Darceky a ich prezentacia

Príspevok v téme: Darceky a ich prezentacia
AdamKrt

Blizi sa cas Vianoc a vo vacsine ludia davaju svojim blizkym, obzvlast partnerom/partnerkam viac darcekov.

Zaujimalo by ma, kolko eur minate napr. na partnerku/partnera na Vianoce ? Zhruba aky obnos ? Dalej, ci jeden darcek, alebo viac darcekov /kolko/ ? Prosim napisat aj ci sa jedna zhruba aj o vek osoby, alebo ci je zamestnana, student, nezamestnana a ako dlho ste spolu.

Ako zvyknete darovat jednej osobe viac darcekov ? Balite ich, ci date len tak ? Balite to do papiera okrasne, ci aj s maslickami, stuhami... Ako to prezentujete ? Ako to radi prezentujete pod stromcekom - napr. vela darcekov, jeden darcek, ktory obsahuje dalsi a dalsi ako matrioska, alebo schovane darceky a musi sa hladat... :) Co z toho povazujete za vhodnejsie, aby to vyznelo lepsie pri darovani ?

karkulkaa

a snažíme sa, aby tie darčeky boli v rovnakej cenovej rovine, aj keď minulého roku minul na mňa trošku viac ako ja

karkulkaa

no minulého roku som dostala také praktickejšie veci.... keďže mám rada Garfielda tak papuče a veľkého plyšového Garfielda,ktorý sa stal miláčikom našich náštev, potom teplákovú súpravu, kabelku s malým diárom a príveskom a ešte bezdrôtovú klávesnicu s myškou

na tieto vianoce by som prijala nový telefón, kolieskové korčule, nejakú kabelku, oblečenie alebo pekné pyžamo so županom....

a on dostáva väčšinou oblečenie, voňavky, a teraz má prianie nové svetlá na jeho nové auto,ale to som zamietla...lebo ak auto predá,tak to pôjde potom aj darček :) ale stále mám problém s tým, čo kúpiť

AdamKrt

lost:

niekto si neda povedat :) V podstate ona zacala recami, ze dostanem taky, ci onaky darcek. Nakoniec to nebolo take, ako hovorila a ja, aby som nebol pozadu som to s darcekmi prehnal. Teraz mozno este viac :) Radsej vzdy vsetko predimenzujem, ako by som to podcenil :) Dufam, ze to ona neprezenie, lebo tusim sme v tomto podobne povahy :)

lost

AdamKrt, tak jej povedz to co si napisal aj tu :)
Ze nech neberie absolutnu sumu ale relativnu, alebo ako by som to odborne povedal :D

Proste ze aspon "pomer"
Mam 100, dam 30 na darceky.
Ona ma 40, neda 30, ale da 13 a sme na tom uplne v pohode a rovnako..

Snad to pochopi, alebo aspon trosku ukludni, i ked niekto sa naozaj nenecha len tak lahko obdarovat :)

Idealne, nech sa porovna "kolko si mozem dovolit", respektive ak by som uz mal obdarovat niekoho kto sa nerad obdaruva, tak by som povedal, ze to co obetujem na darceky mi absolutne nevadi (opakoval to kym ma nezastavi) a ked uz nic nepomoze.. tak asi by som zacal kupovat menej darcekov, napriklad bud vela malych lacnych, alebo jednen poriadny darcek..
popripade rozlozit darceky na cely rok :)

alebo postupne "naucit" na viac darcekov :) ze stale nenapadne o jeden darcek viac :)

ale tam asi nezalezi len na schopnoti darovat, ale aj nechat sa obdarovat :)

AdamKrt

Matriosky su 2 druhy:

a/ velky obal, mensi obal, este mensi, este menis a darcek...

alebo

b/ obal, darcek. V darceku je obal, pod obalom dalsi darcek v obale a v nom dalsie darceky.

Metoda A/ je skor tak na usmiatie, ked objavite obrovsku krabicu a vykluje sa z toho maly darcek. To som nerobil. Ale metodu B/ sa tieto Vianoce chystam :)

karkulkaa:
nemas nejake tipy na darceky, co Ta potesia od priatela ? :) Alebo co kupujes Ty priatelovi ? Zaujima ma to z toho dovodu, ze treba aj vediet, co by si clovek mal zelat na Vianoce, aby nedostal nejaku koninu, ked protistrana sikovne povie, ze nic nechce :)

karkulkaa

sme s priateľom skoro 3 roky...míňam v rozmedzí 120-200 eur, tých darčekov je viac a nebalím ich do žiadneho papiera, ale využívam na to tie pekné papierové tašky s vianočnými motívmi a dávam ich rovno pod stromček, žiadne "matriošky"

AdamKrt

lost:

myslel som darceky vo vztahu partner/ partnerka a nie rodicia, deti atd.

Zaujima ma to z toho dovodu, kolko si tak statisticky davaju partneri darceky medzi sebou na Vianoce, aby sa nevyprovokovala napr. taka mala darcekova vojna :)

Minule Vianoce som to s darcekami prestrelil /az moc/ a tieto to uz mam prestrelene este viac :) Len som si spomenul, ze potom sa priatelka az rozplakala, ze si to nezasluzi...

Minuly rok som dal vela rarcekov balenych samostatne, teraz uvazujem urobit darcekovu matriosku :)
---------------
Milujem priatelku a nerobi mi problem dat jej darceky. Na druhu stranu zase viem, ze ona je taka, ze sa potom citi trapne ked dava menej a chce to vyrovnat. A to by som nechcel, keby mi davala viac, lebo peniaze potrebuje.
Dufam, ze to nedopadne tak, ze sa budeme pretekat, kto komu viac darcekov... :)

Alebo opytam sa takto, mozno to bude lepsie. Mate s partnerkami, partnermi, nejaku financnu hranicu, ktoru si stanovite, ze ju neprekrocite ? Aku ?

lost

A ohladom toho, AKO obdarovat, ci skovat a hladat, alebo matriosky, asi by som to obmienal kazde Vianoce :)
Nech je to pokazde zaujimave(jsie) :)

lost

Tak u nas sa darceky na Vianoce balia a davaju pod stromcek :)
Ale je to narocne, obzvlast ak je stromcek tam kde ludia, ako ho tam nepozorovane dat (aby bol efekt PREKVAPENIA vyssi)..

A kolko?

To extremne zalezi na financnej situacii, prijme darca a tak dalej..

Napriklad moji stari rodicia maju dost nizky prijem, ale daruju nieco co ten prijem celkom '"zahlti".
A existuju ludia co pri 100 nasobne lepsom prijme daruju presne to iste..

Osobne si myslim, ze nezalezi na cene ale na tom ako sa obdarovany potesi. Alebo ako ten darcek vyuzije.

Ale zase sa mi vynara otazka, je lepsie KUPIT darcek, alebo dat peniaze?
Pretoze:
Ja nemozem predsta dokonale vediet co kto potrebuje a co ak kupim nezmysel?
Napr: kupim niekomu nieco za 100 eur, ale co ak to naozaj nepotrebuje, ale potrebuje nieco ine a prave tych 100 eur mu chyba, atd :)

Avsak, na druhu stranu, NA darcek by sa obdarovany mal pozerat tak, aby ho nezpenaznoval, respektive, aby to bral ako nieco "NAVYSE", tj. neocakavany prijem predmetu, alebo hodnoty, ktora ma na sebe stitok DARCEK a nie "dotacia rozpoctu"..

Ale osobne by som daroval asi to co im chyba. Zvycajne sa to da zistit tak, ze clovek velmi pozorne pocuva a niekedy (napr hoci aj v marci) niekto nieco povie ze "toto by sa mi pacilo.." alebo podobne. Alebo pozerat co im chyba v domacnosti atd :)
popripade, "predpokladat" co by ich potesilo, nieco netradicne a pekne..

Nie je to jednoduche dokonale niekoho potesit darcekom :)