Vdovec

Príspevok v téme: Vdovec
kvietok007

Prosím poraďte:
Som vydatá vyše roka,manžel je vdovec.Mali sme aj menšie problémy,ale dnes som zažila šok:
Manžel išiel do obchodu,a zabudol si mobil-chcela som ešte aby niečo dokúpil.Kedže začal zvoniť v spálni,zobrala som ho a len tak som pozrela sms-pozrela som aj odoslané.
Písal tam jednej známej,že všade vidí manželku kde chodí,a že všetko mu ju pripomína-a že som mnou žije,ale s nou žil dosť dlho a nemože na nu zabudnúť.
Poviem vám velmi ma to trápi,až tak,že by som aj chcela od neho odísť.Neviem ako dalej,ved žijeme v ich byte,tak to ju všade bude vidieť stále.
Velmi ma to bolí,ked cudzej osobe opisuje o manželke,lebo to vyzerá,akoby zabudol že som tu ešte ja.Prosím povedzte,alebo poradte,čo mám robiť.Neviem naozaj-aj ked mi vraví,že to nie je tak ako si myslím.

bbmamina1314

Dobrý deň.
Téma Vdovec: Ja som rozvedená už 22 rokov. Viac ako 20rokov som nemala priateľa nakoľko mám 4 dcéry a nikoho by som do bytu nepustila kým deti boli doma. Asi dva roky mám priateľa vdovca, ktorý sa chcel aby sme sa zobrali, ale pravdaže ja nie.Ani to nechcem aby mi kúpil prsteň. Prečo? preto, lebo podľa neho to je záruka, že budeme spolu. Poviem vám moje manželstvo bolo veľmi zle a som si sľúbila, že nikdy sa nezaľúbim. Mať rád, alebo milovať niekoho ale len z rezervou. Môj partner bol sám viac ako osem rokov. Sem tam sa stretneme, keď ma potrebuje ,tak pôjdem jej pomôcť, ale keby som len raz počula, že mňa porovnáva z manželkou, alebo by chcel aby som bola taká ako jeho bývala, tak určite mu vysvetlím aké sú jeho možnosti. Keď niekto chce nový život,tak musí všetko staré predošlé hodiť za hlavu. Keď nie tak zbohom. Treba všetko zvážiť a keď niečo neide, tak to zmeniť. Pozdravujem Vás.

kvietok007

je to ťažké,ale velmi dlho bojoval,aby som k nemu prišla bývať.
Verím,že ma ľúbi,už včera som chcela odísť.

kvietok007

ach jajka-už to nie je pre mna dôležité-myslím ten dôchodol.
Mne išlo o to,čo mám robiť,ale pomohli ste mi.
Viem že potrebuje viac času,a áno viem že vela spolu prežili.Uvažovala som o tom dlho-ale ľúbi ma-dnes mi to už tolkox napísal,ked som bola v práci.
Musím sa zmeniť,teraz to už viem.

sweater

kvietok, laska je strasne moc,ale len tym sa riadit nesmies, musis pouzit aj rozum, tak sa zamysli ci by toto vyvadzal, vypisoval, a hovoril clovek ktory toho druheho miluje... je mi luto..

jajka001_

Po uplynutí jedného roku od smrti manželky má vdovec na výplatu vdoveckého dôchodku, ak

a) sa stará o nezaopatrené dieťa,
b) je invalidný z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 % alebo
c) vychoval aspoň tri deti,
d) dovŕšila vek 52 rokov a vychovala dve deti,
e) dovŕšila dôchodkový vek.

takze by ma nárok po roku aj tak zanikol a znovu by vznikol az ked by mal 52. alebo ak by bol ťažko chory, invalidny