Psyllium

Príspevok v téme: Psyllium
andrea28

dnes som si o tom nieco citala a asi idem do toho.inak nemam nejake problemy,stolicu nemam sice pravidelnu,ale nejako ma to neobmedzuje.len to asi nieje uplne zdrave.no ale v poslednom case ma dost naduva a aj z obycajneho jedla.a urcite mi to len pomoze,ak to zacnem brat.citala som skoro same pozitivne reakcie.len mam par otazok:
1.musim to brat 2 krat denne,alebo staci raz?
2.a ak staci raz,tak mozem ho brat 2 krat tyzdenne okolo 17:00 a zvysne dni rano po zobudeni?
3. ako dlho to musim brat denne?dufam,ze uz nie navzdy.som myslela,ze neskor(ja neviem,po tyzdni,mesiaci) to bude stacit raz tyzdenne alebo aj menej.
4.a nasla som aj PSYLLIUM PLUS.obsahuje aj probiotika a omega 3 mastne kyseliny.je to lepsie ako obycajne PSYLLIUM?
viete mi poradit?pripadne piste vase skusenosti.

levanderka

zo psyllia ta neprezenie, ani ti to neurychli travenie.na zachod pojdes ako normalne, v normalom case ako normalne:) len ked budes pit dostatocne mnozstvo vody viac ta precisti, lepsie sa ti bude vyprazdnovat :) to je vsetko:) ja ho uz beriem rok asi, mozno viac, teda asi rok a pol a vsetko je ok:)a brala som rano, potom rano aj vecer, potom iba vecer. ved ked napriklad rano, po potrebe si das to psyllium tak potom uz nepojdes na wc, teda ak chodis iba raz denne.das si psyllium v pohary vody, zapijes dalsim poharom. das kavu a potom cca o pol hodku ranajky.alebo kavu vynechaj:) a jedna polievkova staci.ja ked som ho uzivaa vecer ak som sa nebudila v noci ale normalne rano, fakt ako to nie je prehanadlo, ze do niekolkych hodin pojdes na wc. teda u mna to tak neplati :) snad som pomohla:)

andrea28

Inga22 dik :) tak to tak asi budem robit aj ja.ze len raz denne o cca 17:00 lebo o 20:00 zase beriem HAK tak naaahodou aby nesla potom HAK von.
Inak ak si to brala na vecer,tak si sla na zachod za asi aky cas?nie ze sa v noci zobudim na to,ze mi treba,lebo to nemam rada :(

Inga22

Ja som psyllium užívala večer. Vždy ma po ňom nafúklo, brucho som mala ako pred výbuchom, kvôli tomu som dávku rannú či počas dňa vylúčila. Ja mám problém so zápchou, spočiatku mi pomohlo, no po dlhšom užívaní nie. Vyskúšaj a uvidíš, ublížiť určite neublíži.

andrea28

janka666 a treba aj rano aj vecer?lebo ak by stacilo raz denne,tak by som mala po probleme :) pretoze rano je to u mna 2 dni v tyzdni ked mam skolu tak,ze: zobudim sa o 5:20,umyjem sa,spravim si kavu,idem sa namalovat,popritom pijem kavu,spravim si ranajky,tie si zabalim a idem do skoly.o cca 6:45-7:00 zjem tie prichystane ranajky a zacina sa mi skola.takze ak by som si to dala este doma,neviem ci pred kavou,alebo po-lenze ked sa s tym pije tak vela vody,tak by som do seba uz nedostala bud kavu,alebo potom zase tu vodu.
kdezto vecer by bolo po probleme :) a dalsia vec v skole to tiez nie je bohvie co,ist tam na zachod :(

janka666

Psylium je veľmi dobré, ja to beriem tiež. Prečisťuje črevá od toxínov, a je dobré ho dávať aj napr. do jogurtu. Treba veľa piť, lebo v žalúdku je z toho asi rôsol a močom sa vylučujú toxíny.
Dávkovanie zistíš sama ako to bude pôsobiť. ráno a večer jedna kávová lyžička postačuje. Nie je návykové. Je jedno aké si kúpiš, ale jasné, že ak obsahuje aj nejaké prídavné látky, tak je to lepšie.