vysadenie tabletiek a otehotnenie

Príspevok v téme: vysadenie tabletiek a otehotnenie
janchili

Ahojte. cca o rok planujeme s priatelom babatko- teda ak nam bude dopriate... (beriem HAK uz 10 rokov, mam 30...) Chcem sa opytat na vas nazor ohladom antikoncepč. tabletiek a tehotenstva.. je viacero nazorov..jedni tvrdia ze treba nechat telo ocistit aj rok pred otehotnenim ze HAK je svinstvo, druhi tvrdia ze stacia dva mesiace vysadit tabletky a moze sa otehotniet..vraj je vacsia pravdepodobnost na uspech, ... co vy na to?

Inner

HAK obera telo o vitaminy radu B a E a sposobuje nadbytok A-cka...

Cize ak chces mat zdrave babo, radsej si daj spravit krvny obraz, dopln vitaminy podla potreby. Centrum, Spektrum a Calibrum neuzivaj, je to len reklama. Moja Dr. mi to zakazala, pretoze niektore vitaminy sposobuju problemy, ak sa v umelej forme uzivaju spolu. Navyse vitamin B sa dokaze v creve vstrebat iba v istom mnozstve, zvysene davky v umelych tabletkach su neopodstatnene.

Takze sa orientuj hlavne na chybajuce vitaminy a doplnaj ich stravou, v tabletkach len v nudzi.

Netehulka

Hormony sa sice odplavia hned, ale pri dlhodobom pouzivani HAK moze byt zoslabena maternica, takze napriklad sa moze stat, ze hoci otehotnies, plod sa na stene neuchyti, lebo maternica nebude mat dostatocne velku hrubku....atd...

Pise sa to a v odbornych clankoch, ale kolko tiel, tolko pripadov, takze zalezi na tom, ako je tvoja maternica na tom po 10 rocnom brani.

Takisto HAK zapricinuje, ze v tele je urcitych vitaminov menej, nepamatam sa presne, ci islo o vapnik, magnezium alebo nieco ine, takze preto je lepsie na materstvo sa pripravit a dat telu trosku cas. Ale kazde telo reaguje rovnako. Niekto ma stastie, ze nepotrati a niekto potrati XXX-krat, kym sa nieco uchyti. A nemusi byt na pricine len HAK.

usiko

hned na to..netreba ziadne ocistovanie, hormony z teba odidu po 36 hodinach od poslednej tabletky...uvidis ako ti nabehne cykklus a snazte sa hned...ber tie vitaminy centrum materna a mozes este aj kys. listovu naviac....

Netehulka

Mozes uz teraz. Ja som brala normalny Centrum, nie kvoli pocatiu ale kvoli celkovemu zdraviu. Obsahuje aj tu kyselinu listovu, takze tym nic nepokazis.

Ono keby si nahodou otehotnela skor a nebrala ci uz v strave alebo cez vitaminy kyselinu listovu, tak sa babo moze narodit s rastepmi. Lebo napriklad chrbtova trubica sa uzatvara v prvom mesiaci tehotenstva, cize castokrat vtedy este zena ani nevie na 100%, ze je tehotna. A ked zacne brat tu kyselinu listovu, uz moze byt neskoro. V strave ju najdes v grepoch, spenate, jahodach, listovej zelenine atd...pozri na nete

janchili

... OKi.. takze ziadna pauza s tabletkami? len vysadit a ist na to? ale pisala som, ze az o rok, teda myslela som to tak ze "vyrabat mimi" ceme az nekdy na jesen bud. rok.... bo v lete mame svadbu.. to mam uz ted brat tie vitaminy?

Netehulka

Zacni brat vitaminove doplnky, hlavne kyselinu listovu a mozete ist na to.

Chvilu aj tak moze potrvat, kym otehotnies.