive, aspon 1-2 mesacne vydavky v RUKE, pretoze to ze to mam na banke, to znamena zhola NIC, a kto si mysli opak, tak Boh ho ochranuj v pripade REALNEj krizy :)

sweater

tak ja by som si nic nenechaval urcite v hotovosti, alebo v nejakych bezpecnostnych skrinkach, vsetko by som investoval, tym mam namysli aj nejake terminovane ucty, ktore by sa v priapde potreby dali rychlo zrusit a peniaze by som mal hned k dispozicii,a za ostatne by som nakupil zlate tehlicky :-) a ine samozrejme

lost

A jasne, lost vzdy zabuda, na to NAJDOLEZITEJSE!

NIKDY, ale Naozaj - NIKDY! sa nechvalit KDE a CO mam...

Cize riadit sa podla:

Ja nemam nic, a aj keby som nieco mal, tak to nepoviem, cize, ja nemam nic.

;o)

proste pouzitim zdraveho rozumu sa da ziskat viac pozitivnych sanci na cokolvek sa snazim dosiahnut :)

tj, ja by som iste veci nepovedal ani svojmu BEST kamosovi, kamoske, ani rodine a myslim si ze ani manzelke, hold idiotska doba, neda sa nikomu verit, nie ze by som nejak bol naviazany na materialne veci ako su peniaze az majetok, avsak robit zo seba kacicku na odstrel je tiez extremne hlupe, naivne a sebedestruktivne..

lost

Existuje vela sposobov ako doma skovat velmi vysoku hotovost alebo velmi cennu vec, avsak to je 100% individualne a nic nie je iste(!)

Ale idealne je pripravit "navnadu", tj ak ma niekto prepadne, zoberie si 1/10 toho co mam napriklad, pretoze sa s tym uspokoji, cize nechat niekde - imitovat hlavnu skrysu - dostatocne dost aby sa zlodej zobral a s tym zdrhol.

Absolutne kazda ochrana sa s dostatocnou silou a casom da prelomit...

lost

1. Vy verite na ochranu vkladov?

(sorry , ale haha :P )

2. Diverzifikacia..

Ja nemam ziadnu rezervu, nemam nic, ale ak by som mal, tak by som to urobil takto:

- mal by som istu cast, mozno tak medzi 25-50% v banke na nejakom term vklade, kde mozem vybrat do max. 7 dni
- mal by som mozno, v pripade vyssej sumy aj bezpecnostnu schranku a to aj na ine ako hotovostne uspory (sperky, zlato, ine cennosti)
- mal by som doma hotovost v malych nominalnych hodnotach, zopar aj vo vacsich (ak je na to dovod), rozdelene do X casti na Y miest v/na byte/dome/zahrade a to iste aj so zlatom/sperkami (kedze bezp. schranky su tiez MIMO mojho dosahu v pripade SHTF (ShitHitTheFan - celonarodny pruser)
- nebolo by odveci mat niekoho "do timu" keby daco, i ked toto je riskantne, kedze ludia su ludia a ludom ja osobne takmer urcite vobec neverim
- priebezne by som investoval do vzdelania a zivotnej pohody (dovolenky, zdravie, cokolvek ine)

podla vysky by som este diverzifikoval krajiny, banky, meny a ak by som mal extremne vysoku sumu na schovanie, tak nehnutelnost, i ked ktovie co sa stane pocas SHTF (zhabanie atd)

Ale 99% ludi to riesi asi tak, ze si to bud da do banky, alebo ponozky a dalej to neriesi..

Je to extremne individualne.. Mne osobne prekaza ak by som mal mat vsetky vajcia v jednom vreci, ale zaroven mi prekaza ak musim investovat vela casu a prostriedkov do paranojnej diverzifikacie, cize nieco medzi medzi :)

A pred ciernou labutou sa neskova asi takmer nikto, cize to je jedno riesit do extremu..

bibi123

jajka001_-za vklad banke Ti ruci stat-do urciej sumy, je vsak dobre diverzifikovat riziko a mat rozdele peniaze na viacerych uctoch v inych bankach.. a nehnutelnost, auta by nemal poistene len blazon, ja mam napr. auto poistene aj eurogap-3roky, ked mi ho ukradnu, bude totalka, tak mi zaplatia 100% investicie...
a proti vykradnutiu sme zabezpeceni bezpecnostnymi dverami a nasou dogou!!! Neverim, ze by sa niekto odvazil:O))))

jajka001_

mna by este zaujimalo, kde mate tu financnu rezervu. lebo banky krachuju, trhy padaju, dom ti spadne, vyhori, okradnu ta, vykradnu ta...hmm zlate zuby, istota :D