vysadenie tabletiek a otehotnenie

Príspevok v téme: vysadenie tabletiek a otehotnenie
janchili

Ahojte. cca o rok planujeme s priatelom babatko- teda ak nam bude dopriate... (beriem HAK uz 10 rokov, mam 30...) Chcem sa opytat na vas nazor ohladom antikoncepč. tabletiek a tehotenstva.. je viacero nazorov..jedni tvrdia ze treba nechat telo ocistit aj rok pred otehotnenim ze HAK je svinstvo, druhi tvrdia ze stacia dva mesiace vysadit tabletky a moze sa otehotniet..vraj je vacsia pravdepodobnost na uspech, ... co vy na to?

janchili

Dakujem baby za povzbudenie :-)
Usiko gratulujem k miminku :-)
.. a zuzu c k skoromiminku :-))))
Tak snad o rok sa vam budem moct pochvalit s podobnou spravou ;-)
Ja teda ece do svadby budem brat tabletky a pak vysadim (ale taky mesiac dva by sa malo po vysadeni pockat kym sa pojde "na to" .. ci?toto mi hlavne neni jasne...)..
a uvidime... aaa uz ted nasadim zdravsi zivotny styl a stravovanie ;-) ... aaa pak ece ta kyselina listova... :-)))

zuzu c

ja som brala antikoncepciu od 16(mam 27),v aprili som ich vysadila,dnes som 31tt:)))moj gynekolog vravel,ze tabletky nijak zdravie plodu neohrozuju

usiko

janchili,

No, hak nie je bohvieco ale odpada kopec starossti a je to pohoidlne...ja somju brala 11 rokov a to hlavne preto,ze som mala neoravidelny cyklus, tak najviac 4x rocne menzes....po vysadeni mi nabehol akohodinky a teraz mame doma 6 tyzdnovu dcerku...hak ti nikdy nesposobi neplodnost....ak je zena neplodna,tak z ineho dovodu, nie z hak.....cistit sa nemusis, lebo ak vysadis, tak o take 3 dni v sebe z nej uz hormony nemas..... pohoda...ber kyselinu listovu a v pohode zacnite....

janchili

Viem ze nie je HAK asi to naj pre telo..ale berie to obrovske mnozstvo zien a nemaju problemy.. mnohe mozno ano, ale to maju aj tie co HAK nebrali.. su aj nazory ze po vysadeni HAK je vyssia pravdepodobnost otehotnenia.. tak ved uvidim sama a snad to bude OK..
Mne skor ide o to, aby som sa co naj pripravila na obdobie kedy budem chciet otehotniet...

xyxyz

ako keby som na tvojom mieste, tak radsej sa ani nespolieham na to, ze budem moct otehotniet...preboha 10 rokov sa urcite odrazi aj na tomto...to je prilis dlha doba bratia tabletiek

janchili

Netehulka to s tebou suhlasim..vsetko s mierou.. aj ked iste ma aj Inner pravdu...
zoberiem si z kazdej rady nieco... kym sa nenaucim jest vyvazenu stravu asi aj tak budem musiet brat nejake doplnkove vitaminy...
jeden cas som pila stavu zo zeleneho jacmena..vraj to je prirodzeny zdroj mnozstva zivin... mozno si to znovu kupim..

Netehulka

Inner- ja viem, co pomaha mne. Vitaminy, ktore som brala, nemali ani jeden z nich 300% toho alebo hentoho. Tehotenske niektore maju, ale tak to nie je dlhodobe branie.

Poviem ti, ze v dnesnej strave nie je dost vsetkeho a definitivne nezjem niekolko kil spenatu alebo toho-hentoho denne, aby som mala dost takeho alebo onakeho vitaminu ci mineralu.

Podla mna doplnok vyzivy je dobry, pokial clovek je aj normalnu stravu. V dnesnej dobe ludom chyba vela vitaminov a mineralov v strave, takze aspon pomocou doplnkovych vitaminov a mineralov si doplnia to, co im chyba. Takze v tomto ma nepresvedcis. Vsetko treba samozrejme s mierou.

janchili

Dakujem za rady baby, ste zlate :-)niekto sa mozno cuduje ze 30 rocna baba sa na take veci pyta..ale kym clovek nezacne riesit iste veci tak ani pomaly nevie ako jeho vlastne telo fiči...samozrejme som čitala članky, počuvala rozne nazory odborne aj "babske"...ale je tolko nazorov, ze som z toho zmagorena..dokonca aj lekari maju odlisne nazory...
Inner, akurat som si kupila vitaminy Calibrum :-D takze ich mam vyhodit? Beriem aj Wobenzyn, lebo sa citim hrozne slaba a mam slabu imunitu..to je ok?
Fuuu, no vidim ze pripravit telo na materstvo je celkom fuška :-) rok dopredu..no aby som zacala zdravo zit..prestat fajcit-to uz mam v plane coskoro,snad sa podari, zacat jest zdravo(ja som totiz zial ten typ co nema rad ovocie a zeleninu.. :-( ale tak budem muset, ja viem...no a tu HAK..kedy odporucate vysadit..? viete v juni mame svadbu, tak by som nerada bola tehotna nevesticka..tak som myslela ze vysadim az po svadbe.;-) viem ze si mozme dat roznymi sposobmi "pozor" ..len nahoda je svinka...
No ale najdolezitejsie je aby sa vobec zadarilo a babo bolo zdrave..lebo ja mam az nezdravu fobiu z toho ze by sa mi mohlo narodit mimčo chore... (mam par ludi v okoli co postihlo nestastie-obrna atd..) a tak mam doslova haluze...

Inner

netehulka, ver mi, je to len reklama. pracovala som v oblasti marketingu a viem ti dosvedcit, ze zdravie cloveka nikoho nezaujima. Staci len niekoho presvedcit, ze staci jedna tabletka denne a mas vsetky vitaminy, mineraly a stopove prvky a ludia sa na to chytia. Takym sposobom sa iba predavkujes, vsimni si, ze mnohe tabletky obsahuju aj 300% dennu davku. Pritom z labakov mame zarucene info, ze telo neprijmne viac latok, nez aka je schopnost criev ich vstrebat. Cize je to len reklama. zvysene davky nemaju opodstatnenie. Iba ak chyba konkretny vitamin. To ti pisem len v dobrom. Ak sa da, vyhni sa umelym doplnkom stravy. A uz vobec neuzivaj tie "komplet vsetko" v jednej tablete. radsej sa spolahni na krvny obraz.

Netehulka

Tie vitaminove doplnky nie su iba reklama, ale suhlasim, ze je mozno lepsie vyberat si tie vitaminy, ktore chybaju, a tie doplnat osobitne. Ale aj dane vitaminy pomozu kratkodobo. Mne osobne pomohli.