3 roky mi nevedia zistit co mi je.

Príspevok v téme: 3 roky mi nevedia zistit co mi je.
slavena

AHojte vsetci. Chcem sa poradit ak ma niekto taký problem ako ja. Mam chronický zapal hrubého creva, zaludka i dvanastornika. Stále ma boli v pravom boku, v krizoch kolo ladvin, prava noha. Je to take palenie neznesitelne. Vsetky vysetrenia mam doteraz v poriadku. Este ma caka alergologia, neurologia, ci to nie je nieco s chrbticou. Brucho mam stale nafuknute a bolave. Proste co zjem zo vsetkeho ma neznesitelne nafukne. Pijem momentálne caje nechtikovy, anizovy. Davam si aj svedske kvapky. Uzivam lieky ako Kreon na podporu travenia ( enzýmy ). Na gastre mi povedal doktor, ze to možu byť prilepené zrasty o hrube crevo. Fakt uz neviem. Uz sa to strasne dlho so mnou taha. V podstate od porodu. A to uz mala ma 4 roky. Je to cim dalej tym horsie. Na CT ma nechcu poslat. Vraj musim byt v ohrozeni zivota. Zmenila som aj antikoncepciu. Nemam lieky ale naplaste. Náplast mam druhy den a mne sa zhorsil stav. Tak teraz neviem. Gynekolog mi povedal ze mi naplaste neodporuca, ale chcela som ich vyskusat koli crevam. Ale asi pojdem naspat na JAZ. prosim poradte mi niekto, uz som zufala z toho.

slavena

Rebeke12

A este som zabudla chronický problem co mam ja, vraj sa s tým da uplne normálne žiť. To mi povedal gastroenterolog. Po enzýmoch sa mi stav zlepsil, len ked som zmenila antikoncepciu tak je to horsie. Len neviem co urobia so mnou ked nemozem vysadit lieky od zenskeho. Asi sa vratim na povodnu antikoncepciu, alebo necham sa radsej vykrvacat?

slavena

Ahojte vsetci dakujem Vam za rady. Celiakiu nemam. Mala som pozitivnu len krv. Zo zaludka sa mi nepotvrdila transglutaminoza. Ale na gastro idem o rok na kontrolu, lebo vraj moze to byt len v zaciatkoch.

Hormonálnu antokoncepsiu si nemozem dovolit vysadit, lebo mam problemy s krvácanim. Mam za sebou opakovane kyretáze 4 krat a potrat. Keby som vysadila antikoncepsiu zacnem krvacat aj 40 dni a nevedia mi to zastavit. Vzdy sa to riesi len liekmi alebo operaciou.

Bok ma boli velmi dlho. No doktor mi naznacuje ze su to zrasty alebo mozu sa tieto problemy odvíjat aj od chrbtice. Ale samozrejme verim ze aj antikoncepcia ci hormonálne lieky na zastavenie krvacania. Teraz som si dala predpisat tie naplaste na radu koznej lekarky, no myslim ze sa to dost zhorsilo. Podlamuju sa mi nohy, pali to este viac ako do teraz. Zajtra idem na sono ku gynekologovi tak sa popýtam co dalej. Predsa som na liecbe od svojich 18 rokov. A stale sa to opakuje.

Na neurologiu sa da objednat az po novom roku, tak idem skusit este ineho doktora a rozmýslam nad zmenou obvodneho lekara.

Dakujem Vam este raz za rady a budem rada ked este niekto sa so mnou podeli o tieto problemy a skusenosti.

REBEKA12

nechapem,co vlastne chces vediet.Ved pises,ze mas chronicky zapal organov,takze tvoje problemy sa musia odvijat od tejto diagnozy.

cicamica64

ahoj, mna tiez strasne nafukovalo a pomohlo mi aloe vere od LR... ale ak ho budes chciet vyskusat tak iba z tejto firmy lebo ostatne su haraburdy :( drzim palce

AdamKrt

Proti zapalom, na zlepsenie hojenia i na posilnenie imunity je velmi dobry enzymaticky pripravok Wobenzym.

Svedske kvapky a podobne, obsahujuce Echynaceu, mozu mat rozne vedlajsie ucinky. Treba si precitat kontraindikacie. Osobne by som ich nebral, pokial neviem, co konkretne obsahuju. Mal som podobne kvapky na imunitu a nesmelo sa to uzivat hadam pri 20tich ochoreniach a dalsich 20 ochoreni to vyvolavalo...

Ak su problemy s crevom, nebolo by zle brat nejake probiotika, alebo vyuzivat poraviny, ktore prechadzaju mliecnym kvasenim /tie si treba urobit doma/. Ako je napr. domaca sudova kapusta, alebo domaca sudova calamada. Bez konzervacie, iba prirodzene mliecne kvasenie. A este aj rychlejsie varianty - ako su Kim-Chi korejske salaty. Neviem, ako je to s hrubym crevom, ak je podrazdene, tak mozno vyhybat sa stiplavym koreninam, ktore ho mozu podrazdit.

A samozrejme, hormonalnej antikoncepcii by som sa vyhybal oblukom... ;-)

Dalsia vec. Cloveku mozu creva zleniviet a je dobre si ich precvicovat. Treba mat dostatok vlakniny, ak ju nemas v strave, tak si kupi napr. Psyllium.

Dalej - pomocou kegelovych cvikov sa mozes uzit opakovane stiskat a uvolnovat zvierac. 2 hodiny cvicenia denne Ti precvicia svaly panvoveho dna a zaroven vylepsia pohyb criev. Cvicit dlhodobo, da sa to vsade, ci lezis, si v praci, kdekolvek...

etela

Bola si u gynekologičky? Mala by si skutočne prejsť rôznymi vyšetreniami, aby sa vylúčili podozrenia.Ak nezistia príčinu nebudú ťa môcť liečiť.Určite treba po tom pátrať, príčin môže byť veľa. Ozaj treba tlačiť na doktorku a nevzdať to.Čo krvný obraz? Zápaly, štítna žľaza,ženské veci,pečeňové testy, celiakia ako už písala xlilax.

mira.mira

preboha, tak ty mas taketo problemy a davas si hormonalnu antikoncepciu? to sa chces este viac donicit? preco nepouzivate kondom, ved to ta chrani aj pred bakterialnou nakazou. ak mas zrasty, to asi sa da len operaciou vyriesit. nechce sa mi verit ze ta nechcu poriadne vysetrit, to na co cakaju? asi by si sa mala drzo dozadovat, ved platis zdravotne poistenie, nebud blba a zatlac na lekara.