Trasenie ruk a stres

Príspevok v téme: Trasenie ruk a stres
PPP

Ahojte, potreboval by som pomôcť. Stáva sa mi často ze ked sa mám podpísať alebo ist odpovedať v škole, začnu sa mi triasť ruky...alebo len niečo prečítať pred celou triedou. Trvá to u mna už asi 3 roky. Chcel by som sa toho zbaviť a žiť normálny život. Veľmi mi to komplikuje. Mohli by ste mi odporučiť nejaké lieky alebo iné účinné prostriedky aby som sa toho zbavil, celkovo som stresový človek. Neviem, čím to je - ale ked dojde na takú situáciu tak sa mi rozbúcha srdce, začnem sa potiť, a proste sa citim zle. Neviem,čim to je - možno tím, že som mal dosť tazke destvo, a dosť som si toho zlého prežil.... pls nejaké rady. dakujem.

AdamKrt

Na nervy mozes si doplnat aj Horcik, davku cca 250-350mg. B komplex forte mas dobry. Na ukludnenie si obcas mozes urobit cajik z medovky.

PPP

Vdaka za rady, vyskúšam to. A nevedeli by ste poradiť aj nejaké lieky čo by mi pomohli. Skúšal som Persen, či ako sa to volá...ale vôbec mi nepomohol, ešte viac som bol nervoznejši. Dnes som si kupil B Komplex forte - čo si o tom myslíte, mate s ním niekto skúsenosti???

rajesh

skus si vygooglit socialna fobia... sice to zahrna aj ine veci ale mozno sa najdes.. najoverenejsi liek doposial vyskusany xanax, ale to fakt len na tie najvypetejsie situacie. tie bezne cinnosti ako sa podpisovat tak to sa da odstranit tym treningom.

dalia

no chce to trening na sebe...poznam to...zatial mi pomaha nazyvam to:rozbor pocitov v prognoze.
sadni si pohodlne, zatvor oči a predstav si , že ťa čaká niečo podobne a vnímaj, čo sa s tebou deje. rozoberaj to a popisuj a hovor nahlas akoby sdi to
niekomu vravel. a tak to urob s tou istou situáciou viackrat až kym tie symptomy nebudu slabe. rob to dosledne, všetko si všímaj, čo sa s tebou deje.
mozno to nepojde hned uplne odstraniť, ale časom to už nebude taký problem. mne to zatial pomáha...tak držím prsty! bud trpezlivý. lieky mi žiadne nepomohli.