Bojim sa mamy

Príspevok v téme: Bojim sa mamy
Anča

Moja mama na mňa v poslednej dobre bezdôvodne kričí. za posledný mesiac kričí na mňa asi každé 2 hodiny keď som s ňou :( Chvíľu je to v pohode ale zrazu po mne začne ziapať ako nepríčetná :(. Napríklad minule po mne začala ziapať v noci o 23tej keď som spala že prečo som nevymenila toaletný papier. Potom som aj počula že hovorí že som lenivá p**a . Alebo minule som si zo skrine vyťahovala tričko. O 2 dni prišla otvorila mi skriňu a začala ziapať že to mám rozhádzané a že mám zákaz si odtiaľ vyťahovať veci. A tak podobne... Neviem čo mám robiť rozprávala som sa o nej aj s otcom, babkou a krstnou. Niekedy huči aj na otca. Nuž babka a krstná sa s ňou zhovárali ale nepomohlo.
Podľa mňa si na mne iba vybíja zlosť :( Totiž moja mama je furt v strese.. a je straašne poriadkumilovná... ja už fakt neviem čo mám robiť :(

Anča

ďakujem vám za rady :) môj otec akurát teraz odišiel ale moja záchrana je že príde babka :) určite sa pokúsim niečo robiť :) teraz dnes to bolo ok .. ale včera oi mne hučala :(

mnamka257

asi velmi nepomoze, ked jej to povies po lopate. tak to skus ignorovat a ked sa to nebude zlepsovat skuste ju s otcom obiednat k psychologovi, pretoze sa to pre nu nemusi skoncit dobre, ked s tym neprestane a nezacne regulovat mnozstvo stresu. dobre tipy na zvladnutie rodicov najdes aj na tomto blogu v teme tajomstva uspechu: www.girls-life-br.blogspot.com

ta3

ked je mama velmi poriadkumilovna, to je vzdy problem, ale Tvoja mama urcite ma okrem toho aj nejaky vnutorny problem, s ktorym si nevie rady, mozno prechod, mozno manzelske nezhody, o ktorych Ty ako dieta nemusis vobec nic vediet, sexualne nenaplnenie, problemy v praci ..., mas to dievca tazke, ale skus jej maximalne vyjst v ustrety, vies co jej prekaza, tak to skus nerobit, skus si teda ten hreben zakazdym odlozit na miesto, ved to zase nemoze byt taky problem a za pokoj v rodine to urcite stoji, viem, teraz povies, ze ak si aj hreben odlozis, najde si iny dovod, aby mohla kricat, tak skus akceptovat aj jej dalsiu poziadavku, viem, mama by mala byt silnejsia ako dcera a viac veci akceptovat, ale Tvoja mama toho zrejme nie je schopna, preto musis Ty viac prehltnut, ved ak ju mas rada, namalo by to byt az take tazke, niekedy staci, ked sa vcitime do situacie toho druheho, hned vidime veci trochu inak, pokus sa o blizssi kontakt, urcite ju potesis, ked jej povies, mami, podme si spolu vypit kavu alebo caj, alebo podme spolu do kina, pobozkaj ju vzdy ked z domu odchadzas, hladaj stycne plochy a snaz sa eliminovat tie trecie, vela stastia

Anča

Ja sa jej to snaažím vysvetliť! Ale on si myslí že to všetci okrem mňa jedia! Ptm idem do bufetu .. lebo doma nič nemáme(mama nevarí a myslí si že tým dosiahne že budem obedovať v školskej jedálni)
Prečo sa do mňa musí AŽ tak starať? :(

Anča

Ja sa jej to snaažím vysvetliť! Ale on si myslí že to všetci okrem mňa jedia! Ptm idem do bufetu .. lebo doma nič nemáme(mama nevarí a myslí si že tým dosiahne že budem obedovať v školskej jedálni)
Prečo sa do mňa musí AŽ tak starať? :(

Anča

Ja sa jej to snaažím vysvetliť! Ale on si myslí že to všetci okrem mňa jedia! Ptm idem do bufetu .. lebo doma nič nemáme(mama nevarí a myslí si že tým dosiahne že budem obedovať v školskej jedálni)
Prečo sa do mňa musí AŽ tak starať? :(

xy:)

viem, ake su skolske jedalne, preto som tam nikdy nechodila. aj mama chcela dat, povedala som ze daj, ale platit budes zbytocne, kedze to jest nebudem. a bolo. treba argumentovat, ale vzdy rozumne. ostatni sice chodia do jedalne, ale kolki z nich to realne aj jedia? povedz jej radsej, kolko toho vyhadzuju z taniera, nech je v obraze.

xy:)

viem, ake su skolske jedalne, preto som tam nikdy nechodila. aj mama chcela dat, povedala som ze daj, ale platit budes zbytocne, kedze to jest nebudem. a bolo. treba argumentovat, ale vzdy rozumne. ostatni sice chodia do jedalne, ale kolki z nich to realne aj jedia? povedz jej radsej, kolko toho vyhadzuju z taniera, nech je v obraze.

Anča

generál-to sedí! Veď ja som jej to hovorila ale ona že keď tam môžu chodiť iní .. tak môžem aj ja :( ale mne to proste nechutí... nejaká voda na tanieri v ktorej sú kúsky mrkvy a vyzerá to ako grcka v tom mäso tučné ktoré sa trasie a prevarené zemiaky bez chhuti ... FUJ! :/

xy:)

mat mamu takeho generala, hmmm. ja som bola dost zle dieta a mama ma zbila iba ked jej rupli nervy. to som tolerovala. az pokym ma uz nemohla zbit :) ked ti povie preco nechodis na obedy, povedz jej, nech si tam zajde a vyskusa to.