gastro-vysetrenie

Danusa

Ahoj Jeluska, no neviem, ale ja na Tvojom mieste by som necakala. Ja mam podobne problemy (pozri temu Traviace problemy a nafukovanie). Bola som uz aj na kolonoskopii aj na gastroskopii. Skusala som vsetko mozne. Este je pravdou, ze som neskusala probioticke pripravky. V prvom rade by si mala vylucit nejake choroby, ktore sa daju len tymito horeuvedenymi vysetreniami. A potom brat probiotika, nejake caje ... to zalezi, co komu pomaha. Nechcem byt mudra, lebo sama mam problemy a rada ma, ked mi ludia nieco napisu, ako skusit tento problem vyriesit. Sama vidis, ze ked si jedna tie probiotika minuly rok, a nepomohli, necakaj, ze pomozu teraz. Kolonoskopia nie je prijemne vysetrenie. Neviem, ci ju robia na Slovensku bez narkozy, resp. ako sa to vola lokalne umrtvenie. Ja som to mala urobene neviem, ci v ciastocnej narkoze. Pichli mi injekciu, zaspala som a zobudila som sa, ked bolo po tom. Ale spominam si, ze to vraj bolelo, lebo neviem, ci som pocas toho aj plakala. Lebo sa to zdalo ako sen. Zalezi na tom, ako velmi chces zistit co Ti je a ako velmi sa chces toho problemu zbavit. Drzim palce. Ozvi sa. D

jeluska

dnes som bola u obvodnej lekarky a povedala som jej o svojom probleme a dala mi listok na gastroenterologiu. na gastro som ale neisla, lebo moja sestra - zdravotna sestra aj druha sestra povedali, ze nemusim ist, ale ze mam jest len same probioticke jogurty a podobne somarinky. myslite, ze to pomoze? inak stolicu som uz nemala viac nez 24 hodin. na druhej strane viem, ze potrebujem ist na WC, ale nemozem, akokeby bolo nieco zablokovane, ale co. pomozu probioticke somarinky v tomto pripade? sestra povedala, ze ak mi to nezaberie do 3 tyzdnov (!), tak ze ma potom objedna na gastro-vysetrenie, ale ze ked mi bude robit kolonoskopiu, tak ze len uvidim hviezdicky a anjelikov nad hlavou od bolesti. co mam robit? moze sa mi nieco stat, ak nebudem mat stolicu trebars aj tyzden? inak naposledy som mala trosku krvi pred par dnami, ale "krvave potoky" boli v decembri, v maji a v januari minuleho roku. vtedy bola zaliata cela misa. za ten cely rok som jedla probioticke somarinky, ale nepomohlo mi nic. no a minulu noc som sa zobudila na to, ze mam taky krc (som lezala na lavom boku), ze som nevedela, co robit. no a to, ze ma lava strana brucha boli, to uz beriem ako samozrejmost... co myslite teda, pomozu mi probiotika alebo nie?

poppi

Hlavne by sa tieto problémy nemali zanedbať.Ja som mala dlhšiu dobu problémy-chodila som nečasto(raz do týždňa).Raz sa zo mňa spustila krv,nevyzeralo to vážne o chvíľu to prešlo,ale na pohotovosti ma okamžite šupli na vozík a leteli so mnou na jis.Tam som ležala asi 5 dní,aj keď už príznaky vymizli.Mali podozrenie na prasknuté hrubé črevo.Vieš si predstaviť, ako som sa ako mladá baba cítila na odddelení,kde boli samí starí dedkovia pred svojím "koncom".tiež mi robili tú kolonoskopiu-žiadna sláva,robili mi už aj gastroskopiu,ale tá bola oproti tomuto malina a to som si myslela,že už nič horšie neexistuje.Nenormálna bolesť,nakoniec mi museli niečo pichnúť,lebo som tam odpadla.Výsledok znel-ulcerózna kolitída,teda niečo ako zápal konečníka.Liečila som sa nejakými čípkami ,ale teraz si dávam obrovský pozor, aby som sa znova nedostala do toho kolotoča-stres,nepravideľná strava,žiadne tekutiny,chabé vyprázdňovanie,až krvácanie.Liečba trvá aj niekoľko mesiacov a ľúbi sa to opakovať. je to smiešne,ale každé ráno keď sa mi podarí urobiť "čo treba" zaďakujem všetkým svätým a s úsmevom začnem deň.pa pa

ethel

nemusíš mať odporúčanie od obvodného lekára,vyhladaj gastroenterologickú abbulanciu vo svojom okolí a choď rovno tam...Na vyšetrenie-kolonoskopiu ťa objednajú,lebo si to vyžaduje špeciálnu prípravu-vyprázdniť črevo...

babenka

obvodna ta posle k tomu lekarovi,ktoreho sa to tyka. ja neviem,asi to bude tiez na gastre? ale vysetrenie sa vola kolonoskopia, to je prehliadnutie criev.kamaratka na tom teraz bola. najskor sa jej obvodny pozrel,ci to nie su hemoroidy,potom ju poslal na toto vysetrenie.

jeluska

uz dlhu dobu mam problemy so stolicou (a pred tym s krvacanim) a nafuknutym bruchom. neviem, ku ktoremu lekarovi ist. a takisto sa bojim, ze co to moze byt. ked mam mat stolicu, tak mam velke bolesti. bojim sa rakoviny...

orbitka

temu si zalozis a diskutujes na nej s tymi,co vedia poradit alebo maju otazky. a podobne temy si vyhladaj vo vyhladavaci.
co ta zaujima z gastro?